ردیاب خودرو

دکمه SOS در ردیاب خودرو چیست؟ دکمه اعلام خطر در ردیاب

هشدار اضطراری در ردیاب خودرو
4.5
(2)

دکمه اضطراری یا دکمه SOS در ردیاب خودرو در واقع یکی از امکانات جانبی این دستگاه به شمار می‌رود. دکمه اعلام خطر در شرایطی خاص که در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم کاربردهای ویژه‌ای دارد و برخی از افراد از این دکمه در کنار ردیاب خودرو استفاده می‌کنند، البته توجه داشته باشید این دکمه از امکانات اصلی ردیاب خودرو به شمار نمی‌رود و در برخی مواقع خاص استفاده می‌شود و در برابر دیگر امکانات و ویژگی‌های حرفه‌ای ردیاب در اولویت پایین‌تری قرار دارد.

دکمه SOS یا دکمه ارسال هشدار اضطراری در ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو سخت افزاری حرفه‌ای است که اطلاعات دقیقی را در هر شرایطی به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از امکانات ردیاب خودرو ارسال هشدار با استفاده از دکمه SOS است اما سوال اینجاست که دکمه SOS چیست و چه کاربردی دارد.

فرض کنید در منطقه‌ای گرفتار شدید و گوشی همراه با خود ندارید یا به آرامی بدون اینکه شخصی متوجه شود درخواست کمک کنید.

در این مواقع ردیاب خودرو با انجام تنظیمات و اتصال به یک کلیک ارسال هشدار یا SOS اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب مد نظر شما قرار می‌دهد.

معمولا این اطلاعات شامل  زمان و موقعیت مکانی شماست تا مخاطب شما بتواند به سرعت خود را به محیط مد نظر برساند.

sos در ردیاب خودرو چیست

اطلاع رسانی از طریق SOS به چند صورت انجام می‌شود؟

معمولا SOS از طریق پیامک، GPRS و تماس می‌تواند به کاربران اطلاع رسانی کند و شما می‌توانید پس از خرید دستگاه را به صورتی که مد نظر خودتان است تنظیم کنید تا ارسال داده داشته باشد.

آموزش اتصال و تنظیمات SOS در ردیاب به چه صورت است؟

در ابتدا باید این را بدانید که کلید هشدار اضطراری در ردیاب خودرو معمولا یا بر روی دسته سیم قرار دارد یا اینکه به صورت جداگانه باید تهیه شود و به دسته سیم ردیاب متصل شود.

پس از اتصال کلید هشدار SOS باید تنظیمات لازم را برای ردیاب اعمال کنید تا ردیاب بتواند با استقاده از آن تنظیمات در زمان لازم شما را مطلع کند.

معمولا تنظیمات SOS در ردیاب خودرو متنوع، متفاوت است. به طور مثال در ردیاب تلتونیکا به یک صورت و در ردیاب‌های خودرویی دیگر همانند کوبان 303 به صورت دیگر قابل انجام است.

آموزش تنظیمات SOS در ردیاب خودرو کوبان 303

برای تنظیمات هشدار اضطراری در ردیاب خودرو کوبان کافیست همانند دستورالعمل زیر پیش بروید و دستورات پیامکی را جهت تنظیم ردیاب خودرو کوبان ارسال کنید.

SOS در ردیاب کوبان

برای اینکه کلیک SOS در ردیاب کوبان کار کند باید این کلیک را 3 ثانیه نگه دارید پس از آن ردیاب پیامکی را با عنوان HELP ME به همراه موقعیت مکانی برای شما ارسال می‌کند.

معمولا پیام هشدار اضطراری برای شماره‌هایی ارسال می‌شود که مجوز به آنها داده شده است و در ردیاب به عنوان Authorized number شناخته شده باشد.

سوالات متداول

آیا هشدار اضطراری در هر ردیاب خودرو مهم است؟

در واقع این مورد برمی‌گردد به درخواست‌‍ها و نیاز شما اما در کل sos جز مواردی است که برای تمام افراد مهم نیست و جز امکانات جانبی به شمار می‌رود.

چه ردیاب‌هایی دارای sos هستند؟

تمامی مدل‌های ردیابی همانند ردیاب آهنربایی، خودرویی، شخصی و ... می‌توانند دارای دکمه sos باشند و از آن پشتیبانی کنند.

آیا برای اینکه sos کار کند باید تنظیمات خاصی را اعمال کنیم؟

بله تمامی ردیاب ها برای اینکه هشدار اضطراری به درستی عمل کند باید تنظیم شود.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *