ردیاب خودرو

معرفی 2 ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

خرید ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب ردیاب من
5
(6)

در این مقاله قصد داریم با ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب آشنا شویم و دو مورد از بهترین‌ این ردیاب‌ها را به شما عزیزان معرفی کنیم پس همراه ما باشید.

ردیاب خودرو یکی از ملزومات اساسی انواع خودروهای شخصی و سازمانی است. چه زمانی که خودمان پشت فرمان خودرو می‌نشینیم و آن را هدایت می‌کنیم چه وقتی خودروی شخصی خود را به شخص دیگری می‌سپاریم، داشتن اطلاعات مربوط مسیر در کنار مسائل امنیتی خودرو مثل عبور از سرعت مجاز، عبور از یک منقطه جغرافیایی خاص، داده‌های مربوط به بی‌حرکت روشن ماندن خودرو و غیره می‌تواند برای ما مفید باشد.

تقریبا تعداد زیادی از ردیاب‌های بازار این داده‌ها را در اختیار ما قرار می‌دهند؛ اما استفاده از انواع ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب حسنی دارد که باقی ردیاب‌ها ندارند و آن کم کردن دردسر مرحله نصب ردیاب است.

ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

ردیاب خودرو آهنربایی چیست؟

ردیاب خودرو آهنربایی دستگاهی است که با آهنربا روی وسیله نقلیه پنهان می‌شود و عملیات ردیابی خودرو را انجام می‌دهد.

ردیاب آهنربایی نه فقط برای ردیابی اتومبیل، بلکه برایر ردیابی سایر وسایل نقلیه مثل محموله کشتی، کامیون و تریلی هم کاربرد دارد و به لطف استفاده‌هایی که دارد، می‌توان آن را به راحتی در خودرو جاسازی کرد، طوری که از دید افراد مخفی باشد.

دیاب‌های آهنربایی این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهند تا حرکت ماشین‌ها و کامیون‌ها در لحظه ردیابی کنید و اطلاعات حرکتی آن‌ها را داشته باشید. نگران قدرت آهنربای این مدل ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب هم نباشید، آن‌قدر قوی هست که ردیاب را محکم سر جای خود نگه دارد و از انعطافپذیری خوبی برخوردار است.

باتری داخلی بزرگ و پرظرفیت این دستگاه برای ردیابی خودرو در هر زمان و مکانی که بخواهید، طراحی شده و می‌تواند از ویژگی‌های آماده به کار طولانی پشتیبانی کند. ردیاب آهنربایی خودرو می‌تواند برای مدت زمان طولانی در یک فضای پنهان بماند و عملکرد ردیابی را انجام دهد، بدون آنکه نیازی به شارژ منظم دستگاه باشد.

اقدامات احتیاطی نصب ردیاب آهنربایی

• اگر قرار است ردیاب خودرو بدون نصب را زیر ماشین قرار دهید، اول از همه باید مطمئن شوید که موقعیت انتخاب شده بر راندن ماشین تأثیر نمیگذارد، دمای محیط پایین است و محیط اطراف ردیاب فلزی نیست. همیچنین از قدرت بالای جذب آهنربای دستگاه ردیاب مطمئن شوید و آن را طوری نصب کنید که به راحتی پیدا نشود تا سارقین به آنها دسترسی سریع داشته باشند.

• هنگام نصب دستگاه ردیاب آهنربایی، محل ارسال سیگنال از سمت آهن را نپوشانید. اگرچه ردیاب می‌تواند سیگنال را از چپ به راست هم ارسال کند، اما از آنجا که موقعیت‌یابی ماهواره‌ای به سمت آسمان انجام می‌شود، سیگنال ردیاب به طرف آسمان قوی‌تر است.

ردیاب آهنربایی بدون نیاز به نصب

جاسازی ردیاب آهنربایی روی ماشین

اگر قصد دارید ردیاب آهنربایی را زیر ماشین وصل کنید، در نظر داشته باشید که محیط زیر خودرو برای دستگاه ردیاب چندان دوستانه نیست و احتمالا باید به فکر گزینه‌های ضد آب باشید. همچنین می‌توانید یک کیسه ضد آب یا موارد این‌چنینی برای پوشش روی ردیاب انتخاب کنید تا از آسیب‌دیدن دستگاه در باد و باران جلوگیری شود. پس از تأیید آببندی و ضد آب بودن تجهیزات، می توانید مستقیماً تجهیزات را زیر زیر ماشین وصل کنید.

پس از قراردادن ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب سعی کنید با اعمال اندکی فشار ردیاب را جدا کنید. اگر دستگاه از جایش تکان نخورد، یعنی در موقعیت خود درست نصب شده و جای نگرانی نیست.

امکانات ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب آهنربایی

• ردیاب خودرو بدون نصب آهنربایی بلافاصله آماده استفاده است. فقط کافی است آن را شارژ و روشن کنید. در ادامه کلیه اطلاعات زنده حرکت خودرو روی اپلیکیشن موبایلی، تبلت یا کامپیوتر شما حاضر و آماده است.

• هیچ اطلاعاتی در ردیاب ذخیره نمی‌شود و تمام داده‌ها فورا به نرم‌افزاری که تعیین می‌کنید ارسال می‌شوند. حتی می‌توانید اطلاعات چندین ردیاب روی چندین خودرو را با یک برنامه یا اپلیکیشن ردیاب خودرو مدیریت کنید.

• ردیاب آهنربایی بدون آنکه چشمک بزند یا صدایی تولید کند، به راحتی در محیطی پنهان می‌شود و وسیله مورد نظر را ردیابی می‌کند.

• تاریخچه کامل تمام آدرسهای بازدیدشده و مدت زمانی که خودرو در آن محل توقف کرده توسط ردیاب ذخیره می‌شود.

• می‌توانید تنظیم کنید که ردیاب ورود به برخی مناطق یا خروج از آنها را هشدار دهد.

• به محض آنکه دستگاه حرکت خودرو را احساس کند، با هشدار فوری به شما اعلام می‌کند.

• می‌توانید حد مشخصی برای سرعت خودرو تعیین کنید تا در صورت گذر از این حد، ردیاب آهنربایی به شما اطلاع دهد.

• ردیابی که دارای حافظه داخلی است، در مناطق بدون سیگنال تلفن همراه میتواند تا 10000 موقعیت GPS را ذخیره کند.

• کیس ردیاب آهنربایی ضد آب کاملا مهر و موم شده و در برابر نفوذ آب مقاومت است

• باتری کوچک و باظرفیت که روزهای متمادی بدون نیاز به شارژ مجدد کار می‌کند.

معرفی ردیاب آهنربایی 30 روز شارژ UM660

یکی از بهترین ردیاب‌های آهنربایی که نوعی ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب محسوب می‌شود، ردیاب آهنربایی 30 روز شارژ UM660 است. این ردیاب در ابعاد 2.5 × 7.5 × 10.8 سانتی‌متر تولید می‌شود و امکان جاسازی مخفیانه آن در انواع وسایل نقلیه مثل دوچرخه، موتور، خودرو و غیره وجود دارد.

مالک دستگاه می‌تواند هر لحظه اطلاعات جدید مربوط به وسیله نقلیه از جمله موقعیت فعلی و مسیر‌های طی شده طی یک سال گذشته را از طریق سایت ردیابی به صورت تحت وب یا روی اپلیکیشن موبایلی آن بررسی کند. حتی می‌تواند تنظیمات دلخواه را با پیامک برای ردیاب ارسال کند.

ردیاب آهنربایی 30 روز شارژ UM660 چه قابلیت‌هایی دارد؟

این دستگاه حداقل طی 10 ثانیه اطلاعات را به‌روز می‌کند، 300 گرم وزن دارد و دقت موقعیت مکانی آن 5 متر برآورد شده است.

باقی امکانات این ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب عبارت‌اند از هشدار سرعت غیرمجاز، موقعیت یابی در نقاط کور ، هشدار جابجایی و هشدار حرکت، ارائه تاریخچه تمام مسیرهای طی شده و گزارش سفر، هشدار وضعیت باتری، دارای آنتن‌های داخلی فوق‌العاده قوی، درگاه Micro USB با دمای کاری در محدوده منفی 20 تا مثبت 55 درجه سانتی‌گراد.

این ردیاب می‌تواند رطوبت بین 5 تا 95 درصد را تحمل کند، قابلیت ارتباط صوتی را ارائه می‌دهد و باتری ده هزار میلی آمپر آن با یک بار شارژ تا 30 روز (معادل 720 ساعت) کار می‌کند. باتری طی 15 ساعت شارژ می‌شود.

خرید ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

دستگاه ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب با درگاه OBD-II

یکی دیگر از انواع ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب، دستگاه ردیابی Plug&Play است که برای نصب آسان به درگاه OBD-II خودرو متصل می‌شود. مزیت بزرگ این ردیاب این است که می‌توان آن را در عرض چند ثانیه نصب کرد و فرایند ردیابی خودرو را بلافاصله آغاز کرد.

این ردیاب‌ها روی تمام خودروها یا ون‌هایی که بعد از سال 1996 ساخته شدند، قابل استفاده است. معمولا شرکت‌ها از این ردیاب با هدف مدیریت ناوگان استفاده می‌کنند تا با وجود اعلان‌ها و گزارشات این ردیاب، بتوانند دارایی‌های شرکت را لحظه به لحظه ردیابی کنند. البته خانواده‌های نگران می‌توانند با این ردیاب رفتار رانندگی پرخطر فرزندان خود مثل شتاب‌گیری سریع، ترمز شدید یا سرعت زیاد را شناسایی کنند و حتی بدانند هر لحظه خودرو در کدام مسیر حرکت می‌کند.

این ردیاب خودرو بدون نصب با هشدارهای صوتی یا امکان خاموش کردن موتور از راه دور از خودروی شما در برابر سارقین محافظت می‌کند. کاربر می‌تواند داده‌های جدید را روی رایانه شخصی دنبال کند و حتی از اتفاقاتی مثل بی‌حرکت روشن بودن خودرو مطلع شود.

گذاشتن دستگاه ردیاب روی درگاه OBD-II

جاسازی این ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب در سه مرحله انجام می‌شود. ابتدا باید محل اتصال OBD II خودرو را پیدا کنید و بعد ردیاب را به پورت OBD II وصل کنید. سپس کافی است در سایت ردیابی دستگاهی که خریداری کرده‌اید ثبت نام کنید تا بلافاصله اطلاعات حرکت خودرو در اختیار شما قرار بگیرد.

خرید ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

علاوه بر این‌ها ردیاب‌های پورت OBD مجموعه کاملی از ویژگی‌های پیشرفته مثل هشدار حرکت با SMS، هشدار سرعت بیش از حد، هشدارهای SOS و حصار جغرافیایی را ارائه می‌دهند که در ادامه بیشتر به آن‌ها می‌پردازیم.

امکانات ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب OBD

استفاده آسان: ردیاب OBD به کابل و نصب نیاز ندارد. تراشه GPS حساس این ردیاب موقعیت مکانی وسیله نقلیه را از دوردست‌ها جستجو کرده و با تکنولوژی GPRS ارائه می‌کند.

ردیابی لحظه به لحظه و ثبت تاریخچه مسیرهای طی شده: ردیابی و نمایش کل مسیرهایی که طی 180 روز اخیر طی شده است. ردیابی بلادرنگ، به‌روزرسانی‌های 15 ثانیه‌ای و نمایش اطلاعات موقعیت مکانی (پشتیبانی از برنامه Android/iOS، رایانه شخصی).

حصار جغرافیایی: کاربر می‌تواند یک حصار جغرافیایی برای دستگاه تنظیم کند و به این ترتیب حرکت دستگاه در یک منطقه را محدود کند. چنانچه راننده از حضار جغرافیایی تعیین شده عبور کند، دستگاه به شما پیام می‌دهد.

رابط استاندارد OBD: باتری داخلی 180 میلیآمپر ساعت با ولتاژ 3.7 ولت. قابلیت ردیابی تمام خودروهای 16 پین با رابط OBD با قابلیت سنسور لرزش یکپارچه برای تشخیص هوشمند سرقت خودرو.

چند منظوره: صرفهجویی در انرژی و افزودن عملکرد AGPS برای دریافت سریعتر سیگنالهای GPS. آلارم افزایش سرعت، هشدار لرزش، هشدار حصار، هشدار سرعت بیش از حد، هشدار PAS، زنگ موبایل.

معرفی ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب تلتونیکا FMB001

یکی دیگر از انواع ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب ردیاب خودرو FMB001 تلتونیکا است که قصد داریم در این بخش معرفی کنیم. این ردیاب با آنتن‌های GSM و GNSS و بلوتوثی مستقیما به بخش ECU خودرو متصل می‌شود و نیازی به نصب ندارد. پس از آنکه این ردیاب روی وسیله نقلیه سوار شد، به لحاظ جغرافیایی و امنیتی اطلاعات دقیقی برای کاربر مالک خودرو فراهم می‌کند. مزیت مهم این دستگاه پشتیبانی از درگاه OBDII است.

اگر تمایل دارید برای ردیابی وسایل نقلیه شخصی، وسایل نقلیه سبک یا حتی اتومبیل‌های شرکت از یک ردیاب قوی استفاده کنید که دردسرهای نصب را از میان بردارد، پیشنهاد ما به شما FMB001 است. این ردیاب با قابلیت پشتیبانی از حسگرهای دما و رطوبت می‌تواند کلیه اطلاعات را از OBDII بگیرد و روی کامپیوتر مالک خودرو آپدیت کند. همچنین می‌توان آن را از طریق بلوتوث بروزرسانی و پیکربندی کرد.

قابلیت پشتیبانی از بلوتوث این ردیاب در کنار ردیابی مسیر امکانات دیگری فراهم می‌کند؛ مثلا اینکه با استفاده از هندزفری بلوتوثی برقراری تماس تلفتی را ممکن می‌سازد.

پلاگین پیشرفته ردیاب خودرو تلتونیکا FMB001 می‌تواند اطلاعات لحظه‌ای مربوط به موقعیت دستگاه و دیگر داده‌های مرتبط را از کامپیوتر خودرو دریافت کند و تمام آن‌ها را به سرور ارسال کند.

ردیاب خودرو تلتونیکا FMB001 چه قابلیت‌هایی دارد؟

بعد از آشنایی با این ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب، بد نیست نگاهی به قابلیت‌های آن بیندازیم. این ردیاب خودرو بدون نصب ساخت کشور لیتوانی است و موفق به دریافت استاندارد CE اروپا و استاندارد FCC آمریکا شده است؛ در ایران هم این ردیاب مورد تایید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است.

برای این دستگاه آنتن‌های قدرتمند GPS و GSM در نظر گرفته شده و از سیستم‌های ارتباطیGPRS,GPS GLONASS, GALILEO, BEIDOU, SBAS, QZSS, DGPS, AGPS پشتیبانی می‌کند.

برای این ردیاب خودرو یک باتری پشتیبان 170 میلی‌آمپری با ولتاز 3.7 ولت درنظر گرفته شده و از بلوتوث 4.0 + LE پشتیبانی می‌کند. اما مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب بدون نصب تلتونیکا FMB001 تشخیص سرعت بیش از حد مجاز، تشخیص شروع و پایان سفر، نظارت بر سوخت OBD II، تشخیص بی‌دلیل روشن بودن خودرو و درجا کار کردن آن و تشخیص مسدود کردن سیگنال ردیاب است.

این ردیاب می‌تواند جدایی از منبع تغذیه و بکسل شدن را تشخیص دهد و آن را به مالک خود را اعلام کند. همچنین می‌توان ماژول‌های بلوتوث مثل حسگر دما و رطوبت، اسکنر بارکد، هدسد و غیره را به آن متصل کرد.

ردیاب تلتونیکا FMB001 در ابعاد 50.7 × 49.6 × 25 میلی‌متر تولید و عرضه می‌شود و از تمام سرویس‌های ارائه‌دهنده سیم‌کارت در کشور پشتیبانی می‌کنند. حافظه داخلی آن 128 مگابایت است و 63 گرم وزن دارد.

کلام آخر ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

در این مقاله دو خانواده از دستگاه‌های ردیاب خودرو را معرفی کردیم که بدون سیمکشی و نصب روی خودرو سوار می‌شوند و هر اطلاعاتی که از یک ردیاب انتظار دارید را در اختیارتان می‌گذارند. در ادامه با دو مورد ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب باکیفیت آشنا شدیم که علاوه بر اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی خودرو، با ارائه داده‌های تکمیلی تجربه نظارت بهتری برای ما فراهم می‌کنند. شما کدام یک از این ردیاب‌ها را انتخاب می‌کنید؟ دلیل انتخابتان چیست؟ منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

از ردیاب خودرو بدون نصب پیچیده در چه شرایطی استفاده می‌شود؟

با توجه به دغدغه سیم کشی که ردیاب‌های ماهواره‌ای پیشرفته دارند و باید آنها توسط متخصص بر روی خودرو نصب شوند ردیاب‌های بدون نیاز به نصب در هر شرایطی قابل نصب هستند و به راحتی به وظیفه مهم خود یعنی ردیابی خودرو می‌پردازند.

ردیاب بدون نیاز به نصب بهتر است یا ردیاب ماهواره‌ای پپیشرفته که نیاز به نصب دارد؟

این سوال که در برخی مواقع توسط مشتریان عزیز پرسیده می‌شود اساسا اشتباه است زیرا هر کدام از این ردیاب‌ها عملکرد و استفاده‌های متفاوتی دارند که از دیگری متمایزشان می‌کند و شما در زمان خرید باید دانش لازم در خصوص عملکرد این ردیاب‌ها را داشته باشید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 6

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

2 نظر در “معرفی 2 ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

 1. احمد مقدم گفت:

  عالی و کاربردی، ردیاب آهنربایی با شارژ بالا و قابلیت شنود برای هر موردی از ردیابی مناسبه و کمک حال هست.

  1. تیم فنی گفت:

   سلام و احترام
   سپاس از نظر شما بزرگوار، در خدمتتان هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *