ردیاب خودرو

بهترین اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا + پنل وب ردیابی

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا
5
(7)

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا، موضوع بحث ما است. اغلب ردیاب‌های موجود در بازار برای وسایل نقلیه‌ای نظیر خودرو، قایق، دوچرخه، موتورسیکلت و غیره استفاده می‌شود.

یکی از انواع ردیاب‌ها استفاده شده برای خودرو، ردیاب آهنربایی است که دیگر نیازی به نصب تخصصی نداشته و فرد به تنهایی می‌تواند آن را نصب کند. همانطور که از اسم این ردیاب‌ها نیز مشخص است، به اجسام فلزی متصل شده و از طریق آن می‌توان مکان دقیق وسیله مورد نظر را بر روی گوشی و یا سیستم کامپیوتر به صورت پیامک و نقشه مشاهده کرد.

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا، یکی از بهترین نرم‌افزارهای لینک شده با ردیاب‌ها بوده که استفاده از آن نیز بسیار راحت است. در ادامه مقاله به طور کامل با ردیاب‌های خودرو و انواع آن آشنا شده و در رابطه با نرم‌افزار نیز توضیحات کافی ارائه می‌شود.

ردیاب خودرو چیست؟

در طی چند سال گذشته، سرقت خودرو و دیگر وسایل نقلیه بسیار زیاد شده و باید جدی گرفته شود. با پیشرفت تکنولوژی، روش‌های سرقت نیز پیشرفته شده و به همان نسبت مالکان وسایل نقلیه، برای امنیت هرچه بیشتر باید روش‌های نوین امنیتی را به کار گیرند. یکی از بهترین ابزارهای امنیتی استفاده از ردیاب و دزدگیر است. ردیاب خودرو به عنوان یک فناوری مدرن شناخته شده که در دهه 1980 به صورت گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

اساس کار این ردیاب‌ها از طریق، حرکت و سیگنال‌دهی بین ماهواره‌ها و ایستگاه‌های زمینی خواهد بود. تعداد بسیاری ماهواره در حال گردش به دور زمین هستند که 12 عدد از آن‌ها تنها برای ردیابی و سیستم جی‌پی‌اس طراحی شده‌اند. این 12 ماهواره هماهنگ با یکدیگر عمل کرده و با بررسی نقطه‌ای دستگاه ردیاب، موقعیت وسیله را مشخص می‌کنند.

دستگاه‌های ردیاب به دو نوع passive و active تقسیم‌بندی می‌شوند. ردیاب‌های passive، تمامی اطلاعات خودرو را در مسیر رفت و برگشت مانند مکان و سرعت را ثبت کرده و ذخیره می‌کند. بعد از بازگشت خودرو می‌توان ردیاب را جدا کرده و برای تحلیل اطلاعات به سیستم متصل می‌شوند.

ردیاب active اما از نوع قبلی کمی محبوب‌تر است. این نوع از ردیاب‌ها برای مکان‌یابی لحظه‌ای بسیار مناسب هستند. با استفاده از آن‌ها می‌توان به صورت آنلاین تمامی رخداد‌ها را در اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا که بر روی موبایل نصب شده است مشاهده کرد.

اپلیکیشن ردیابی تلتونیکا

انواع ردیاب خودرو برای استفاده از نرم افزار ردیابی تلتونیکا

ردیاب‌ها به دو دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند؛ ردیاب‌هایی که به سیم‌کشی نیاز داشته و ردیاب‌های آهنربایی و شارژی که از دسته ردیاب‌ خودرو بدون نیاز به نصب هستند. ردیاب‌های سیمی برای تأمین انرژی از سیستم برق خودرو استفاده می‌کنند. ردیاب‌های شارژی و آهنربایی اما برای کار، نیازی به برق ندارند. در ادامه بیشتر در رابطه با این دو ردیاب توضیح داده می‌شود؛

1. ردیاب‌های سیمی، انتخابی همیشگی

ردیاب‌هایی که منبع تغذیه داخلی قوی ندارند، با نام ردیاب نیازمند به سیم‌کشی شناخته می‌شوند. همین مورد موجب شده تا برای تأمین انرژی به یک منبع بیرونی مانند باتری خودرو نیاز داشته باشند. البته امکان اتصال اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا به این ردیاب‌ها نیز وجود دارد. البته باید به این نکته هم توجه داشت که تمامی ردیاب‌ها منبع تغذیه داخلی دارند ولی باتری این نوع ردیاب‌ها، عمر مفید کمی داشته و بهتر است از منبع تغذیه خارجی برای آن‌ها استفاده کرد.

یکی دیگر از دلایل استفاده از منبع خارجی در هنگام سرقت است. بدین صورت که سارقین بعد از ربودن خودرو، اتصال ردیاب با باتری خودرو را قطع می‌کنند، درنتیجه اگر باتری داخلی نباشد، دیگر امکان پیدا کردن خودرو وجود نخواهد داشت. این باتری‌ها تا نهایت یک روز انرژی مورد نیاز برای عملکرد ردیاب را فراهم می‌کنند.

بهترین ویژگی این ردیاب‌ها را می‌توان عدم نیاز به شارژ کردن نام برد. در واقع این ردیاب‌ها تنها یکبار نصب شده و دیگر نیازی به شارژ کردن دوباره نخواهند داشت. این ویژگی موجب می‌شود تا کاربر از فعالیت مداوم ردیاب اطمینان حاصل کند.

مزایای ردیاب سیمی

• عدم نیاز به شارژ مجدد و اتصال به باتری خودرو

• بدون نگرانی بابت تمام شدن شارژ، ردیاب همیشه آنلاین خواهد بود

• ارسال دقیق موقعیت مکانی و زمانی خودرو و دیگر وسایل نقلیه

2. اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا: ردیاب آهنربایی، راحتی در استفاده

این نوع ردیاب‌ها را با نام ردیاب شارژی نیز می‌شناسند که به راحتی به نرم افزار ردیابی شرکت تلتونیکا متصل شده و می‌توان موقعیت وسیله نقلیه را شناسایی کرد. منبع تغذیه داخلی این ردیاب‌ها بسیار قوی بوده و دیگر نیازی به استفاده از منبع تغذیه خارجی مانند باتری ماشین نخواهد بود. این باتری‌های داخلی به گونه‌ای هستند که در برخی از مدل‌ها با یکبار شارژ باتری، حتی تا 5 سال دیگر نیازی به شارژ دوباره نخواهد داشت.

در ردیاب‌های شارژی، یک آهنربای بسیار قوی قرار داشته که حتی با شدیدترین ضربه‌ها نیز از جسم فلزی جدا نخواهد شد. این ردیاب‌ها نیز دارای انواع مختلفی هستند. برخی از آن‌ها را می‌توان حتی به عنوان پاوربانک و شارژر گوشی همراه نیز استفاده کرد. طراحی ردیاب‌های آهنربایی و همچنین نصب آن‌ها بسیار ساده بوده و می‌توان از ویژگی‌های متنوع آن‌ها بهر‌مند شد. با استفاده از اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا می‌توان از این ردیاب‌ها به عنوان ردیاب شخصی نیز استفاده کرد.

مزایای ردیاب آهنربایی

• نصب بسیار آسان بدون نیاز به سیم‌کشی

• عدم نیاز به منبع خارجی مانند برق و باتری خودرو

• ارسال دقیق موقعیت زمانی و مکانی خودرو و دیگر وسیله نقلیه

• از طریق کاهش فرکانس می‌توان عمر باتری ردیاب را افزایش داد.

• آهنربا بسیار قوی بوده و در حین حرکت جدا نمی‌شود.

• قابلیت اجاره ردیاب بدون نیاز به خرید.

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا، پنل وب ردیابی

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا و سامانه وب ردیابی در واقع یک برنامه نرم‌افزاری که سیگنال‌های دریافت شده را به اطلاعات قابل نمایش تبدیل می‌کند. از طریق این اطلاعات می‌توان موقعیت خودرو و همچنین مسیرهای طی شده را به طور کامل مشاهده کرد. نقشه گرافیکی این نرم‌افزارها اغلب از گوگل مپ گرفته شده و به راحتی مکان و موقعیت مشخص می‌شود.

این برنامه‌ها دارای فضای ذخیره‌سازی مخصوص بوده و می‌توانند اطلاعات لازم را ذخیره کنند. از دیگر ویژگی‌های نرم افزار ردیابی تلتونیکا و دیگر برنامه‌های ردیابی می‌توان به ارتباط آنلاین با خودرو، شنود صدای داخل کابین، اطلاعات باز شدن درب خودرو، روشن شدن اتومبیل، حرکت و توقف، سطح سوخت‌گیری و غیره اشاره کرد.

مزایای استفاده از ردیاب خودرو و اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا

استفاده از سیستم‌های ردیابی خودرو و اپلیکیشن‌های مخصوص تحلیل اطلاعات به عنوان یکی از نیازهای روز جامعه به حساب می‌آید. وجود این سیستم‌ها موجب افزایش ایمنی و اطمینان خاطر راننده می‌شود. ردیاب‌های خودرو، فارغ از نوع آن‌ها، مزایای بسیاری دارند که در ادامه به مهم‌ترین این مزایا اشاره خواهد شد؛

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا

1. امکان پیدا شدن وسیله نقلیه به هنگام سرقت

در حال حاضر نرم‌افزارهایی که قابلیت شناسایی موقعیت مکانی خودرو را دارند مانند اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا بسیار دارای محبوبیت هستند. بسیاری از نرم‌افزارهای موجود خارجی هستند و استفاده از آن‌ها برای کاربران ایرانی امکان‌پذیر نبوده و یا هزینه بسیاری را به دنبال دارند. همچنین امکان سوء استفاده از اطلاعات شخصی در این نوع نرم‌افزارها بسیار است. اما تمامی این موارد در نرم افزار ردیابی تلتونیکا حل شده و طراحی کاملاً فارسی و امنی دارد.

در هنگام به سرقت رفتن خودرو، اگر مجهز به سیستم ردیاب و جی‌پی‌اس باشد، به راحتی می‌توان آن را مسیریابی کرد. در غیر این صورت مسیریابی خودروی سرقتی بسیار مشکل بوده و موانع بسیاری را به دنبال خواهد داشت؛ بدین دلیل که اغلب سارقین بعد از سرقت، پلاک ماشین را تغییر داده و یا جدا می‌کنند، در نتیجه امکان ردیابی خودروی سرقتی از طریق دوربین‌های مداربسته راهنمایی رانندگی نیز میسر نخواهد شد. همه موارد گفته شده موجب می‌شود تا با مجهز کردن خودرو به سیستم ردیابی مناسب، از پیدا شدن خودرو و اطلاع از موقعیت مکانی آن اطمینان حاصل کرد.

2. پیگیری رانندگی اعضای خانواده در مواقع ضروری

استفاده از سیستم ردیابی در مواقع ضروری می‌تواند نقش بسیار مهمی در حفظ ایمنی اعضای خواهد داشته باشد. به طور مثال اگر یکی از اعضای خانواده که به تازگی گواهینامه گرفته است، قصد رانندگی داشته باشد، به راحتی می‌توان مسیر طی شده را چک کرده و از سالم رسیدن وی به مقصد اطمینان حاصل کرد.

3. افزایش ایمنی اعضای خانواده به هنگام رانندگی

ردیاب‌های خودرو دارای یک دکمه با نام SOS هستند. با فشرده شدن این دکمه توسط سرنشینان خودرو، سرویس‌های اضطراری فعال شده و مکان و موقعیت به راحتی و با سرعت قابلیت ردیابی خواهد داشت. این ویژگی موجب می‌شود تا در مواقع ضروری نظیر گم شدن در جاده، تصادف در نقاط دور دست، پنچر شدن لاستیک در راه‌های کم تردد، بسیار کمک‌کننده بوده و می‌توان از این شرایط پراضطراب و پرخطر رهایی یافت.

4. پیگیری رانندگان ناوگان حمل و نقل توسط مدیران شرکت

امروزه شرکت‌های زیادی در زمینه حمل‌ونقل و ترابری مشغول به کار هستند. یکی از نیازهای اصلی شرکت، رصد رانندگان و ردیابی مسیر آن‌ها است که می‌توان با استفاده از ردیاب خودرو و اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا به راحتی این نیاز را رفع کرد. در نتیجه در صورت بروز هرگونه مشکلی، موقعیت مکانی خودرو به اطلاع اعضای شرکت رسیده و اقدامات لازم برای کمک‌رسانی و امداد به سرعت ارسال می‌شوند.

5. ردیابی خودرو در مناطق دورافتاده و صعب العبور

ردیابی خودرو در مناطق دورافتاده از طریق جی‌پی‌اس و ردیاب امکان‌پذیر خواهد بود. نرم‌افزارهای ردیابی مانند نرم افزار ردیابی تلتونیکا در شرایطی که وسایل ارتباطی معمولی نظیر موبایل و یا شبکه اینترنت در دسترس نیست، قابلیت ردیابی و استفاده را دارند.

بنابراین در اغلب شرکت‌های باربری بین‌المللی و دیگر شرکت‌ها نظیر ناوگان صنایع نفت و گاز و سازمان‌های امدادی، سیستم ردیابی بسیار مورد توجه قرار گرفته و استفاده می‌شود. همچنین در زمانی که سارق، خودروی دزیده شده را به منطقه‌ای که دسترسی به اینترنت امکام‌پذیر نیست می‌برد، از طریق ردیاب و اپلیکیشن به راحتی می‌توان خودرو را یافت کرد.

اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا: معایب استفاده از ردیاب‌های آهنربایی

1. سوءاستفاده از ردیاب به علت نصب آسان

نصب آسان این‌گونه ردیاب‌ها همانطور که یک مزیت محسوب شده، به عنوان یکی از معایب ردیاب‌ها نیز به حساب می‌آید. به این دلیل که امکان موارد جاسوسی و دزدی اطلاعات بدون اطلاع صاحب خودرو وجود خواهد داشت. همچنین اجاره ردیاب‌های آهنربایی ارزان بوده که همین امر کار را برای سودجویان راحت‌تر می‌کند تا با کسب اطلاعات از رفت‌وآمد اشخاص، اقدام به دزدی و اخاذی کنند.

از طرفی همانطور که به راحتی به وسیله متصل می‌شوند، دردسر جدا شدن آن‌ها گاهاً زیاد است. آهنربای این ردیاب‌ها به گونه‌ای طراحی شده که با تکان‌های شدید از بدنه جدا نشوند اما حتی بهترین ردیاب‌های آهنربایی را می‌توان با فشار قوی دست و یا دیگر تجهیزات جدا کرد. همچنین به علت اتصال این ردیاب‌ها به سطوح فلزی، پیدا کردن آن‌ها برای سارق بسیار راحت خواهد بود.

2. دردسرهای باتری‌های شارژی

این باتری‌ها قابلیت نگهداری شارژ را برای مدت طولانی مانند 4 ماه دارند. اما باید توجه داشت که این وسیله کار ردیابی خودرو را انجام می‌دهد، پس ممکن است گاهاً در یک موقعیت اضطراری شارژ باتری تمام شود. در اغلب موارد ردیابی خودروهای سرقتی چند روز به طور می‌انجامد و یک ردیاب بدون شارژ هیچ کمکی به پیدا شدن خودرو نمی‌کند. در حال حاضر با تحریم‌های موجود در ایران، تهیه این باتری‌ها بسیار سخت بوده و باید هزینه زیادی پرداخت کرد.

3. عدم ارائه گزارش‌های طولانی مدت

در شرکت‌های حمل و نقل، نیاز است تا سابقه هر کدام از خودروها به صورت جداگانه ثبت شود که در این صورت ردیاب‌های آهنربایی مناسب نخواهند بود. به این دلیل با استفاده از هر اپلیکیشن ردیابی مانند اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا نیز نمی‌توان گزارش‌های طولانی مدت گرفت.

این ردیاب‌ها در طول هر ماه گزارش‌های زیادی را از خودروهای متفاوت ثبت می‌کنند و به علت نیاز به شارژ باتری، زمان زیادی از دست می‌رود. همچنین برای تنظیم ردیاب به صورت دستی باید باتری به طور کامل شارژ باشد در غیر این صورت نمی‌توان از این مزیت ردیاب بهر‌مند شد.

مدل‌های ردیاب موجود در ایران چیست؟

هر دو مدل ردیاب سیمی و غیرسیمی در ایران موجود هستند. البته برای تهیه باتری ردیاب‌های آهنربایی ممکن است با مشکل مواجه شد و دلیل این امر نیز تحریم‌های موجود است.

با استفاده از جی پی اس خودرو امکان ردیابی در تمام ایران وجود دارد؟

خوشبختانه تکنولوژی‌های ساخت ردیاب در ایران بسیار پیشرفت کرده و تولید انواع ردیاب‌ها در ایران صورت می‌گیرد. همچنین تکنولوژی استفاده از این محصولات نیز در تمامی کشور موجود بوده و اپلیکیشن‌های قابل استفاده مانند اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا را می‌توان با تمامی اپراتورهای داخلی متصل کرده و از مزایای آن‌ها بهر‌مند شد.

آیا امکان نصب اپلیکیشن ردیابی ردیاب تلتونیکا بر روی موبایل وجود دارد؟

بله، این نرم‌افزار را می‌توان بر روی موبایل و رایانه‌های شخصی به راحتی نصب کرد. همچنین نرم افزار ردیابی تلتونیکا برای انواع نسخه‌های اندروید و ios نیز طراحی شده و قابلیت نصب بر روی هر دو نسخه را دارد.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 7

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *