ردیاب حیوانات

خرید ردیاب حیوانات خانگی و تاثیراتش در افزایش امنیت حیوانات

4.6
(9)

شاید اگر از گوشی همراه هوشمند و ساعت مچی هوشمند استفاده نمی‌کردید به امکانات این تجهیزات و ابزارها پی نمی‌بردید اما حالا می‌دانید این دستگاه‌ها چقدر کاربردی هستند. خرید ردیاب حیوانات خانگی نیز به همین صورت است.
تا قبل از استفاده از این دستگاه نمی‌توانید پی ببرید که این دستگاه یک کالای ضروری می‌تواند باشد و چه امکاناتی برای نگهداری بهتر از حیوان خانگی به شما می‌دهد.

توصیه می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با سیستم‌های ردیابی مقاله راهنمای خرید ردیاب خودرو ما را نیز مطالعه فرمایید.

گاهی حتی خرید ردیاب حیوانات خانگی می‌تواند یک هدیه مناسب در مراسمی خاص برای افرادی باشد که به حیوانات خود علاقه زیادی دارند و در نگهداری آنها کوشا هستند.
در ادامه مقاله به بررسی دلایلی برای خرید ردیاب حیوانات خانگی می‌پردازیم.

خرید ردیاب حیوانات خانگی

ردیاب یا جی پی اس حیوانات خانگی چیست؟

به طور کلی: یک دستگاه کاربردی و بسیار مفید برای بررسی موقعیت مکانی و وضعیت حیوان در شرایط متفاوت.
با توجه به اینکه حیوانات گاهی اوقات رفتارهایی خارج از کنترل دارند و همچنین امکان دارد گاهی گم شوند با استفاده از این دستگاه به راحتی آنها را پیدا می‌کنید.
گاهی از ردیاب شخصی یا پرسونال نیز برای ردیابی حیوانات استفاده می‌شود.

تفاوت ردیاب حیوانات با میکرو چیپ چیست؟

میکرو چیپ اولین قدم عالی برای نگهداری از حیوانات خانگی است.
میکروچیپ یک ریز تراشه است که در صورتی به کار می‌آید که حیوان شما زمان گم شدن به یک دامپزشکی یا پناهگاه برسد که توانایی خواندن آن قطعه را داشته باشند و همچنین اطلاعات شما بر روی آن به روز شده باشد.
ردیاب اما در زمان گم شدن کاربردی‌تر است زیرا می‌توانید برای آن منطقه‌ای را تعریف کنید که در صورت خارج شدن حیوانات خانگی از آن به شما هشدار دهد و شما با استفاده از همراه خود و ردیاب بتوانید حیوان را پیدا کنید.

خرید ردیاب حیوانات خانگی برای ورزش

همانطور که شما با استفاده از برخی اپلیکیشن‌های میزان مسافت پیاده‌روی، دویدن و ورزش خود را می‌سنجید با توجه به اینکه برای برخی حیوانات همانند سگ‌ها پیاده‌روی ضروری است می‌توانید این میزان را اندازه‌گیری کنید.

ردیاب حیوانات خانگی و ورزش

آرامش ذهنی در زمان نگهداری حیوان

پس از خرید ردیاب حیوانات خانگی دیگر مهم نیست حیوان شما بیش فعال است یا آب زیر کاه.
شما می‌توانید با خیال راحت از او نگهداری کنید و از زمان استراحت به آرامش ذهنی خود بهره لازم و کافی را ببرید.
صاحبین حیوانات خانگی بدون تقویت نرده‌های خانه یا هزینه کردن زیاد در حفظ امنیت خانه‌ی حیوان، تنها با تهیه ردیاب می‌توانند امنیت حیواناتشان را بالا ببرند و از آنها در مقابل تهدیدات مراقبت کنند.

ردیاب سگ یکی از دستگاه‌های کاربردی برای صاحبان این حیوانات دوست داشتنی به حساب می‌رود.

ردیاب حیوان خانگی باید چه ابعادی داشته باشد؟

بهتر است این ردیاب ابعاد کوچک و وزن کمی داشته باشد تا شما بتوانید با خاطری جمع از حیوان خانگی خود نگهداری کنید.
کوچک بودن ردیاب منجر می‌شود که شما بتوانید ردیاب را در قلاده آن قرار دهید و همچنین با توجه به بازیگوش بودن حیوانات اگر ردیاب کوچک باشد آنها سخت تر به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

آیا این ردیاب‌ها تنها برای حیواناتی است که در منزل نگهداری می‌شوند؟

خیر، حیوانات دیگری همانند اسب‌ها، گاوها و گوسفندان وجود دارند که بسیار ارزشمند هستند و بسیار پیش می‌آید که به طور مثال یک اسب از اصطبل خود متواری می‌شود و صاحبین باشگاه پرورش اسب نمی‌توانند آن را پیدا کنند.
یا گاوها که فواید زیادی برای ما انسانها دارند امکان دارد گاهی گم شوند با استفاده از ردیاب می‌توانیم به صورت آنلاین آنها را رصد کنیم.

خرید ردیاب حیوانات خانگی اسب

امکانات و ویژگی‌های جی پی اس حیوانات خانگی

این دستگاه‌های کاربردی امکانات ویژه بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند این امکانات شامل:
– تعریف محدوده‌ای امن برای حیوان و اطلاع رسانی به صاحبین در زمان خروج از محدوده
– قابلیت تماس با ردیاب و شنود
– بررسی تاریخچه مسیر حرکتی حیوان
– قابلیت اتصال به اپلیکیشن‌های ردیابی و بررسی دقیق گزارشات و آمار
– قابلیت ارتباط پیامکی با صاحبین و ارسال پیامک در شرایط اضطراری

سه مزیت خرید ردیاب حیوانات خانگی

این روزها، ما انتظار داریم که بتوانیم هر چیزی و هر کسی را که برای ما مهم است از قبیل فرزندان، اتومبیل، بسته و یا حیوانات خانگی مورد نظارت و ردیابی قرار دهیم.

حیوانات خانگی احساس می کنند عضوی از خانواده هستند و ما می‌توانیم با استفاده از روش‌های متفاوتی آنها را مورد بررسی، نظارت و ردیابی قرار دهیم تا در مقابل تهدیدات موجود در بیرون از خانه در امان باشند.

قلاده ها و وسایل پوشیدنی برای حیوانات اهلی خانگی یک گزینه محبوب به خصوص برای صاحبان خانه هایی است که می خواهند سگ و گربه های خود را برای جستجو آزاد کنند.

خرید ردیاب حیوانات خانگی با داشتن گزینه هایی برای هشدار به صاحبان هنگام خروج حیوان خانگی از حیاط خانه یا “منطقه امن” حیوانات خانگی ، آرامش خاطر را برای شما ایجاد می کند.

سه مزیت اصلی خرید ردیاب حیوانات خانگی به ترتیب زیر است:

توانایی گشتن در فضای باز ایمن

کسب اطلاعات بیشتر درخصوص حیوانات خانگی خود

حیوان خانگی خود را هنگام گم شدن آسوده تر پیدا کنید

ردیابی آسان حیوانات خانگی

1. توانایی در فضای باز ایمن

گاهی حیوانات خانگی ما می خواهند بدوند، اکتشاف کنند و بیرون از بند باشند.

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی می خواهند بدون نیاز به تماشا و بررسی مداوم حیوانات خود یا تلاش برای نگهداری آنها در یک فضای خاص، بتوانند در را باز کرده و اجازه دهند سگ یا گربه آنها در اطراف حیاط خانه پرسه بزنند.

با خرید ردیاب حیوانات خانگی به جای اینکه نیاز به ایجاد حصار داشته باشید یا احساس اضطراب کنید، حیوانات خانگی تنها در خارج از خانه می‌توانند برای خودشان پرسه بزنند و خاطر شما جمع باشد البته در ایران این موضوع مرسوم و صحیح نیست منظور از محیط باز باغ یا فضایی است که خارج از شهر برای خود فراهم کرده‌اید.

بسیاری از ردیاب های حیوانات خانگی توانایی راه اندازی یک منطفه جغرافیایی در اطراف یک فضای امن مشخص مانند حیاط خانه یا محله را دارند و در صورت خارج شدن حیوانات خانگی از آن محدوده مالک می تواند یک اعلان دریافت کند.

برخی از پوشیدنی های حیوانات خانگی همچنین از زنگ و لرزش برای تربیت سگ در مناطق امن استفاده می کنند تا به آنها آموزش داده شود که کجا نروند و در صورت هشدار سریعا به منطقه امن برگردند.

2. درباره حیوان خانگی خود بیشتر بدانید

خرید ردیاب حیوانات خانگی به صاحبان آنها نگاهی درونی می‌دهد که متوجه شوند حیواناتشان در کجا هستند و چه کار می‌کنند.

برخی از ردیاب های حیوانات خانگی همچنین اطلاعات عمیق‌تری درباره تناسب اندام و سطح فعالیت ارائه می دهند و به صاحبان حیوانات کمک می کنند این موجودات عزیز را سالم و  تندرست نگه دارند.

این ردیاب ها می توانند نشان دهند که چه زمانی سطح حرکت از حالت استراحت به حالت پرتحرک تغییر میکند.

مسافت طی شده حیوان را نمایش می‌دهند و حتی برخی از ردیاب‌ها می توانند بررسی دما داشته باشند بنابراین خطر ماندن سگ شما در اتومبیل خیلی داغ که پنجره‌اش بسته است کمتر می‌شود.

3. حیوان خانگی خود را هنگام گم شدن پیدا کنید

بارزترین و مهمترین مزیت ردیاب حیوانات خانگی یافتن آنها در هنگام عدم بازگشت به خانه است.

ردیاب های حیوانات خانگی موقعیت مکانی را ارائه می دهند تا وقتی حیوان خانگی شما زمان بیرون ماندنش بیش از حد طولانی میشود یا خدای ناکرده گم می‌شود و  شما احساس نگرانی می کنید ، می توانید ببینید که کجاست و آیا از خانه دور شده است؟

بعضی از دستگاه ها دارای کد QE هستند که در صورت یافتن حیوان توسط فرد غریبه می توانند اطلاعات تماس صاحب را نشان دهند. انواع دیگر ردیاب ها حتی می توانند از طریق روشنایی یا بوق زدن در دستگاه یا از طریق یک دستور صوتی ضبط شده از طرف مالک، به حیوانات خانگی کمک کنند تا به خانه برگردند.

ردیاب حیوان خانگی

ردیاب شخصی تلتونیکا TMT250

3,219,000 تومان
  • دارای آنتن GSM و GNSS قدرتمند
  • دارای بلوتوث
  • ابعاد استاندارد و کوچک
  • دارای هشدارهای کاربردی
  • 18 ماه گارانتی تعویض
  • 3 ماه نرم افزار رایگان

چطور ردیاب حیوانات خانگی آنها را پیدا می‌کند؟

پس از خرید ردیاب حیوانات خانگی بسیار خوب است که روش کار آنها را نیز بدانید تا بتوانید استفاده صحیح تری از آنها داشته باشید.

معمولا ردیاب‌ها دارای یکی سیم کارت داخلی هستند که اطلاعات دقیق را از طریق پیامک یا GPRS بر روی یک اپلیکیشن بر روی گوشی همراه صاحب حیوان ارسال می‌کنند.

شایان ذکر است این دستگاه علاوه بر دارا بودن آنتن مخابراتی برای ارسال داده از ماژول GPS برای دریافت موقعیت دقیق مکانی استفاده می‌کند و اطلاعات مکانی را با استفاده از آن به دست می‌آورد.

همچنین میزان انرژی خود را دستگاه با استفاده از باتری داخلی تامین می‌کند.

یکی از مهم ترین وظایف صاحبین حیوانات این است که قبل از استفاده از ردیاب از شارژ سیم کارت و شارژ باتری ردیاب اطمینان حاصل کنند و یک تماس با آن بگیرند.

خرید ردیاب برای حیوانات خانگی

مدل های متفاوت ردیاب حیوانات خانگی

این ردیاب معمولا در مدل‌های متفاوتی در بازار وجود دارد البته اکثر آنها معمولا به صورت قلاده‌ای هستند و ردیاب داخل یا دور قلاده وجود دارد و اطلاعات را با استفاده از یک سیم کارت برای شما ارسال می‌کند.

آیا در تاریکی نیز ردیاب حیوانات خانگی کاربرد دارد؟

بله هیچ ربطی به نور ندارد استفاده از آن، بلکه اگر ردیاب و سیم کارت داخل آن دارای شارژ کافی باشند در هر زمان می‌توانند به شما اطلاع‌رسانی کنند.

مناسب‌ترین مدل ردیاب حیوانات چیست؟

این ردیاب‌ها مدل‌های متفاوتی دارد و کاملا بستگی به استفاده کاربران دارد به طور مثال برای سگ‌ها و گربه‌ها مدل قلاده‌ای از همه بیشتر توصیه می‌شود.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص برق و تعمیرات خودرویی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. شمارش آرا: 9

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *