ردیاب, ردیاب حیوانات

خرید ردیاب سگ

راهنمای کامل خرید ردیاب سگ
5
(1)

سگ یک حیوان خانگی گران‌قیمت است و قیمت برخی از نژادهای آن بسیار بالاست. اما کسانی که سگ دارند، می‌دانند بیشتر از آنکه ارزش مالی این حیوان مطرح باشد، حس محبت و دوستی که بین صاحب حیوان و سگ شکل می‌گیرد، ارزشمند است و از آنجا که سگ حیوان بازیگوشی است، یک لحظه غفلت و گم کردن آن، خسارات مالی و احساسی جبران‌ناپذیری وارد می‌کند. اما یک خبر خوب! امروزه به لطف تکنولوژی GPS، می‌توانید موقعیت مکانی سگ خود را هر لحظه و هر کجا که بخواهید ردیابی کنید. حتی اگر سگتان محدوده‌ای که برای ردیاب تعیین کرده‌اید را ترک کند، می‌توانید برای او هشدار بفرستید تا به منطقه امنش بازگردد. در این راهنما، همه نکاتی که باید قبل از خرید ردیاب سگ در نظر داشته باشید را پوشش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

آموزش خرید ردیاب سگ

دستگاه ردیاب سگ چیست؟

ردیاب‌های GPS در کنار سایر محصولات ایمنی حیوانات خانگی کار می‌کنند و هدف استفاده از آن‌ها، یافتن مجدد، مدیریت و نظارت حیوان خانگی در صورت فرار یا گم شدن آن است. یک ردیاب سگ با تکنولوژی GPS، موقعیت مکانی سگ را با استفاده از فناوری GPS، WiFi، شبکه‌های تلفن همراه و بلوتوث تعیین می‌کند و دو مدل دارد؛ یا به گردن حیوان وصل می‌شود یا پوششی است که حیوان به تن می‌کند.

توجه داشته باشید که این دستگاه به هیچ وجه جایگزین «آموزش سگ» نخواهد بود؛ اما برای آنکه صاحب سگ در طول برخی از فعالیت‌های بیرون خانه مثل پیاده‌روی یا شنا آرامش بیشتری داشته باشد، طراحی و تولید شده‌اند. در برخی از آن‌ها چراغ‌های LED تعبیه شده تا یافتن سگ در شب راحت‌تر باشد. اندازه این ردیاب‌ها معمولاً کوچک است و دامنه حرکتی یا راحتی سگ را مختل نمی‌کنند..

ردیاب سگ

انواع ردیاب‌های سگ در بازار کدام اند؟

  • ردیاب‌های GPS: این نوع ردیاب‌ها از یک دستگاه GPS و سیم‌کارت تشکیل می‌شوند. GPS برای موقعیت‌یابی سگ و سیم‌کارت برای ارسال اطلاعات به تلفن همراه صاحب سگ.
  • ردیاب‌های رادیویی قدیمی: این ردیاب‌ها به گردن سگ وصل می‌شوند و حجم آن‌ها نسبتاً بزرگ‌تر است. اطلاعات مربوط به موقعیت حیوان از طریق یک گیرنده رادیویی که همیشه به همراه دارید، قابل مشاهده است.
  • ردیاب‌های بلوتوثی: این نوع ردیاب‌ها موقعیت سگ را فقط در یک فاصله محدود ردیابی می‌کنند. یعنی اگر هدفتان از خرید ردیاب این است که همیشه مطمئن باشید که سگتان در حیاط خانه است، این گزینه برای شما مناسب است. اما اگر در منزل باز بماند و سگ حیاط را ترک کند و دورتر شود، این ردیاب قادر برای شناسایی موقعیت آن هیچ کمکی به شما نمی‌کند.
  • ردیاب‌های ترکیبی: این دستگاه جدید و جالب، فناوری‌های موجود را در کنار هم به کار بسته و یک روش تازه برای حفاظت و ردیابی سگ شما ارائه می‌دهد. به این ترتیب که مثل ردیاب رادیویی یک ماژول به گردن سگ آویخته می‌شود که البته اندازه آن کوچک‌تر بوده و GPS دارد. اطلاعات از این ماژول بدون نیاز به سیم‌کارت یا Wifi (به کمک یک ماژول GPS دیگر) به اپلیکیشن ردیابی روی تلفن همراه صاحب سگ منتقل خواهد شد.

برای بررسی انواع ردیاب به محصولات ردیاب من سر بزنید.

چرا خرید ردیاب سگ

به عنوان صاحب سگ، یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای اطمینان از ایمنی و سلامت سگ خود انجام دهید، سرمایه گذاری و خرید یک ردیاب GPS حبوانات خانگی است. این دستگاه‌ها از فناوری ماهواره‌ای برای تعیین دقیق مکان سگ شما در زمان واقعی استفاده می‌کنند و به شما آرامش می‌دهند و ایمنی آنها را تضمین می‌کنند.

یکی از دلایل اصلی خرید ردیاب جی پی اس سگ این است که حیوان خانگی خود را در صورت گم شدن پیدا کنید. سگ ها موجودات کنجکاوی هستند و به راحتی می توانند بازیگوشی کرده و گم شوند، چه به دلیل یک بازی یا تعقیب ناگهانی یک حیوان دیگر. در این موارد، یک ردیاب ی تواند به سرعت و به راحتی به شما کمک کند تا سگ گم شده خود را بیابید و با خیال راحت به خانه بازگردانید.

یکی دیگر از دلایل خرید ردیاب سگ، نظارت بر سطح فعالیت و سلامت کلی سگ شما است. بسیاری از ردیاب‌های GPS مجهز به مانیتورهای فعالیت هستند که حرکات سگ شما را ردیابی می‌کنند و اطلاعاتی در مورد سطح فعالیت آنها ارائه می‌دهند. این می تواند برای صاحبان حیوانات خانگی که نگران سلامت سگ خود هستند و می خواهند مطمئن شوند که به اندازه کافی ورزش می کنند مفید باشد. در مقاله ای دیگر به بررسی مزایای خرید ردیاب سگ نیز پرداختیم.

انتظارتان از یک ردیاب سگ چیست؟

هنگام خرید ردیاب سگ، نیازمندی‌های خود را کاملاً دقیق مشخص کنید تا بتوانید بهترین گزینه ممکن با ارزان‌ترین قیمت را دریافت کنید. به عنوان مثال اگر به دنبال ردیابی هستید که چند سگ را باهم مدیریت کند یا قصد دارید ضمن موقعیت‌یابی، از وضعیت سلامت سگ خود نیز باخبر شوید، باید حین خرید این مسئله را عنوان کنید. برخی از ردیاب‌ها ردیاب ضربان قلب و الگوی خواب سگ را کنترل می‌کنند، دمای بدن او را اندازه‌گیری می‌کنند، سوابق دامپزشکی را پیگیری کرده و اندازه پیاده‌روی حیوان را ثبت می‌کنند.

ردیاب قلاده ای سگ

اندازه و وزن ردیاب سگ

برخی از ردیاب‌ها به قدری کوچک‌اند که می‌توان از آن‌ها برای اکثر نژادها استفاده کرد، همچنین به قدری سبک‌اند که سگ می‌تواند هرکجا که دوست دارد برود، در حالی که ردیاب به او متصل است. اندازه و وزن ردیاب برای برخی از صاحبان اهمیت دارد، چرا که ردیاب‌های بزرگ برای نژادهای کوچک‌تر دست و پاگیر هستند.

در مورد تکنولوژی ردیاب تحقیق کنید

بیشتر ردیاب‌ها از فناوری مکان‌یابی GPS مبتنی بر داده تلفن همراه یا WiFi استفاده می‌کنند؛ اما برخی از مدل‌ها به فناوری بلوتوث یا فرکانس رادیویی (RF) مجهز هستند. حین انتخاب نوع فناوری دستگاه ردیابی، به محل زندگی خود، پوشش تلفن همراه، سرویس wifi و محدوده‌ای که می‌خواهید سگ را در آن ردیابی کنید، توجه داشته باشید.

خرید ردیاب سگ با قابلیت هشداردهی هوشمند

مطمئناً مهم‌ترین هدف پشت خرید ردیاب سگ، ردیابی موقعیت مکانی دقیق حیوان خانگی است. اما وقتی هدف از خرید ردیاب، تضمین امنیت باشد، دانستن اینکه آیا سگ از مناطق خاصی عبور کرده یا نه، به هنگام خرید ردیاب سگ مهم‌تر می‌شود. اگر به دنبال ایمنی هستید، به سراغ ردیاب‌هایی بروید که در صورت خارج شدن سگ از منطقه امن یا تشخیص هرگونه تحرک در ساعات مشکوک، فوراً برای شما هشدار بفرستد.

به هنگام خرید ردیاب سگ به عمر باتری توجه کنید

عمر باتری بر نحوه گزارش اطلاعات توسط دستگاه ردیاب تأثیر می‌گذارد، بنابراین باید موردی را انتخاب کنید که با سبک زندگی حیوان شما مطابقت داشته باشد. عمر باتری‌ها متفاوت است و نمی‌توان آن را دقیق برآورد کرد. اکثر دستگاه‌های ردیاب با یک‌بار شارژ، حداقل یک هفته کار می‌کنند، البته این آمار برای استفاده متوسط روزانه حدود 2 ساعت از دستگاه است.

به دنبال یک دستگاه ردیاب بادوام باشید

اگر سگ از حیاط خارج شده و گم شود، ردیاب GPS تنها در صورتی کار می‌کند که تحت هر شرایطی سالم بماند و از سگ جدا نشود. به همین دلیل بسیار مهم است که دستگاهی ردیاب بادوام باشد و در برابر گل و لای، خاک، آب و شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت کند.

بهتر است دستگاه ردیاب دکمه SOS داشته باشد

معمولاً وقتی کسی یک حیوان خانگی پیدا می‌کند، بلافاصله با یک پناهگاه یا کلینیک دامپزشکی تماس می‌گیرد؛ اما اگر دستگاه ردیابی که به سگ خود متصل کرده‌اید، دکمه SOS داشته باشد، هرکسی حیوان خانگی گم شده شما را پیدا کند، می‌تواند دکمه SOS را روی آن فشار داده و فوراً موقعیت مکانی سگ را به شما اطلاع دهد.

خرید ردیاب سگ اپلیکیشن دار

اگر شرکتی که از آن ردیاب خود را خریداری می‌کنید، یک اپلیکیشن یا برنامه مستقلی نداشته باشد که بتوانید بر روی تلفن همراه خود نصب کنید، بخش زیادی از ویژگی‌های مفید یک ردیاب را از دست خواهید داد و طبیعتاً نمی‌توانید یک محدوده امن جغرافیایی ایجاد و مشاهده کنید یا سایر موارد حیاتی مانند عمر باتری را ردیابی کنید. در صورت نصب برنامه ردیابی بر روی تلفن همراه، اعلان‌های ورودی و خروجی ردیاب فوراً روی تلفن همراه هوشمند صاحب سگ نمایش داده می‌شود.

اپلیکیشن ردیابی ردیاب من.

جهت اطلاعات بیشتر با تیم ردیاب من در ارتباط باشید.

به دنبال ردیاب سگ ضد آب باشید

به هنگام خرید ردیاب سگ اگر بودجه کافی دارید، ترجیحاً به دنبال یک دستگاه ضد آب باشید که چنانچه روی آن آب پاشیده شد یا اگر سگ بازیگوشتان خواست کمی آب بازی کند، سیم‌کشی داخلی آن آسیب نبیند و بتواند مقاومت کند.

خرید ردیاب سگ با دقت بالا

دقت ردیاب‌های حیوانات متفاوت است. برخی از آن‌ها موقعیت مکانی را در لحظه ردیابی کرده و گزارش می‌دهد، برخی دیگر این کار را طی فواصل زمانی مشخص انجام می‌دهند. به خاطر داشته باشید که اگر ردیاب به اتصال WiFi قوی یا پوشش تلفن همراه نیاز داشته باشد، این مسئله بر میزان دقت آن تأثیر می‌گذارد و فرضاً در موقعیتی با زمین ناهموار یا پوشش جنگلی انبوه، شاید عملکرد خوبی نداشته باشد. اگر خدمات تلفن همراه در محل زندگی شما ضعیف است، پیشنهاد می‌کنیم به دنبال ردیابی با مکان‌یاب دستی باشید که برای موقعیت‌یابی از ماهواره GPS استفاده کند.

قابلیت تعریف منطقه امن در ردیاب سگ

در حال حاضر اکثر ردیاب‌های GPS از قابلیت حصار مجازی پشتیبانی می‌کنند. این گزینه فوق‌العاده مفید است، مخصوصاً برای سگ‌هایی که چشم بچرخانید، از جلوی‌ چشمتان ناپدید می‌شوند. با این گزینه یک یا چند محدوده امن برای سگ بازیگوش خود تعریف می‌کنید و چنانچه سگ هر یک از این مناطق تعیین شده را ترک کند، بلافاصله هشدار دریافت خواهید کرد.

خرید ردیاب سگ با ویژگی‌های اضافه

به هنگام خرید ردیاب سگ توجه کنید که برخی از آن‌ها از ویژگی‌های جالبی پشتیبانی می‌کنند که با پرداخت مبلغ بیشتر، در اختیار شما خواهند بود. ویژگی‌هایی چون مکالمه دو سویه که بتوانید صدای سگ خود را بشنوید و با او صحبت کنید. با این ویژگی قبل از اینکه سگ خود را پیدا کنید، می‌توانید مستقیماً با امدادگران صحبت کنید. برخی دیگر صفحه نمایش LED دارند که مشخصاتی چون نام و اطلاعات تماس صاحب سگ را نشان می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های مفید یک ردیاب سگ، می‌توان به کنترل دمای محیط سگ و هشدار در صورت گرم شدن بیش از حد آن اشاره کرد.

گول ظاهر پر زرق و برق ردیاب را نخورید

اگر برای ردیابی حیوانات خانگی خود به یک ردیاب احتیاج دارید، غرق ویژگی‌های غیرضروری و زرق و برق دستگاه نشوید، زیرا در نهایت فقط پول خود را هدر داده‌اید. قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید ردیاب سگ، نظرات مشتریان را بررسی کنید و ببینید که کاربران دیگر پس از استفاده از آن‌ها چه نظراتی دارند.

کلام آخر

وقتی سگی را به سرپرستی قبول می‌کنید و آن را با خود به خانه می‌آورید، اکنون وظیفه شماست که تحت هر شرایطی آن را ایمن، سالم و شاد نگه دارید. با خرید ردیاب سگ، غل و زنجیر را از دست و پای حیوان خانگی خود در منزل باز کنید و بدون آنکه نگران گم شدن آن باشید، بگذارید تا جایی که می‌خواهد بدود و بازیگوشی کند و زمانی که خسته شد، خودتان به سراغش بروید. کافی است به هنگام خرید، نیازهای خود را مرور کنید و بهترین گزینه ممکن را با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید، انتخاب کنید.

 

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص تکنولوژی ردیابی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

ردیاب سگ در چند مدل موجود است؟

ردیاب سگ، مدل‌های متنوعی دارد اما مرسوم ترین آنها مدل قلاده ای و مدلی است که به صورت جلیقه ای به تن سگ می‌شود.

آیا استفاده از ردیاب سگ الزامی است؟

در واقع ردیاب به شما کمک می‌کند تا نظارت و مدیریت دقیق تری نسبت به حیوانات خانگی خود داشته باشید البته که برای بیرون بردن سگ حتما حیوان را آموزش دهید و همچنین قلاده نیز به همراه داشته باشید و ردیاب را وسیله ثانوی برای استفاده در مواقع ضروری بدانید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *