ردیاب

8 دلیل مهم خرید ردیاب اتوبوس و مینی بوس

خرید ردیاب اتوبوس و مینی بوس
5
(1)

خرید ردیاب برای اتوبوس و مینی بوس موضوع اصلی این محتوا است که قصد داریم به اهمیت تهیه و نصب آن بر روی این وسایل نقلیه بپردازیم و توضیح دهیم که بهترین ردیاب خودرو برای صاحبین اتوبوس و مینی بوس نقلیه چیست؟

خودروهای سنگین مانند اتوبوس و مینی‌ بوس به دلیل طی کردن مسافت‌های طولانی و سفر در جاده، همیشه در معرض خطرات بسیاری قرار دارند. این امر موجب شده تا این ماشین‌ها یکی از هدف‌های اصلی سارقین بوده و برای شرکت‌های حمل و نقل مشکلات زیادی را به وجود آورند. شرکت‌های حمل و نقل قادر به مراقبت همیشگی از ماشین‌های خود نیستند.

یکی از راه‌های مراقبت از این ماشین‌ها، استفاده از ردیاب اتوبوس و مینی ‌بوس خواهد بود. در حال حاضر، این نوع ردیاب‌ها یک نیاز اساسی به حساب می‌آیند. در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با این موضوع توضیح داده می‌شود.

سیستم ردیاب اتوبوس و مینی بوس چگونه عمل می‌کند؟

ردیاب مینی بوس و اتوبوس در واقع یک جی‌پی‌اس معمولی بوده که به سیستم موقعیت‌یابی جهانی متصل است. با استفاده از این دستگاه، صاحبان خودرو و سازمان‌ها، تعیین موقعیت فرد و یا خودرو را انجام می‌دهند.

ردیاب این نوع از خودروها نیز مانند ردیاب ماشین‌های عادی و ردیاب افراد طراحی خواهند شد، تنها تفاوت آن‌ها در شکل و اندازه ردیاب بوده که متناسب با اندازه مینی ‌بوس و اتوبوس طراحی می‌شوند البته در برخی مواقع برای اتوبوس‌ها و مینی بوس ها از ردیاب خودرو شخصی نیز استفاده می‌شود که این مورد کاملا بستگی به تشخیص کارشناس و مدیر ناوگان دارد.

نحوه عملکرد ردیاب اتوبوس و مینی بوس بدین صورت است که دستگاه در ابتدا برای خودرو نصب شده و امکان ارسال موقعیت برای مالک اتوبوس و مینی بوس فراهم خواهد شد. دستگاه‌های ردیاب با سیستم موقعیت‌یابی جهانی، تبادل اطلاعات دارند و همین امر موجب می‌شود تا موقعیت مکانی خودرو در فواصل مختلف قابل تشخیص باشد. همچنین از این تبادل اطلاعات می‌توان برای اهداف دیگر نیز استفاده نمود.

مقاله پیشنهادی: نرم افزار مدیریت ناوگان چیست؟

خرید ردیاب برای اتوبوس

مزایای استفاده از ردیاب اتوبوس و مینی بوس برای رانندگان و مالکان

از مهم‌ترین مزایای ردیاب مینی بوس و اتوبوس، حفظ امنیت است. همانطور که گفته شد، این ماشین‌ها به علت حضور در جاده و قیمت بالای خودرو، امکان سرقت آن‌ها بسیار افزایش می‌یابد. در این مواقع، جان راننده نیز در خطر خواهد بود. اما با استفاده از ردیاب و جی‌پی‌اس اتوبوس و مینی بوس، به سادگی می‌توان از خودروها محافظت کرد. در ادامه 10 مورد از مهم‌ترین مزایای GPS برای انواع اتوبوس و مینی بوس عنوان می‌شوند.

1. جلوگیری از سرقت و غافلگیری سارقان

متاسفانه، امروزه سرقت خودروهای سنگین مانند اتوبوس، مینی بوس، کامیون و غیره بسیار رواج یافته است. تعداد زیادی از سارقین و افراد سودجو، در جاده‌های خلوت کمین کرده و به دزدی از این خودروها می‌پردازند.

در این مواقع نمی‌توان به سادگی در برابر دزدها مقاومت کرد. اولین مورد بعد از سرقت این نوع خودروها، یافتن اتوبوس و مینی بوس و دیگر خودروی دزدیده شده است و بقیه موارد در اولویت بعدی قرار دارند.

مقاله پیشنهادی: کاربرد ردیاب در کشاورزی

با نصب ردیاب و GPS بر روی خودرو حمل و نقل، می‌توان به راحتی محل دقیق وسیله نقلیه مسافربری را شناسایی کرد. در این مواقع با داشتن اطلاعات GPS، به اداره پلیس مراجعه کرده و سارقین به راحتی غافلگیر خواهند شد.

2. امنیت راننده در طی مسافت‌های طولانی با ردیاب اتوبوس

رانندگان اتوبوس و برخی مینی بوس‌ها بیشتر زمان خود را در جاده‌ها و بیابان‌ها می‌گذرانند. این مسیرهای طولانی، برای راننده و خانواده او نگران‌کننده خواهد بود. به جز سرقت کامل خودرو، عوامل دیگری مانند تصادف، گم کردن مسیر نیز موجب این نگرانی می‌شود.

این در حالی است که با استفاده از یک ردیاب اتوبوس و مینی بوس می‌توان تا حد زیادی این دل نگرانی‌ها را کاهش داد. همچنین وجود ردیاب برای شرکت‌های حمل و نقل نیز مفید خواهد بود، زیرا این شرکت‌ها با استفاده از ردیاب می‌توانند مسیر حرکت راننده و وسیله نقلیه را به خوبی کنترل کنند.

3. کنترل همیشگی و لحظه‌ای وسیله نقلیه با استفاده از ردیاب اتوبوس

بزگترین و اصلی‌ترین مزیت نصب ردیاب مینی بوس و اتوبوس، کنترل همیشگی و لحظه به احظه وسیله نقلیه مسافربری خواهد بود. برای این امر باید اپلیکیشن مخصوص را نصب کرده و سرعت، نحوه حرکت و تمامی آمارهای مورد نیاز را مشاهده نمود. شرکت‌های حمل و نقل از طریق این ردیاب‌ها می‌توانند از حمل قاچاق توسط خودروهای خود جلوگیری کنند.

در صورت بروز چنین اتفاقی نیز مالک اتوبوس و مینی بوس به سرعت از قضیه مطلع شده و با همکاری با پلیس، از جریمه و مسئولیت‌های قانونی مبرا می‌شود.

در واقع مالکان خودروها در دفاتر خود نشسته‌اند و با ردیابی وسیله نقلیه، در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار به سرعت به راننده هشدار داده و به او کمک می‌کنند. این امر موجب افزایش ایمنی راننده، وسیله نقلیه مسافربری و دارایی‌های موجود در خودرو می‌شود.

ردیابی که در اتوبوس و مینی بوس استفاده می‌شود می‌تواند از مدل ردیاب آمبولانس باشد.

4. ارتباط بهتر میان مبدأ و مقصد و اعلام دقیق زمان رسیدن به مقصد

در بسیاری از موارد راننده، نگران سالم رسیدن وسیله نقلیه، مسافران همراه خود خواهد بود. این مورد در رابطه با اتوبوس‌های بین جاده‌ای بیشتر است. همچنین ممکن است در میانه راه، شرایط نامساعد جوی و یا خراب شدن وسیله نقلیه، موجب طولانی‌تر شدن مسیر و دیر رسیدن به مقصد شود.

نصب ردیاب اتوبوس و مینی بوس موجب می‌شود تا موقعیت مکانی وسیله نقلیه مسافربری به اطلاع مالکان و دیگر افراد برسد و به صورت تقریبی مدت زمان رسیدن به مقصد اعلام می‌شود. بدین ترتیب ارتباط بهترین بین شرکت حمل و نقل و مسافران برقرار خواهد شد.

5. عدم نیاز به تماس مداوم و افزایش تمرکز راننده

ساده‌ترین و رایج‌ترین روش کنترل و نظارت بر حرکت وسیله نقلیه مسافربری سنگین، تماس با راننده خواهد بود. تماس مکرر با راننده در مسیرهای طولانی موجب به هم ریختن تمرکز او شده و اتفاقات ناگواری را به همراه داشته باشد. اما با خرید و نصب ردیاب مینی بوس و اتوبوس، می‌توان خودرو را به صورت نامحسوس و بدون هیچ نگرانی کنترل نمود.

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه تولید ردیاب و GPS، آنتن‌دهی این دستگاه‌ها در نقاط دوردست نیز عملکرد خوبی داشته و برخی از آن‌ها دارای قابلیت شنود صداهای داخل کابین هستند. اغلب ردیاب‌ها با برق 24 ولت کار می‌کنند.

6. حفظ جان راننده و مسافران با کنترل سرعت از طریق اطلاعات ردیاب اتوبوس

برخی از دستگاه‌های ردیاب اتوبوس و مینی بوس، امکانات بسیاری را در اختیار راننده و شرکت‌های حمل و نقل قرار می‌دهند. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان جزئی‌ترین اطلاعات ماشین را نیز مشاهده کرد. همچنین در طی چند سال گذشته، پلیس راهنمایی و رانندگی از دستگاه GPS برای کنترل حرکت اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها و همچنین نظارت بر سرعت آن‌ها استفاده می‌کند.

در صورت عدم رعایت سرعت مجاز، به راننده تذکرات لازم داده خواهد شد. این موضوع موجب حفظ سلامت راننده و مسافران همراه او می‌شود. در واقع دستگاه ردیاب، با بررسی رفتارهای مجاز در رانندگی، ایمنی راننده و مسافران را تضمین خواهد کرد.

7. کنترل و مدیریت ناوگان حمل و نقل

ردیاب و GPS اتوبوس و مینی بوس به افراد این امکان را می‌دهد تا یک ارتباط دو طرفه با ناوگان برقرار کنند. در صورتی که راننده نیاز به تغییر مسیر داشته باشد، با استفاده از اطلاعات دریافتی از نرم‌افزار GPS، می‌تواند مسیر را شناسایی کرده و موقعیت خود را به اطلاع دیگر افراد برساند.

همچنین در صورتی که راننده مسیری را به اشتباه برود، از طریق نرم‌افزار قابل تشخیص بوده و به وی هشدار داده می‌شود. این ویژگی‌ها کاملاً برنامه‌ریزی شده هستند و موجب کنترل و مدیریت هرچه بهتر ناوگان حمل و نقل خواهد شد.

برای دستیابی به این ویژگی‌ها و افزایش کارایی، تنها لازم است با صرف بودجه‌ای مناسب، سیستم ردیابی و GPS بر روی وسیله نقلیه مسافربری نصب گردد.

8. بهینه کردن منابع موجود با استفاده از ردیاب اتوبوس

سیستم ردیاب اتوبوس و مینی بوس موجب افزایش شفافیت میان راننده، مسافران و شرکت حمل و نقل می‌شود. با مشاهده اطلاعات GPS می‌توان تمامی ناهنجاری‌های رفتاری و کلامی را از رانندگان مشاهده کرده و تحت نظر داشت.

همچنین در صورت وجود تأخیر، علت اصلی آن کاملاً واضح در اطلاعات برنامه ردیاب قابل پیگیری خواهد بود. به طور کلی این اطلاعات موجب می‌شود تا هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای میان راننده و شرکت حمل و نقل باقی نماند.

9. افزایش معاملات بیمه

شرکت‌های بیمه‌ای با آن دسته از شرکت‌های حمل و نقل که از دستگاه ردیابی خودرو استفاده می‌کنند، معاملات بیشتر و بهتری انجام می‌دهند. به این علت که با استفاده از ردیاب مینی بوس و اتوبوس، نرخ سرقت و تصادفات تا حد زیادی کاهش یافته و دیگر نیازی به بازپرداخت بیمه‌ای نخواهد بود.

10. کاهش منابع اداری با استفاده از ردیاب اتوبوس

برای جمع‌آوری گزارش مسافت‌های پیموده شده، باید کارمندان در طول جاده‌ها مستقر شوند. این امر موجب افزایش نیروی انسانی در جاده‌ها شده و در نهایت هزینه‌ها را نیز افزایش خواهد داد. فناوری GPS و ردیاب وسیله نقلیه مسافربری موجب می‌شود تا تعداد این کارمندان تا حد امکان کاسته شده و آمار به طور مستقیم توسط اتوبوس و مینی بوس دریافت گردد.

سوالات متداول

نصب و راه‌اندازی ردیاب اتوبوس به چه صورت انجام می‌شود؟

نصب ردیاب اتوبوس و دستگاه GPS در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. محل نصب این دستگاه نیز هر جایی می‌تواند باشد. البته بهتر است، نصب در جاهایی انجام شود که کاملاً مخفی بوده و عملاً قابل مشاهده نیستند. بهتر است نصب دستگاه برای اولین بار توسط کارشناسان متخصص انجام شده و نحوه استفاده از آن برای فرد توضیح داده شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل، ابهامات به طور کامل رفع گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توان به سایت ردیاب من مراجعه کرده و انواع محصول، قیمت، گارانتی و غیره را مشاهده نمود.

خرید ردیاب برای اتوبوس و مینی بوس آیا مهم و واجب است؟

اگر که قصد نظارت و بررسی دقیق این وسایل نقلیه ارزشمند را دارید باید به شما بگوییم بله باید حتما ردیاب را بر روی آنها نصب کنید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *