ردیاب خودرو

آموزش کامل غیر فعال سازی ردیاب خودرو

آموزش روش های غیر فعال سازی ردیاب خودرو
4.3
(3)

در این مقاله در خدمت شما عزیزان هستیم با آموزش غیر فعال سازی ردیابی خودرو زیرا این حرکت برای خیلی از افراد حائز اهمیت است که بدانند چطور ردیابی که بر روی خودرو خودشان نصب کرده‌اند را می‌توانند غیر فعال کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

در ابتدا خیلی ساده به شما می‌گوییم که اگر با روش فعال سازی ردیاب خودرو آشنا باشید قطعا غیر فعال سازی این دستگاه را نیز یاد دارید اما به این حال برای راهنمایی بیشتر این مقاله تهیه شده است و تقدیم شما بزرگواران می‌گردد.

در مقالات قبلی فعال سازی ردیاب خودرو تلتونیکا و راه اندازی ردیاب کوبان را به شما آموزش داده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتما مطالعه داشته باشید زیرا بسیار به شما در مسیر شناخت بیشتر ردیاب خودرو کمک می‌کند.

شناخت به انواع ردیاب در راستای غیر فعال سازی ردیاب خودرو

در ابتدای مسیر، جهت از کار انداختن ردیاب خودرو شما باید با انواع آن آشنا باشید تا بتوانید با توجه به شناخت نسبی به دستگاه ردیاب نسبت به این عملیات اقدام کنید.

معمولا برای ردیابی و افزایش امنیت خودرو از ردیاب آهنربایی یا ردیاب ماهواره‌ای پیشرفته و در برخی مواقع خاص از ردیاب شخصی استفاده می‌شود اما هر کدام از این ردیاب‌ها طریقه نصب، فعال سازی و غیرفعال سازی متفاوتی دارند.

معمولا ردیاب آهنربایی با استفاده از آهنرباهای بسیار قوی که در کف آن است به قسمتی فلزی از خودرو متصل می‌شود و عملیات مکان یابی و نگهداری تاریخچه مسیر را انجام می‌دهد. ردیاب‌های مغناطیسی معمولا ابعاد متفاوتی دارند و که با توجه به کاربری فرد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در مورد ردیاب ماهواره‌ای پیشرفته باید بدانید که این ردیاب‌ها معمولا با استفاده از سیم به برق اصلی خودرو متصل می‌شوند و امکانات بیشتری را از لحاظ امنیتی در اختیار صاحبین خودرو قرار می‌دهند، این ردیاب‌ها در محیطی حفاظتی و امنیتی تر، دور از دسترس عموم در خودرو نصب می‌شوند و هر فردی نمی‌تواند آنها را پیدا کند و برای این کار نیاز به متخصصی در این زمینه است.

و در مورد آخر یعنی ردیاب شخصی که استفاده آن در خودرو محدود است مگر در شرایطی خاص که معمولا ابعاد این ردیاب‌ها کوچک است و برای غیر فعال سازی آنها همانند دیگر ردیاب‌ها ابتدا باید آن را پیدا کنید.

انواع ردیاب جهت غیر فعال سازی

خب حالا پس از شناخت این ردیاب‌ها باید بدانید که شما یا شماره سیم کارت ردیاب را در اختیار دارید و بدون تغییر مکان نصب ردیاب آن را از کار بیاندازید یا اینکه نمی‌دانید ردیاب کجاست یا فراموش کرده‌اید و می‌خواهید در ابتدا ردیاب را پیدا کنید.

باید خدمت شما بزرگواران عرض کنیم که اگر به دنبال پیدا کردن محل نصب ردیاب هستید مقاله روش‌های پیدا کردن ردیاب خودرو را مطالعه فرمایید، در این مقاله به صورت جامع این موضوع را توضیح داده‌ایم و شما عزیزان را در راستای کشف ردیاب راهنمایی کردیم.

روش‌های غیر فعال سازی ردیاب خودرو

پس از پیدا کردن ردیاب یا در دسترس بودن شماره سیم کارت آن شما دو حالت کاملا متفاوت برای غیر فعال سازی ردیاب خودرو دارید:

1- غیر فعال سازی کامل دستگاه

2- غیر فعال سازی دستگاه با تغییرات در تنظیمات آن

غیر فعال سازی کامل دستگاه

در این روش شما به صورت کامل ردیاب را از کار می‌اندازید و دستگاه را خاموش می‌کنید.

باید در ابتدای این روش بدایند که غیر فعال سازی ردیاب خودرو به صورت کامل در مدل‌های آهنربایی و شخصی تنها با خاموش کردن دکمه و خارج کردن سیم کارت از آن اتفاق می‌افتد اما در مدل‌های پیشرفته ماهواره‌ای شما باید سیم‌های ردیاب را با احتیاط از برق اصلی خودرو جدا کنید، برای انجام این کار باید دقت لازم را داشته باشید که به سیم کشی خودرو و برق خودرو آسیبی وارد نشود زیرا این کار دقیق و حساسی است.

توصیه می‌کنیم برای غیر فعال سازی ردیاب خودرو ماهواره‌ای پیشرفته از شخصی متخصص در این زمینه راهنمایی و یا کمک بگیرید و به تنهایی این کار را انجام ندهید.

برخی از این ردیاب‌ها نیز همانند ردیاب‌های آهنربایی دارای دکمه خاموش روشن هستند اگر دارای دکمه نبودند باتری داخل ردیاب را به همراه سیم کارت دستگاه خارج کنید در این صورت دستگاه به صورت کامل از کار می‌افتد و خاموش می‌شود.

غیر فعالسازی ردیاب خودرو

غیر فعال سازی با تغییرات در تنظیمات ردیاب خودرو

در روش غیر فعال سازی ردیاب خودرو  با تغییر در تنظیمات، شما قصد دارید ردیاب خودرو را روشن نگه دارید اما می‌خواهید یا تنظیمات دستگاه را تغییر دهید یا اینکه روش ارسال داده آن را به گونه‌ای دیگر اعمال کنید.

تغییر در تنظیمات ردیاب خودرو

برای تغییر در تنظیمات ردیاب خودرو شما به روش‌های زیر می‌توانید افدام کنید:

  • با استفاده از پیامک: این روش متداول‌ترین روش جهت برقراری ارتباط با ردیاب و غیر فعال سازی آن است زیرا اکثر ردیاب‌ها با استفاده از تماس و پیامک در ابتدا با شما ارتباط می‌گیرند و در کنار اینها شما می‌توانید جهت ارتباطی بهتر با ردیاب از اپلیکیشن ردیابی و سامانه وب ردیابی نیز استفاده کنید.
  • با استفاده از USB یا کابل رابط: در این روش شما با استفاده از یک کابل رابط USB نسبت به تغییرات تنظیم ردیاب اقدام می‌کنید. این روش پیچیدگی بیشتری دارد.
  • با استفاده از GPRS: در این روش شما با استفاده از نرم افزاری به سیم کارت ردیاب متصل می‌شوید و تنظیمات را تغییر می‌دهید، این روش تخصصی است و تنها شرکت‌هایی که دانش و ابزار لازم در این زمینه را دارند می‌توانند انجام دهند.

چه پارامترهایی برای غیر فعال سازی تنظیمات ردیاب خودرو لازم است؟

برای غیر فعال سازی تنظیمات در ردیاب خودرو در مرحله اول شما باید تنظیمات ارتباط دستگاه با سرور را از کار بیاندازید تا جلوی ارسال داده ردیاب به سرور گرفته شود و پس از آن نسبت به تنظیمات ارسال داده از طریق پیامک اقدام کنید زیرا ردیاب‌ها معمولا با استفاده از پیامک نیز اقدام به ارسال اطلاعاتی همچون موقعیت مکانی و … می‌کنند.

معمولا برخی افراد برای ردیاب خود رمز عبور و نام کاربری قرار می‌دهند تا امنیت دستگاه بالا برود و هر کسی نتواند تنظیمات دستگاه را تغییر دهد یا از موقعیت آن مطلع شود پس دقت داشته باشید که برای تغییر تنظیمات شما نیاز به رمز عبور و نام کاربری نیز دارید.

نکته دیگری که وجود دارد این است که برخی افراد شماره یا شماره‌هایی را برای دستگاه به عنوان مدیر قرار می‌دهند، در این صورت تنها باید شماره مدیر نسبت به تنظیمات اقدام کند زیرا دستگاه پاسخگوی شماره سیم کارت‌های دیگر نیست.

در انتها باید به شما خاطر نشان کنیم که نمی‌شود نسخه‌ای برای غیر فعال سازی تمامی ردیاب‌‍ها از طریق تغییر در تنظیمات آنها پیچید! چرا؟؟؟؟!!!!

زیرا هر ردیابی، هر برندی روش خاص خودش را برای تنظیمات دارد که شما باید این روش پیامک دادن به دستگاه آشنا باشید و یا آموزش آنها را در راهنمای ردیاب مطالعه فرموده باشید.

توصیه ما این است که برای غیر فعال سازی ردیاب خودرو از متخصصین این رشته کمک بگیرید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصصین نیز مشورت شود. اطلاعات بیشتر

غیر فعال سازی ردیاب به چند صورت امکان پذیر است؟

معمولا غیر فعال سازی ردیاب یا به صورت کامل انجام می‌شود که ردیاب کلا خاموش و از کار می‌افتد یا اینکه با استفاده از تغییر در تنظیمات آن این اتفاق می افتد.

آیا غیر فعال سازی ردیاب کار ساده ای است؟

مطمئنا برای اشخاصی که تخصص لازم در حوزه ردیابی و مدیریت ناوگان را دارند این کار ساده است اما برای دیگر افراد چالش‌هایی را به همراه دارد که باید دانش لازم را در این زمینه داشته باشند.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.3 / 5. شمارش آرا: 3

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *