اندروید

بهترین برنامه های جایگزین برای Google photos در گوشی اندروید

بهترین ابزارهای برای جایگزینی google photos
5
(3)

یکی از بهترین فضاهای ذخیره سازی عکس در بستر کلود یا فضای ابری گوگل فوتوز Google photos است، این اپلیکیشن مخصوصا برای کاربران گوشی‌های اندرویدی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا به صورت پیشفرض بر روی این گوشی نصب است و در اختیار کاربرانشان قرار داده می‌شود.

همچنین در اپلیکیشن Google photos شما می‌توانید به راحتی عکس‌هایی را که نمی‌خواهید، به صورت گروهی و تکی حذف کنید.

در این محتوا قصد داریم شما را با برخی از اپلیکیشن‌های جایگزین Google photos آشنا کنیم تا در صورت نیاز بتوانید از این اپلیکیشن‌ها نیز استفاده کنید.

قطعا چه عکاس حرفه‌ای باشید چه فردی عادی، نگهداری عکس‌ها و داشتن بک آپ از آنها برای شما امری ضروری و مهم است، پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

یکی از مسائل مهم که منجر به نصب دیگر اپلیکیشن‌های ذخیره سازی عکس در فضای ابری می‌شود این است که اپلیکیشن Google photos نمی‌تواند بیشتر از ۱۵ گیگا بایت اطلاعات را در خود نگهداری کند و شما برای ذخیره سازی تعداد عکس بیشتر بر روی اکانت گوگل خود نیاز به خرید اشتراک ویژه هستید.

15 گیگا بایت فضای ذخیره Google photos

اپلیکیشن‌هایی که بعنوان جایگزین Google photos در ادامه به شما عزیزان معرفی می‌کنیم، شاید کاربرد یکسانی برای شما داشته باشند اما پیاده سازی هر کدام از آنها متفاوت است.

معرفی بهترین اپلیکیشن‌های جایگزین برای Google photos

Flickr

احتمالا افراد عادی به غیر از عکاسان با این اپلیکیشن و امکانات عالی آن آشنا نباشند.

در واقع فلیکر flicker یک اپلیکیشن عالی به عنوان جایگزین google photos به شمار می‌رود.

این اپلیکیشن امکاناتی جهت مدیریت، آرشیو و ذخیره‌سازی عکس‌ها با حجم بالا را به کاربران می‌دهد.

با توجه به محدودیتی که در ذخیره سازی عکس در google photos وجود دارد باید خدمت شما عزیزان عرض کنیم که flicker در ابتدا فضای ذخیره سازی ابری ۱ ترابایتی را به شما می‌داد اما هم اکنون می‌توانید فقط تا ۱۰۰۰ عکس را نگهداری کنید.

جایگزین google photos

برای اینکه از فضای نامحدود این اپلیکیشن استفاده کنید باید ماهانه یا سالانه اشتراکی را جهت استفاده از آن بپردازید.

همچنین این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌ها و فیلم‌ها را به صورت خصوصی نیز برای خود نگهداری کنید تا شخصی دیگر نتواند به آنها دسترسی داشته باشد.

Dropbox

این اپلیکیشن از سال ۲۰۰۸ به صورت رسمی کار خود را شروع کرد و همانند Microsoft one drive شرایط ذخیره سازی به صورت مستقیم را نمی‌دهد اما مجموع قابلیت‌های آن باعث شده است کاربران زیادی برای استفاده از آن اقدام کنند.

شما با استفاده فضای ابری که این اپلیکیشن در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید به راحتی عکس‌ها، ویدیوها و فایل‌های خود را در آن ذخیره کنید و همچنین در صورت لزوم با دیگران به اشتراک بگذارید.

دراپ باکس

حساب‌های رایگان در Dropbox تنها 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارند و برای ذخیره سازی اسناد مناسب تر است.

برای اینکه بتوانید به میزان حجم بیشتری دسترسی داشته باشید باید هزینه اشتراکی را به صورت ماهیانه یا سالانه پرداخت کنید.

Microsoft one drive

Microsoft one drive یکی از بهترین انتخاب‌ها در زمینه ذخیره سازی فایل‌ها بر روی بستر ابری است.

این‌ سرویس حس متفاوتی از مدیریت، برچسب گذاری خودکار، گزینه‌های متنوع جهت سازماندهی فایل‌ها، بستری مناسب جهت محافظت از فایل‌ها و هم چنین حسب متفاوت از دسته بندی فایل‌ها به شما می‌دهد.

در زمینه قیمت برای مصرف کننده one drive کاملا با google photos رقابت می‌کند. ۵ گیگا بایت حافظه ذخیره سازی برای حساب‌های رایگان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و قسمت جذاب اینجاست که، در صورتی که شما نیاز به فضای ۱۰۰ گیگا بایتی داشته باشید باید ۲۴ دلار در سال بپردازید و برای داشتم فضای ۱ ترابایتی کافیست ۶۰ دلار هزینه اشتراک سالیانه بپردازید.

Google photos همین میزان فضا را با ۱۲۰ دلار در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کاربرانی که از حساب Microsoft 365 استفاده می‌کنند، استفاده از one drive بهترین کار است.

معمولا افرادی که از سرویس‌های مایکروسافت استفاده نمی‌کنند در مقابل این سرویس گارد دارند اما در کل امنیت و سطوح ذخیره سازی متفاوت و جذابی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و انتخابی مناسب برای جایگزین شدن google photos است.

Amazon Photos

جایگزینی عالی برای افرادی است که از اپلیکیشن‌های ذخیره‌سازی فایل در فضای ابری استفاده می‌کنند.

این سرویس به صورت رایگان ۵ گیگا بایت را در اختیار شما قرار می‌دهد، در غیر اینصورت باید پرداختی را انجام دهید تا سرویس‌های دیگر در اختیار شما قرار بگیرد.

آمازون فوتو به صورت کلی یکی از ارزان ترین فضاهای ذخیره سازی ابری به شمار می‌رود.

آمازون فوتوز

این سرویس همچنین قدرت تشخیص برخی کلمات کلیدی را دارد و برخی امکانات ویژه را در اختیار شما قرار می‌دهد اما باید بیان کنیم که به خوبی گوگل فوتوز نیست و برخی محدودیت‌ها را دارد.

این سرویس نیز می‌تواند عکس‌های گوشی همراه شما را همسان سازی و در خود ذخیره کنید.

همچنین شما می‌توانید با ۶ نفر از اعضای خانواده در این سرویس عکس‌ها را به اشتراک بگذارید.

دقت داشته باشید اگر اشتراک Amazon prime شما تمام شود دیگر دسترسی به عکس‌ها ندارید و حتی امکان دارد عکس ها به صورت کامل حذف شوند.

Apple icloud

اگر گوشی آیفون دارید به احتمال زیاد از icloud استفاده می‌کنید. این سرویس نیز می‌تواند جایگزینی مناسب برای google photos باشد.

پس از ذخیره سازی عکس‌ها در icloud نیز شما می‌توانید در هر محیطی به عکس‌های خود در فضای ابری ذخیره شده دسترسی داشته باشید.

در خصوص نحوه استفاده و شکل جست و جو، تفاوت‌هایی بین icloud و google photos موجود است.

کاربران رایگان در icloud به ۵ گیگابایت فضای ذخیره سازی محدود شده اند.

سرویس‌های پولی در icloud به صورت 50 گیگابایت فقط 1 دلار در ماه، 200 گیگابایت 3 دلار در ماه و 2 ترابایت فقط 10 دلار در ماه ارایه می‌شود که از نظر قیمتی بسیار به صرفه و ارزان است.

توصیه ما این است که بیشتر کاربران ios از این سرویس استفاده کنند زیرا خدمات و پشتیبانی برای کاربران اندرویدی در نظر گرفته نشده است.

piwigo

سرویس piwigo به صورت متن باز ارائه می‌شود و در حال حاضر عکاسان و فعالان حوزه رسانه‌ای از این سرویس جایگزین گوگل استفاده می‌کنند. اگر به برنامه مدیریت عکس به خصوص در وب سایت‌ها نیاز دارید این سرویس انتخابی مناسب خواهد بود.

Piwigo با ارائه فضای ابری ذخیره سازی خود جایگزین مناسبی برای google photos به حساب می‌رود .

پیویگو

و فضای ذخیره‌سازی نامحدود عکس را با قیمت 38 یورو در سال در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تنها شرکت‌هایی که فضای ذخیره سازی نامحدودی را همانند piwigo در اختیار کاربران قرار می‌دهند google و flicker هستند که هزینه سالیانه آنها بیشتر از piwigo است.

اگر جز افرادی هستید که تعداد عکس‌های بسیار زیادی را در آرشیو خود نگهداری می‌کنید، استفاده از سرویس piwigo می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد، زیرا شما در این سرویس می‌توانید عکس‌ها را دسته بندی و مرتب کنید و هر کدام را در آرشیو مخصوص نگهداری کنید.

در آیین سرویس حریم خصوصی کاربران نیز در نظر گرفته شده است و شما می‌توانید برای افرادی که عکس را به اشتراک می‌گذارید محدودیت تعریف کنید.

Adobe creative cloud

سرویس بعدی که می‌خواهیم بعنوان جایگزین Google photos معرفی کنیم، سرویس ذخیره سازی فضای ابری Adobe است.
اگر که با نرم افزارهای ویرایشگر حرفه‌ای همچون Adobe Photoshop ، Adobe Lightroom و … کار کرده باشید، مطمئناً با شرکت Adobe آشنایی لازم و کافی دارید.

نکته بسیار مفید در زمان استفاده از سرویس Adobe creative cloud این است که شما می‌توانید به راحتی با نرم افزارهای دیگر این شرکت متصل شوید و عکس موجود را ویرایش کنید.

معمولا سرویس‌های شرکت Adobe نسبت به بقیه در زمینه ذخیره سازی گران تر است اما امکانات ویژه بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین از فرمت‌های عکس بسیاری پشتیبانی می‌کند.

چگونه بهترین برنامه جایگزین را در مقابل google photos انتخاب کنیم؟

در زمان استفاده از اپلیکیشن‌های جایگزین google photos باید مواردی را همچون میزان فضای ذخیره سازی، قیمت، دسترسی، قابلیت ویرایش، قابلیت به اشتراک‌گذاری و… را در نظر بگیرید سپس اقدام به انتخاب بهترین کنید.

سوالات متداول در خصوص بهترین جایگزین گوگل فوتوز

از لحاظ خدمات عکاسی و حرفه‌ای تدوین عکس کدوم سرویس ابری بهترین است؟

برای تدوین‌گران و ویرایشگران عکس مطمئنا بهترین انتخاب Adobe creative cloud است اما این را در نظر داشته باشید که قیمت این سرویس از بقیه بیشتر است.

کدام سرویس جایگزین گوگل بهترین تنوع را با بهترین قیمت ارائه می‌دهد؟

بدون شک‌ سرویس drop box بهترین انتخاب برای فردی است که به دنبال پاسخ این سوال است.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 3

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *