ردیاب خودرو

بررسی قیمت و خرید ردیاب خودرو شنود دار – ردیاب میکروفونی

ردیاب خودرو با شنود
5
(4)

در این مقاله قصد داریم به بررسی امکانات، قیمت و خرید ردیاب خودرو شنود دار بپردازیم. یکی از مدل‌های ردیابی امنیتی که برای برخی افراد، سازمان‌ها و ارگان‌ها محبوب و مورد استفاده است اما برای اینکه با ردیاب‌های شنود دار آشنا شویم در ابتدا باید عملکرد فنی ردیاب خودرو را بدانیم و با کارکرد اولیه این دستگاه آشنا شویم.

ردیاب خودرو شنود دار چطور کار می‌کند؟

در عملکرد اولیه معمولا تمامی ردیاب‌ها همانند یکدیگر عمل می‌کنند و کار اصلی آنها پیدا کردن موقعیت جغرافیایی خودرویی است که ردیاب بر روی آن نصب شده است. این عملیات را ردیاب با اتصال ماژول جی پی اس خود به ماهواره‌های مکان‌یابی انجام می‌دهد و از طریق ماهواره‌ها و محاسبه طول و عرض جغرافیایی به موقعیت مکانی می‌رسد.

 

پس از محاسبه و به دست آوردن موقعیت جغرافیایی ردیاب با استفاده از سیم کارت و ماژول جی اس ام اقدام به ارسال اطلاعات برای کاربر می‌کند.
معمولا اطلاعات با استفاده از پیامک، اپلیکیشن ردیابی خودرو و سامانه ردیابی خودرو در اختیار کاربر قرار می‌گیرد که هر کدام از این موارد بستر متفاوت خود را دارند.

ردیاب شنود دار خودرو معمولا دستگاهی است که علاوه بر عملکرد ابتدایی ردیاب دارای میکروفون است که با استفاده از آن می‌تواند صدای اطراف را ضبط و یا در صورت درخواست برای مدیر یا صاحب خودرو پخش کند. از ردیاب میکروفون دار در صنایع و محیط‌های متفاوتی استفاده می‌شود، مخصوصا افراد و مدیرانی که اجناس گرانبهایی را روزانه با استفاده از وسایل نقلیه شرکت خود جا به جا می‌کنند و می‌خواهند امنیت این اجناس و وسایل نقلیه تا حدود زیادی تامین شده باشد.

ردیاب خودرو شنود دار

در واقع کاربر هر زمان که بخواهد می‌تواند با شماره سیم کارت ردیاب تماس بگیرد و صدای اطراف را مورد بررسی قرار دهد.

کاربردهای ردیاب خودرو میکروفون دار چیست؟

برخی از کاربردهای این ردیاب در بالا اشاره شد اما به صورت کلی این دستگاه می‌تواند امنیت وسیله نقلیه و اجناس داخل آن را افزایش دهد و اگر خودرو توسط سارق به سرقت رفت، کاربر بتواند با استفاده از بررسی موقعیت مکانی و بررسی صدای اطراف کابین خودرو، رد سارق را بزند و با هماهنگی با نیروی انتظامی اقدام به باز پس گیری اموال خود از سارقین را داشته باشد.

ردیاب‌های شنود دار علاوه بر پخش صدا امکانات قابل ملاحضه دیگری نیز دارند که به شرح زیر است:

– نمایش موقعیت مکانی آنلاین وسیله نقلیه
– نمایش تاریخچه مسیر خودرو با استفاده از فیلتر کردن بر اساس زمان تعیین شده
– نمایش سرعت لحظه‌ای خودرو
– نمایش توقفات خودرو
– نمایش کاردرجا و مصرف بیش از اندازه سوخت
– نمایش مسافت طی شده توسط خودرو
– هشدار بکسل شدن خودرو
– هشدار سرقت ردیاب خودرو
– هشدار سرقت باتری خودرو
– هشدار روشن و خاموش شدن خودرو
و …

همانطور که مشاهده می‌فرمایید استفاده از ردیاب شنود دار می‌تواند تا حدود بسیار زیادی امنیت خودرو و سرنشینان آن را بالا ببرد به همین دلیل اغلب مدیران ناوگان در سیستم مدیریت ناوگان خود سعی می‌کنند از این سیستم استفاده کنند و برخی از بهترین ردیاب خودرو دارای این امکانات هستند.

دقت داشته باشید این مدل ردیاب برای رانندگانی که ساعات زیادی را پشت فرمان هستند نیز بسیار مناسب است زیرا در صورت خواب آلودگی، مدیر می‌تواند با هماهنگی با راننده با ردیاب تماس بگیرد و صدای اطراف کابین را گوش دهد.

ردیاب میکروفون دار

آیا شنود کردن کار درستی است و چه حکمی دارد؟

شنود یا استراق سمع به معنای مخفیانه گوش دادن مکالمات دیگران بدون رضایت آنها گفته می‌شود و چنانچه برخلاف قوانین کشور باشد جرم نیز محسوب می‌شود. طبق این تعریف اگر شخصی بدون مجوز یا اجازه طرف مقابل اقدام به گوش دادن صدای فرد داشته باشد غیر قانونی خواهد بود.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از ردیاب خودرو برای افزایش امنیت خودرو یکی از مواردی است که توسط مراجع قضایی و نیروی انتظامی نیز توصیه شده است تا با استفاده از آن میزان سرقت خودرو کاهش پیدا کند و همچنین راحت تر بتوان سارقین را دستگیر کرد.

آیا با نصب ردیاب خودرو شنود دار می‌توان با فرد مقابل تماس گرفت؟

با استفاده از میکروفونی که به ردیاب متصل می‌شود و داخل کابین خودرو قرار می‌گیرد شما می‌توانید در هر زمان که خواستید با سیم کارت داخل دستگاه تماس بگیرید و صدای اطراف را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که برخی از ردیاب‌ها باید میکروفون را به صورت خارجی به آنها متصل کنید و این حرکت با استفاده از سیم کشی و بلوتوث انجام می‌شود اما در برخی از جی پی اس مگنتی خودشان میکروفون دارند و نیاز نیست به آنها میکروفونی جداگانه متصل کرد.

چند مدل ردیاب خودرو با قابلیت شنود داریم؟

در خودرو دو مدل عمده ردیاب خودرو داریم که در مقاله راهنمای خرید ردیاب خودرو به صورت مفصل توضیح داده‌ایم. یکی از این مدل‌ها سیمی و مدل دیگر آهنربایی است و هر دو آنها می‌توانند قابلیت شنود را داشته باشند، تنها کافیست در زمان خرید به امکانات آنها رجوع فرمایید که در راهنما و توضیحات ردیاب در وب سایت مربوطه حتما ذکر شده است.

البته در ردیاب‌های سیمی خودرویی معمولا میکروفون جهت شنود به صورت مجزا قرار دارد که باید به دستگاه متصل شود اما در اکثر ردیاب‌های آهنربایی به صورت پیشفرض بر روی ردیاب وجود دارد.

ردیاب با شنود

بیشترین مصارف ردیاب شنود دار کجاست؟

از ردیاب شنود دار در محیط ها و شرایط متفاوتی می‌توان استفاده کرد اما در بیشتر مواقع جهت افزایش امنیت استفاده می‌شود همانند:
1- افزایش امنیت و پیدا کردن راننده و سرنشینان در هنگام سرقت یا تصادف : در نظر داشته باشید که خودرو توسط سارق دزدیده شود و شما هیچ دسترسی به آن نداشته باشید، در این مواقع بهترین کاری که می‌تواند اتفاق بیافتد این است که بتوانید موقعیت خودرو را داشته باشید یا اینکه بتوانید صدای سارقین را از داخل خودرو گوش دهید تا در موقعیتی صحیح خودتان را به آنها برسانید.
2- افزایش امنیت باری که توسط خودرو حمل می‌شود : برخی از مدیران هر روز در حال ارسال بار از قسمتی از کشور به قسمتی دیگر هستند و برخی از این بارها ارزش بسیار زیادی دارند و برای اینکه مدیران از بار خود خاطر جمع باشند استفاده از ردیاب با قابلیت شنود بهترین کار است.
3- افزایش امنیت سالمندان و کودکان با استفاده از ردیاب شخصی شنود دارد : برخی از ردیاب‌های شخصی نیز دارای شنود هستند که شما با استفاده از آنها می‌توانید صدای اطراف کودک، سالمند خود را که امکان دارد آلزایمر داشته باشد گوش کنید و در موقعیت حساس خودتان را به آنها برسانید و آنها نیز استقلال عمل داشته باشید.
4- حمل و نقل آسان و مطمئن با استفاده از ردیاب آهنربایی دارای میکروفون داخلی : برخی از افراد حوصله نصب ردیاب سیمی را ندارند و با این حال می‌خواهند عملیات شنود و بررسی موقعیت مکانی وسایل نقلیه و بار خود را انجام دهند، بهترین راه کار برای این عزیزان استفاده از ردیاب آهنربایی است.
و …

بهترین ردیاب شنود دار چه مشخصاتی دارد؟

بهترین ردیابی که دارای قابلیت شنود داشته باشد باید امکانات دیگر مهم ردیابی که در بالا به آنها اشاره شد را نیز داشته باشد. این امکانات منجر می‌شود که امنیت خودرو تا حدود بسیار زیادی بالا برود و کاربر با خیال راحت تری مراقب خودرو خود باشد.

بهتر است ردیاب خودرو شنود دار بخریم یا ردیاب معمولی؟

پاسخ به این سوال بستگی به نیاز شما دارد اما اغلب از ردیاب برای افزایش امنیت سرنشینان و خودرو استفاده می‌شود و شنود مهم ترین واصلی ترین قابلیت ردیاب نیست بلکه ردیاب قابلیت‌های مهم تر و ویژه تری نیز دارد.

قیمت ردیاب خودرو شنود دار به چه صورت است؟

قیمت ردیاب شنود دار بستگی به برند و کیفیت ردیاب دارد که شما می‌توانید در لیست محصولات ردیابی ردیاب من با این دستگاه ‌ها بیشتر آشنا شوید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 4

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.