دوربین مدار بسته

بررسی قیمت و خرید دوربین مداربسته پارکینگ

دوربین مدار بسته پارکینگی
5
(1)

انتظار می‌رود بازار جهانی دوربین‌های مداربسته تا سال 2025 به حدود 23 میلیارد دلار افزایش یابد. این موضوع نشان می‌دهد هنگام جستجوی دوربین مداربسته پارکینگ گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. در کل نمی‌توان اهمیت دوربین‌های مداربسته را نادیده گرفت. افزایش تهدیدات امنیتی دلیل کافی برای ایمن‌سازی فضای پارکینگ شما است. داشتن دوربین‌های پارکینگ خوب می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از این تهدیدات، قبل از وقوع آنها کند.

مهم نیست برای فضای تجاری یا ملک مسکونی خود به دوربین‌های پارکینگ نیاز دارید، در هر صورت باید بهترین‌ گزینه را خریداری کنید. فرآیند انتخاب دوربینی که مطابق با نیازهای شما باشد احتمالا سخت است. اما دانستن اینکه یک دوربین خوب چه ویژگی‌هایی دارد کمک زیادی به شما خواهد کرد.

انواع دوربین مداربسته پارکینگ

در بازار امروز، دو نوع اصلی دوربین‌های امنیتی پارکینگ وجود دارد. نسخه قدیمی‌تر، سیستم آنالوگ دوربین مدار بسته است که امروزه هنوز توسط بسیاری از شرکت‌ها استفاده می‌شود. این دوربین‌های مدار بسته سیگنال‌های مدار بسته را به دستگاه‌های ضبط آنالوگ مانند DVR می‌فرستند. سپس دوربین فیلم‌ها را به کانال‌های مختلف روی DVR شما ارسال می‌کند. در ادامه می‌توانید از طریق یکی از چهار تا شانزده کانال، اتفاقات را مشاهده کنید. این دوربین‌های مدار بسته نیاز به نظارت مداوم توسط شما دارند. البته دوربین‌هایی نیز موجود هستند که مستقل از دستگاه DVR و NVR، اطلاعات را بر روی حافظه جانبی ذخیره می‌کنند و در صورت نیاز با استفاده از اپلیکیشن دوربین مدار بسته در اختیار کاربر قرار می‌دهند

نوع دیگر دوربین مداربسته IP تحت شبکه است. این دوربین مداربسته پارکینگ، فیلم‌ها را به یک ضبط‌کننده ویدیو متصل به یک شبکه اترنت می‌فرستد. برق دوربین از طریق کابل دیتا می‌گذرد، بنابراین برای نصب و اجرا به کابل‌های کمتری نیاز است. سیستم NVR بین چهار تا شانزده کانال برای مشاهده فیلم‌های ضبط‌شده دارد. در این حالت می‌توان به فیلم‌های پارکینگ از طریق اینترنت با استفاده از گوشی هوشمند خود دسترسی داشت. پس شما می‌توانید آنچه را که در حال وقوع است از راه دور مشاهده کنید.

دوربین مدار بسته پارکینگ

اهمیت دوربین مداربسته پارکینگ

اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا نصب دوربین پارکینگ واقعا ضروری است؟ پاسخ باقطعیت بله است. نصب این دوربین‌ها علاوه بر اینکه احساس امنیت ایجاد می‌کند، به اجرای قانون نیز کمک خواهد کرد. از طرفی چنانچه جرمی رخ دهد می‌توان مجرم را شناسایی کرد. همچنین اگر شخصی خواسته یا ناخواسته به خودرویی آسیب برساند پیدا کردن او راحت‌تر خواهد بود.

هنگامی ‌که دوربین‌ها به درستی نصب و نظارت شوند، راه رفتن در مناطق پرخطر را ایمن‌تر می‌کند. آنها به ردیابی افرادی که وارد ملک شما می‌شوند کمک کرده و موارد تجاوز را کاهش می‌دهند.

دوربین‌ها همچنین می‌توانند افرادی را که سعی می‌کنند بدون پرداخت هزینه پارک کنند، در صورتی که محل پارک شما پولی است، در دام بی‌اندازند.

متأسفانه، دوربین‌های مداربسته ممکن است گاهی اوقات از کار بی‌افتند. به عنوان مثال، هنگامی ‌که برق قطع می‌شود، نظارت شما مختل خواهد شد. به همین دلیل، همیشه سعی کنید یک سیستم برق پشتیبان داشته باشید.

سارقان گاهی اوقات سرقت یا شکستن دوربین پارکینگ شما را مورد هدف قرار می‌دهند. برای جلوگیری از این امر می‌توانید دوربین‌ها را در مکان‌هایی که تشخیص آن‌ها سخت است نصب کنید. سعی کنید از دوربین مداربسته پارکینگ خود در برابر باران و باد و شرایط بد آب و هوایی نیز محافظت کنید.

فاکتورهایی که باید در انتخاب دوربین مداربسته پارکینگ در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید که پارکینگ‌ها رایج‌ترین مکان برای انجام جرم و سرقت و خرابکاری و… هستند. به این ترتیب، شما به دوربینی با مشخصات قوی نیاز دارید. این مشخصات می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

مقاله بررسی انواع دوربین مدار بسته به شما توصیه می‌شود.

1. دید در شب

اینکه پارکینگ شما در شب چقدر شلوغ است اهمیت زیادی دارد. همانطور که دید دوربین خود را در روز بررسی می‌کنید، در نظر بگیرید که آیا به قابلیت‌های دید در شب نیز نیاز دارید یا خیر. البته معمولا به آن نیاز دارید. تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد عدم استفاده از پارکینگ در شب است که معمولا در مورد املاک تجاری صدق می‌کند.

دوربین‌ مداربسته دید در شب دارای LED IR هستند که به شما کمک می‌کنند حتی در نور کم فیلم‌هایی واضح داشته باشید. از نصب آنها در داخل اتاق خود برای نظارت از طریق پنجره خودداری کنید. انجام این کار ممکن است دید شما را مسدود کند و تصاویری نه چندان واضح داشته باشید.

2. رزولیشن بالا

اگر به کیفیت تصویر اهمیت می‌دهید باید به دنبال دوربینی باشید که وضوح بالایی دارد. با چنین دوربینی هم می‌توانید چهره‌ها را تشخیص دهید و هم پلاک خودروها را بخوانید. به طور خاص، به سراغ دوربین‌هایی با رزولوشن 1440پیکسل و بالاتر بروید. دقت کنید دوربین با وضوح تصویر بالا قیمت بیشتری دارد. با این حال، خیال شما را بابت هر اتفاق احتمالی در پارکینگ راحت می‌کند. اگر شناسایی چهره و پلاک خودرو برای شما در اولویت نیست، به سراغ دوربین‌هایی با وضوح بین 720 پیکسل تا 1080 پیکسل بروید.

دوربین مدار بسته پارکینگی

دوربین مدار بسته در فضای پارکینگ

3. ضد آب بودن

از آنجایی که دوربین مداربسته پارکینگ معمولا در فضای باز قرار می‌گیرد، باید ضد آب باشد. پس به سراغ دوربین‌هایی بروید که به اندازه کافی محکم هستند تا در شرایط آب و هوایی نامناسب سالم بمانند. دوربین‌ها باید ضد خرابکاری نیز باشند. دوربین‌های پارکینگی که به سختی شکسته یا دزدیده می‌شوند بهترین انتخاب هستند. خدمات نصب حرفه‌ای نیز به محکم و ایمن نصب شدن آن‌ها کمک می‌کند.

4. سنسور حرکت و ویژگی زوم کردن

به شدت توصیه می‌شود که دوربین‌های پارکینگ با سنسورهای حرکتی را انتخاب کنید. یک دوربین تشخیص حرکت، زمانی که حرکتی در نزدیکی آن وجود دارد، تمام اعمال را حس می‌کند. حتی می‌توانید آن‌ها را برنامه‌ریزی کنید تا بزرگ‌نمایی کنند و حرکات اطراف پارکینگ را نشان دهند.

دوربین‌های دارای سنسور حرکت، بهتر و هوشمندتر از دوربین‌های بدون سنسور کار می‌کنند. آنها همچنین دارای مزایای زیادی هستند، از جمله صرفه‌جویی در وقت و هزینه.

5. آنالوگ یا دیجیتال

همان طور که اشاره شد دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ ممکن است قابلیت‌های یکسانی نداشته باشند. دوربین‌های مداربسته آنالوگ برای مشاهده در محل مناسب‌تر هستند. آنها پتانسیل ضبط با حجم بالا را دارند.

در مقابل دوربین‌های دیجیتال IP به شما این امکان را می‌دهند که فیلم را از راه دور از تلفن خود مشاهده کنید. وضوح بسیار بالاتری نسبت به سیستم دوربین مداربسته آنالوگ دارند. به علاوه، بی‌سیم هستند، پس می‌توانید آنها را در هر جایی از پارکینگ خود قرار دهید. از طرفی اینها فضای دید بزرگتری دارند.

6. نصب و راه‌اندازی

همانطور که مدل‌های مختلف موجود را در نظر می‌گیرید، به نصب آنها نیز فکر کنید. ممکن است بخواهید دوربین مداربسته پارکینگ را در ورودی پارکینگ نصب کنید، اما اندازه آن اجازه این کار را ندهد. می‌توانید از یک شرکت دوربین حرفه‌ای در مورد طرح‌هایی که می‌توان به صورت محتاطانه در مبادی ورودی و خروجی نصب کرد، سوال کنید. اطمینان حاصل کنید که برای ایمن‌سازی کل مکان دوربین تهیه کرده‌اید. از طرفی هرچه محل نصب بالاتر ایمن‌تر است.

7. هزینه

در بیشتر موارد، اگر دوربین‌های پارکینگ باکیفیت می‌خواهید، باید پول بیشتری کنار بگذارید. با این حال، این بدان معنا نیست که همه دوربین‌های گران قیمت بهترین کیفیت را دارند. اگر متوجه شوید که برخی دوربین‌های با کیفیت خوب قیمت نسبتاً مناسبی دارند و کاملا مقرون به صرفه هستند، شگفت‌زده خواهید شد. به صورت کلی برای فضای خارجی منزل دوربین مدار بسته بی سیم خارجی توصیه می‌شود.

قیمت دوربین مداربسته برای پارکینگ

باتوجه به انواع متفاوت دوربین در بازار، قیمت‌ها نیز متفاوت است و توصیه ما این است قبل از خرید مدل‌های متفاوت را بررسی کنید و نسبت به نیاز خود به دوربین اشراف کافی را داشته باشید. این موارد به خرید شما کمک زیادی می‌کند.

در زمان خرید دوربین مدار بسته پارکینگی چه مواردی را باید در نظر گرفت؟

محیط پارکینگ - متراژ پارکینگ - زاویه دوربین - دید در شب - فضای باز یا فضای سربسته بودن و ... که در مقاله به صورت کامل توضیح داده شده است.

قیمت دوربین پارکینگ به چه صورت است؟

قیمت‌های متفاوتی با توجه به امکانات دوربین در بازار موجود است که در قسمت محصولات ردیاب من اطلاعات آنها را برای شما همراهان عزیز قرار داده ایم و می‌توانید بررسی فرمایید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *