ردیاب

بررسی دلایل مهم جهت نصب ردیاب آمبولانس

ردیاب آمبولانس
5
(4)

آمبولانس یک وسیله‌ مهم و حیاتی در تمام دنیا به حساب می‌آید و نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس که اتصال آن به ماهواره‌ها و اینترنت در لحظات حیاتی بیمار را فراهم می‌کند دارای اهمیت بسیار زیادی است.

اکثریت رانندگان آمبولانس و کارکنان اورژانس معتقد هستند که استفاده از ردیاب آمبولانس در انجام عملیات اورژانسی و کمک رسانی به بیمار نقشی مهم و اساسی خواهد داشت. چرا که زمان در انجام یک عملیات موفقیت آمیز یک فاکتور کلیدی به شمار می‌رود.

سرعت در انتقال بیمار، ناوبری قوی و انتخاب مسیر مناسب در موفقیت عملیات اورژانسی بسیار حائز اهمیت بوده و در بسیاری از موارد باعث نجات جان بیمار می‌شوند.

با توجه به اینکه نیروهای اورژانس به صورت شبانه‌‌روزی در حال ارائه خدمات خود هستند، به منظور بالا بردن سطح خدمات و همچنین ایمنی نیروهای امدادی خود می‌توانند به کمک ردیاب خودرو بر ناوگان آمبولانس نظارت کامل داشته باشند.

عوامل متعددی از جمله ناوبری ضعیف وحتی کوتاهی کارکنان اورژانس مانع از انجام یک عملیات موفقیت آمیز خواهد شد.

جهت رسیدگی به اینگونه موارد، ناوگان آمبولانس به منظور ارتقای خدمات بیشتر به مردم و پیشگیری از مشکلات احتمالی به کمک فناوری ردیابی GPS می‌تواند تا از عملکرد نیروهای خود اطمینان حاصل کند. در ادامه به بررسی دلایل مهم نصب ردیاب آمبولانس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

ردیاب آمبولانس چیست؟

ردیاب‌ یا جی پی اس وسیله‌ای کوچک، دقیق و کاربردی بوده که در حال حاضر استفاده از آن در مشاغل مختلف و نصب بر روی انواع خودروها گسترش پیدا کرده است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه ردیاب‌ها، موقعیت‌یابی خودروها است.

ولی علاوه بر آن قابلیت‌های دیگری از جمله کنترل از راه دور، نظارت بر خودرو، امکان شنود کابین، بررسی مسیر حرکت، بررسی سرعت و… را نیز شامل می‌شوند.

امروزه این ابزار کاربردی برای مدیران ناوگان آمبولانس به وسیله‌ای ضروری و حیاتی تبدیل گردیده است. تفاوتی که میان گروه اورژانس و دیگر مشاغل وجود دارد، در ماهیت خدمات آنها است. در حقیقت این گروه با جان افراد سر و کار داشته و حفظ جان بیماران برای آنها و مدیران دارای اهمیت بسیاری است.

ردیاب خودرو آمبولانس

نیروهای امدادی به کمک ردیاب آمبولانس علاوه بر اینکه می‌توانند آمبولانس را ردیابی کنند، خواهند توانست بر عملکرد راننده آمبولانس و تیم اورژانس نیز نظارت کافی داشته باشند.

از این رو بهره‌گیری از جی پی اس در آمبولانس بر عملکرد و کارایی، سرعت در ارائه خدمات، ایمنی عملیات و نظارت کامل بر ناوگان تاثیرگذار خواهد بود. در ادامه به بررسی فواید نصب ردیاب بر آمبولانس‌ خواهیم پرداخت.

انتخاب مسیرهای برنامه ریزی شده با بهره‌گیری از ردیاب خودرو

کارکنان آمبولانس با استفاده از سیستم‌های ردیابی GPS این امکان را دارند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نزدیکترین ناوگان را جهت اعزام به منطقه مطلع سازند و وضعیت ترافیک، آب و هوایی و نیز جاده‌ای را به ناوگان اعزامی اعلام نمایند.

به این خاطر که زمان و ثانیه‌ها در عملیات‌ اورژانسی بسیار ارزشمند هستند، مدیران با بهره‌گیری از ردیاب آمبولانس قادر خواهند بود سریعترین و ایمن‌ترین مسیر را انتخاب کنند و همچنین در موقعیت‌هایی که مسیر برنامه ریزی شده با ترافیک مواجه گردید، به سرعت مسیری جایگزین را به راننده اعلام دارند.

بررسی رفتار راننده آمبولانس از طریق ردیاب

از جمله اصلی‌ترین قابلیت‌های ردیاب جی پی اس برای مدیران ناوگان فعال در صنف‌های گوناگون، فراهم کردن امکان نظارت بر رفتار راننده است. این قابلیت باعث بهبود در ارائه خدمات و همچنین ایمنی بیشتر بیماران خواهد بود. الگوی رفتاری صحیح راننده برای مدیران ناوگان اورژانس نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به طور کلی سرعت ضمن حرکت آمبولانس بسیار مهم است و بیمار می‌بایست در سریع‌ترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل گردد؛ ولی این سرعت نباید به قدری باشد که برای افراد داخل آمبولانس و خودروهای در حال حرکت خطری به وجود آورد. به کمک ردیاب آمبولانس نظارت بر سرعت راننده و همچنین تعریف سرعت مجاز حرکت امکان‌پذیر خواهد بود و در صورت تخلف راننده اخطاری به صاحب ناوگان فرستاده خواهد شد.

همچنین به کمک ردیاب موقعیت منطقه‌ای حرکت راننده مشخص می‌شود و چنانچه راننده از این محدوده عبور کند، بلافاصله مدیر ناوگان اخطاری را دریافت می‌کند. از جمله مواردی که از طریق ردیاب می‌توان عملکرد راننده را بر اساس آنها سنجید مسیر حرکت، توقف در مسیر، زمان دقیق رسیدن به محل اعزام و سرعت غیرمجاز هستند.

اعزام نیروی کمکی در صورت نیاز

گاها پیش می‌آید که در عملیات‌های بزرگ اورژانسی به نیروهای کمکی بیشتری نیاز باشد؛ به همین جهت مدیران ناوگان این امکان را دارند که از طریق جی پی اس ردیاب آمبولانس سریعا اطلاعات دقیق و کاملی از موقعیت منطقه‌ای برای نزدیکترین آمبولانس در مسیر ارسال کنند.

همچنین خواهند توانست تا موقع رسیدن آمبولانس به مقصد، خلاصه‌ای از شرایط بیمار ارائه دهند تا از آمادگی‌های لازم جهت انجام عملیات برخوردار باشند

مدیریت هزینه‌ها به کمک ردیاب آمبولانس

همانگونه که بیان شد، قابلیت ردیاب‌ها تنها محدود به ردیابی و موقعیت‌یابی آمبولانس نیست. مدیران ناوگان با نصب ردیاب می‌توانند به دو روش هزینه‌های آمبولانس را مدیریت ‌کنند:

1. میزان مصرف سوخت با انتخاب مسیر کوتاه‌تر از طریق ردیاب، کاسته خواهد شد. هر چه مسیر کوتاه‌تر و ترافیک‌ کمتری داشته باشد، به همان میزان مصرف سوخت نیز کمتر خواهد شد و در نتیجه هزینه‌های تعمیر و نگهداری نیز کاهش می‌یابد و باعث خرابی کمتری می‌شود.

2. ردیاب‌هایی که مجهز به سنسور سوخت هستند به طور چشمگیری باعث کاهش میزان مصرف سوخت می‌شوند. چنانچه آمبولانس میزان مصرف سوختی بیش از حد مجاز داشته باشد، هشداری برای مدیر آمبولانس ارسال خواهد شد که به وی کمک می‌کند تا علت مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف کند.

نصب ردیاب آمبولانس‌ تاثیر بسزائی در کاهش هزینه‌ها دارد و منجر به افزایش بازدهی اقتصادی می‌شود.

خرید و نصب ردیاب آمبولانس

استفاده از ردیاب خودرو سرعت عمل را افزایش می‌دهد

مدیران آمبولانس‌ها ‌ با بهره‌گیری از ردیاب آمبولانس پس از تماس در سریع‌ترین زمان ممکن نزدیکترین ناوگان خود را در منطقه جستجو کرده و به خودرو اعلام وضعیت می‌کند و همچنین در مسیر اطلاعات اولیه از مصدوم یا بیمار را به متخصصین اعلام می‌کنند تا پیش از رسیدن به منطقه تجهیزات لازم آماده گردد.

گاها ممکن است مسیری که راننده‌ آمبولانس انتخاب کرده پرترافیک و یا به هر علتی راه‌بندان شده باشد، مدیر که به کمک ردیاب خودرو به صورت لحظه‌ای بر موقعیت خودرو روی نقشه نظارت می‌کند، می‌تواند به سرعت مسیر جایگزین و مناسب را به راننده اعلام کند. در نهایت تمامی این موارد باعث رسیدگی هر چه سریع‌تر به بیمار و یا مصدوم خواهد شد.

جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از ردیاب آمبولانس

یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب آمبولانس حفظ ایمنی ناوگان و سرنشینان آن در مقابل سرقت است. چنانچه سارقان به سرقت آمبولانس اقدام کنند، برای مدیران ناوگان هشداری فرستاده می‌شود و آنها را مطلع می‌سازد. بنابراین از طریق موقعیت‌یابی دقیق جی پی اس، قادر خواهند بود آمبولانس مسروقه را ردیابی کنند و اقدامات لازم جهت پیدا کردن آن را انجام دهند.

اطلاع از شرایط فنی خودرو به کمک ردیاب

به کمک ردیاب آمبولانس، مدیر می‌تواند نظارت کامل بر وضعیت سرویس‌های دوره‌ای مورد نیاز ناوگان و حتی مواردی نظیر ولتاژ باتری آن داشته باشد. در شرایطی که خودروی آمبولانس در موقع اعزام به محل بیمار دچار نقص فنی گردد، به کمک این سیستم مدیر خودروهایی که امکان دارد این اتفاق برایشان رخ دهد را شناسایی کرده و جهت تعمیرات به مرکز فنی اعزام می‌کند. این کار باعث جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی خواهد شد.

علاوه بر این مدیر آمبولانس با آگاهی از وضعیت خودروهای تحت نظارت خود قادر خواهد بود برای خودروهایی که نیاز به سرویس دارند جایگزین در نظر بگیرد تا اختلالی در ارائه خدمات خود نداشته باشد.

پیشرفته‌ترین ردیاب‌های خودرو دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟

عصر حاضر هر موقع از وسایل پیشرفته صحبت می‌شود، ناخودآگاه ذهن ما درگیر وسایلی می‌شود که دارای ویژگی‌های هوشمند هستند.

در قرن حاضر هوشمند بودن اصلی‌ترین ویژگی و نشانه مدرن بودن یک وسیله است. ردیاب‌های خودرو به دلیل قابلیت‌هایی که دارند جزو وسایل هوشمند محسوب می‌شوند. لیکن وجود ویژگی‌های منحصر به فرد موجب می‌گردد که برهی از ردیاب‌ها به روزتر و کاربردی‌تر باشند. برخی از این ویژگی‌های ردیاب‌های پیشرفته به شرح زیر است:

• ردیاب آمبولانس پیشرفته به گونه‌ای طراحی شده است که برای کلیه خودروها از جمله خودروهای سواری، خودروهای حمل و نقل بین المللی نظیر کامیون‌ها، کانتینرها، اتوبوس‌های دریایی، کشتی، قایق، برای قطار، آمبولانس و… مناسب است.
• ردیاب‌ها دارای قابلیت پشتیبانی بیشتر از یک سیم کارت هستند و از انواع سیم کارت‌های میکرو پشتیبانی می‌کند.
• قابلیت برقراری تماس و ارتباط صوتی دو طرفه از طریق این ردیاب‌ها امکان‌پذیر است.
• قابلیت اتصال توسط دو پورت به سایر ادوات از طریق ردیاب خودرو پیشرفته میسر خواهد بود.
• ردیاب‌های پیشرفته قابلیت دریافت پیام را دارند و می‌توان مقصد زمان رسیدن به مقصد را برای آنها تعریف کرد.
ردیاب پیشرفته مجهز به ورودی‌ها و خروجی‌های مختلف و پیشرفته است.
• ردیاب آمبولانس پیشرفته زمان خطر را خیلی سریع تشخیص داده و اقدام به اعلام هشدار می‌کند.

جمع بندی | ردیاب آمبولانس

این فناوری مدرن و توسعه یافته به دلیل دارا بودن امکانات عالی و ارائه راه حل‌های فوری به منظور نیازهای روزانه جامعه در نظر گرفته شده است. در عصر کنونی این فناوری در بخش‌های گوناگونی از جمله آتش نشانی‌ها، حمل و نقل عمومی، صنعت گردشگری و… بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نیروهای اورژانس و پرسنل آمبولانس به خوبی آگاهند که زمان در نجات و یا مرگ بیمار نقش بسزائی دارد. به همین خاطر در سراسر دنیا نصب ردیاب آمبولانس جی پی اس دار بر روی ناوگان آمبولانس یک امر مهم و ضروری به شمار می‌رود.

بهترین ردیاب برای آمبولانس چیست؟

پاسخ به این سوال به نیاز مدیران ناوگان آمبولانس بر می‌گردد اما در کل پایه‌ای ترین ردیاب حس متفاوتی از افزایش امنیت، مدیریت، نظارت و کنترل را برای مدیریان ایجاد می‌کند و به آنها در نگهداری آمبولانس‌ها بسیار کمک خواهد کرد.

در زمان خرید ردیاب آمبولانس مهم ترین مورد که باید در نظر گرفته شود چیست؟

در زمان خرید حتما مدل ردیاب و برند آن را در نظر داشته باشید و شرکتی که به شما خدمات می‌دهد این مهمترین قسمت می‌تواند باشد زیرا در آینده به شما در موارد کلیدی می‌تواند کمک کند.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 4

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *