دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته حیاط

دوربین مداربسته در حیاط
0
(0)

وقتی صحبت از دوربین‌های امنیتی مداربسته برای نظارت بر حیاط می‌شود، انتخاب ابزار مناسب حائز اهمیت است. هر دوربین مداربسته امنیتی منحصر به فرد است، امکانات مخصوص به خود را دارد و نحوه نصب و تنظیم کردن دوربین‌ مداربسته و انتقال تصویر دوربین نیز اهمیت دارد. این اهمیت در رابطه با دوربین مداربسته حیاط بخاطر وسعت و باز بودن فضا دو چندان می‌شود.

به طور کلی دوربین‌های مداربسته مزایای زیادی دارند و این امر آن‌ها را به ابزاری محبوب برای کسانی تبدیل کرده است که به دنبال محافظت از محوطه‌های باز و بزرگ هستند. اگر به دنبال نصب دوربین مداربسته در حیاط خود هستید، مهم است که بهترین راه‌ها را برای انجام این کار بشناسید. برای نصب دوربین‌‌های مداربسته در حیاط ملک خود باید چند فاکتور را مد نظر داشته باشید.

حفاظت از تمام ورودی‌ها

اولویت نخست هنگام نصب دوربین‌های مداربسته در فضای حیاط این است که از پوشش دادن تمامی ورودی‌های احتمالی مطمئن شوید. ناگفته نماند که شما قاعدتا می‌خواهید مانع از ورود مجرمان به ملک خود شوید، پس مطمئن شوید که جهت دوربین‌ها به سمت ورودی‌ها باشد.

این فقط شامل در ورودی اصلی نمی‌شود. حفاظت از پنجره‌ها، در گاراژ و هر محل دیگری که می‌توان به عنوان ورودی استفاده کرد اهمیت دارد. مجرمان به دنبال راه ورودی خواهند بود که کمترین زحمت را برای آن‌ها داشته باشد. پس اگر آن‌ها متوجه یک نقطه ورودی بالقوه بدون حفاظت شوند، از همان جا اقدام خواهند کرد.

حفاظت از فضای اطراف حیاط

دور نگه داشتن مجرمان از دور و اطراف ملک شما مهم است. اگر اطراف حیاط خود حصار دارید، دوربین نصب کنید تا بتوانید ببینید در اطراف آن چه می‌گذرد. به این ترتیب می‌توانید مجرمان را قبل از آنکه فرصتی برای ورود به ملک شما داشته باشند، شناسایی کنید.

جلوی مخفی شدن مجرمان را بگیرید

آیا در داخل یا اطراف ملک شما جایی برای مخفی شدن وجود دارد؟ این شامل گوشه‌های تاریک، نواحی پشت ستون‌ها یا مناطقی می‌شود که از جاده اصلی دور هستند. بنابراین مجرمان با خیال راحت‌تری بدون خطر دیده شدن کار خود را می‌کنند. ملک خود را وارسی کرده و برای نصب دوربین مداربسته حیاط به دنبال مکان‌هایی باشید که کسی می‌تواند در آنجا پنهان شود.

فیلم‌ گرفتن دوربین مداربسته حیاط را دشوارتر نکنید

به طور کلی نور به ضبط تصاویر واضح کمک می‌کند، اما مطمئن شوید که جهت دوربین‌ها مستقیماً به سمت نور روشن نباشد. این می‌تواند به طرز قابل توجهی کیفیت ضبط تصاویر خوب را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل از قرار دادن دوربین‌ها به سمت چراغ‌های خیابان یا نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. نحوه فیلم برداری انواع دوربین مداربسته نیز با یکدیگر متفاوت است.

دوربین‌ها را دور از دسترس نگه دارید

اگر قصد دارید از دوربین‌های مداربسته برای فضای حیاط استفاده کنید، مطمئن شوید که نمی‌توان آن‌ها را به راحتی دستکاری کرد. برای این منظور دوربین‌ها را در ارتفاع زیاد از سطح زمین نصب کنید تا مجرمان احتمالی نتوانند به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

مانیتورینگ زنده دوربین مداربسته حیاط

دوربین مداربسته ممکن است مانع از ورود مجرمان به ملک شما شود، اما این درباره همه آن‌ها صدق نمی‌کند. بیشتر مجرمان می‌دانند تا زمانی که جنایتی رخ نداده باشد، احتمالاً کسی به سراغ فیلم دوربین‌ها نخواهد رفت. بنابراین آن‌ها از ماسک استفا‌ده می‌کنند یا به صورت خود نقاب می‌زنند و به هرحال وارد ملک افراد می‌شوند. وقتی به فیلم دوربین‌‌ها نگاه می‌کنید که دیگر کار از کار گذشته و شناسایی آن‌ها تقریباً غیر ممکن است. به همین دلیل است که مانیتورینگ زنده و از راه دور یک آپشن بسیار مفید و مؤثر به حساب می‌آید. با استفاده از سیستم نظارت از راه دور می‌توانید به صورت ۲۴ ساعته و زنده تصاویر فضای حیاط خود را مشاهده کنید.

مقاله بررسی بهترین دوربین مداربسته نیز به شما توصیه می‌شود.

آشنایی با سیستم‌های دوربین مداربسته برای حیاط

وقتی صحبت از سیستم‌های دوربین مداربسته برای حیاط می‌شود، دو گروه عمده وجود دارد که عبارتند از سیستم‌های نظارت شده و سیستم‌های نظارت نشده. در دسته اول از یک تیم امنیتی آموزش دیده برای نظارت بر دوربین‌ها استفاده می‌شود‌ که این امر باعث می‌شود برتری متمایزی نسبت به سیستم‌های نظارت نشده داشته باشد.

شواهدی که سیستم‌های نظارت نشده  در درجه نخست ارائه می‌دهند، مربوط به مرحله بعد از وقوع جرم است. برای مثال، اگر سیستم هشدار به صدا درآمد، می‌توانید دوربین‌ مداربسته حیاط را بررسی کنید تا ببینید چه خبر است. متأسفانه، مجرم قبل‌تر به ملک شما دسترسی پیدا کرده است. مجرمان می‌دانند که رسیدن پلیس زمان می‌برد و به این ترتیب فرصت لازم را برای ارتکاب جرم و فرار خواهند داشت.

همچنین باید به خاطر داشت که مجرمان هنگام ورود به یک ملک آسیب زیادی به آنجا وارد می‌کنند. آن‌ها گیت‌ها و درهای ورودی را امکان دارد بشکنند، شیشه‌های پنجره‌ها را آسیب بزنند و خیلی چیزهای دیگر را از بین می‌برند. حتی اگر به محض به صدا درآمدن آژیر صحنه را ترک کنند، دیگر کار از کار گذشته و درست کردن خرابی‌ها زمان‌بر و هزینه‌بر خواهد بود.

در مقابل، استفاده از سیستم‌های نظارت شده برای دوربین مداربسته سطح بالایی از امنیت را با نرخ مقرون به صرفه فراهم می‌کند. از جمله مزایای این دسته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پیشگیری از وقوع جرم
  • محافظت از دارایی‌ها و امکان رهیابی آن‌ها
  • فراهم آوردن اطلاعات
  • حفظ امنیت ملک و افراد ساکن
  • مقرون به صرفه بودن

در نظر داشته باشید که برخی از دوربین‌‎‌های مداربسته به صورت خودکار دارای سیستم نگهبانی و آژیر هستند و می‌توانند از محیط دور شما را نسبت به این موضوع مطلع کنند.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. شمارش آرا: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *