ردیاب

7 نکته ارزشمند نصب ردیاب خودرو برای شهرداری

نصب ردیاب برای سازمان شهرداری
5
(2)

نصب و خرید ردیاب برای ماشین‌های شهرداری و تمامی وسایل نقلیه که مربوط به سازمان شهرداری و رانندگان آن می‌شود بسیار حرکتی پسندیده و مقرون به صرفه است.

در واقع نصب ردیاب خودرو بر روی خودرو‌های شهرداری منجر به افزایش بهره‌وری، امنیت، کنترل، مدیریت و از طرفی دیگر کاهش هزینه‌های جانبی در سازمان می‌شود.

معمولا اکثر مدیران ناوگان شهرداری در سطح کشور برای مدیریت بهتر رانندگان و خودروها از ردیاب و سیستم مدیریت ناوگان استفاده می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم به اهمیت استفاده از ردیاب در شهرداری‌های سطح کشور و نحوه استفاده از آن بپردازیم و اطلاعاتی ارزشمند را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

سیستم مدیریت ناوگان شهرداری چیست و از چه قسمت‌هایی تشکیل شده است؟

سیستم مدیریت ناوگان، سیستمی است که در آن مدیر ناوگان یا مدیر مسئول تمامی وسایل نقلیه سازمان شهرداری، در طول روز به مدیریت عملکرد رانندگان و بررسی انجام صحیح وظایفی که به آنها محول شده است، می‌پردازد.

به صورت کلی سیستم مدیریت ناوگان شهرداری از دو قسمت سخت افزاری و نرم افزاری تشکیل شده است.

قسمت سخت افزاری شامل یک عدد دستگاه ردیاب می‌شود که می‌تواند ردیاب سیمی همانند ردیاب تلتونیکا FMB920 یا کوبان 303 باشد یا در مواردی خاص از ردیاب آهنربایی استفاده شود.

خرید ردیاب خودرو برای شهرداری

البته در نظر داشته باشید که انتخاب ردیاب خودرو مناسب بستگی به پروژه شهرداری و نیازهای آنها در آن پروژه دارد که توصیه می‌شود پیمانکار در زمان انجام پروژه حتما با تیمی متخصص در زمینه ردیابی مشورت داشته باشد تا با اطلاعاتی دقیق به صورت حرفه‌ای در پروژه‌های ردیابی و مدیریت ناوگان شهرداری شرکت کند.

قسمت نرم افزاری شامل یک اپلیکیشن یا برنامه ردیابی می‌شود که با اتصال به سخت افزار ردیابی اطلاعات ارزشمند ارسالی از سمت سخت افزار را دریافت می‌کند و در قالبی کاربر پسند و گرافیکی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

نرم افزار ردیابی برای شهرداری

مدیر ناوگان شهرداری باید دقت لازم را در زمان انتخاب ردیاب و برنامه ردیاب خودرو مناسب داشته باشد و با دانشی کامل نسبت به تهیه آنها اقدام کند زیرا این ابزارها سنگ دست او خواهند بود.

نرم افزار ردیابی اطلاعات را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه در قالب گزارشاتی حرفه‌ای در اختیار مدیر قرار می‌دهد.

سیستم مدیریت ناوگان و ردیاب چه امکاناتی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهد؟

ردیاب خودرو امکانات بسیار کاملی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و مدیریت خودروها را برای کاربران شیرین و دلچسب می‌کند توصیه می‌کنیم راهنمای خرید ردیاب خودرو را در وب سایت ما بررسی فرمایید تا با این دستگاه کاربردی بیشتر آشنا شوید.

امکاناتی که ردیاب در سازمان‌های شهرداری در اختیار مدیران ناوگان قرار می‌دهد به شرح زیر است:

1. افزایش امنیت وسایل نقلیه شهرداری

در اولین مرحله باید بدانید که نصب‌ ردیاب خودرو بر روی ماشین‌های شهرداری امنیت این خودروها را بالا می‌برد.

این دستگاه هشدارهایی کاربردی دارد و این هشدارها را از طریق پیامک، تماس و GPRS در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

هشدارها و امکانات امنیتی که ردیاب در اختیار کاربر قرار می‌دهد عبارتند از:

۱. هشدار سرقت باتری خودرو
۲. هشدار سرقت ردیاب
۳. هشدار روشن و خاموش شدن خودرو
۴. بکسل شدن و حرکت دادن خودرو
۵. امکان قطع و وصل برق خودرو از راه دور
۶. و…

این دستگاه امکانات امنیتی دیگری نیز دارد که با بررسی مدل‌های متفاوت آن متوجه خواهید شد.

2. جلوگیری از توقف های بیجا در ماشین‌های شهرداری و افزایش بهره‌وری

مدیران ناوگان می‌توانند در طول روز به صورت آنلاین موقعیت مکانی خودرو و تاریخچه مسیر آن را مورد بررسی قرار دهند.

با بررسی این مسیر‌ها می‌توانند در حرکت‌های بعدی خودروهای شهرداری بهترین و بهینه‌ترین مسیرها را به رانندگان توصیه کنند تا از استفاده بیش از اندازه از سوخت جلوگیری کنند و منجر به افزایش بهره‌وری رانندگان شهرداری شوند.

سازمان شهرداری و ردیاب

استفاده از ردیاب منجر‌ می‌شود مدیران ناوگان کارکرد درجای خودرو را متوجه شوند یعنی اگر خودروهای شهرداری مدت زمان زیادی را با موتور روشن متوقف باشند هشداری بر روی پلتفرم مدیریت ناوگان شهرداری ارسال می‌شود و مدیر را از این موضوع مطلع می‌کند.

3. مدیریت رفتار رانندگی در حین استفاده از وسایل نقلیه شهرداری

کاربرد بعدی ردیاب در شهرداری این است که این دستگاه اطلاعاتی ارزشمند را همانند میزان توقفات، میزان سرعت، ترمزهای ناگهانی و … که تمام این موارد مربوط به نحوه رانندگی راننده می‌شود مورد بررسی قرار می‌دهد و گزارشاتی کاربردی را در پلتفرم یا سامانه وب ردیابی در اختیار مدیر قرار می‌دهد.

ماشین های شهرداری

این گزارشات منجر‌ می‌شود مدیر بهترین راننده‌ها را از دیگر رانندگان تشخیص دهد، به آنها امتیاز دهد و همچنین رانندگانی که عملکردی خطر ساز برای سازمان دارند تشخیص دهند و جلساتی توجیهی برای آنها تعیین کنند.

این بررسی‌ها و مدیریت‌ها منجر می‌شود همگی رانندگان در راستای استفاده بهینه از خودروهای شهرداری حداکثر توان خود را بگذراند.

4. بررسی خدمات دوره‌ای خودروها و رسیدگی به آنها

این امکان به مدیر ناوگان کمک می‌کند که خدمات دوره‌ای همانند تعویض روغن، تعویض لنت، واسکازین و … را در زمان مشخص تعمیر و تعویض کنید.

ردیاب با استفاده از بررسی زمان و مسافتی که خودرو طی می‌کند این گزارشات دقیق را به دست می‌آورد و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

5. تعریف محدوده‌های جغرافیایی برای خودروهای هر منطقه

استفاده از ردیاب در سازمان شهرداری منجر می‌شود که مدیر ناوگان بتواند برای هر خودرو حصار جغرافیایی را تعریف کند تا اگر وارد این محدوده شد یا از آن خارج شد برای مدیر ناوگان هشداری ارسال شود.

این امکان شرایط مدیریت خودروها را بهتر می‌کند و مدیر می‌تواند سازماندهی بهتری نسبت به وسایل نقلیه هر منطقه از شهرداری و سازمان داشته باشد.

6. افزایش طول عمر و سالم ماندن واسایل نقلیه

استفاده از ردیاب خودرو همانطور که مشاهده فرمودید به سازمان شهرداری کمک می‌کند که خودروها و وسایل نقلیه خود را صحیح و سالم نگه دارند و عمر این وسایل نقلیه افزایش پیدا کند.

در مقابل سرقت‌ها امنیت وسایل نقلیه بالا می‌رود و در مقابل تهدیدهای روزمره مطمئن تر می‌ماند.

تمامی این موارد منجر می‌شود که خودروهای شهرداری با نصب ردیاب طول عمرشان بالا برود و سالم بمانند و خرابی های جزئی تری داشته باشند.

7. استفاده از ردیاب شخصی برای کارمندان و پرسونل شهرداری

مدل دیگری از ردیاب تحت عنوان ردیاب های شخصی وجود دارد که به مدیریت پرسونل و کارمندان کمک می‌کند.
ردیاب شخصی امکاناتی همانند:

۱. موقعیت مکانی فرد
۲. مسیرهای پیموده شده توسط فرد
۳. در برخی موارد تماس با پرسونل
۴. سلامتی کارمند و پرسونل
۵. و …

را دراختیار شما قرار می‌دهد.

استفاده از ردیاب شخصی برای برخی پسونل و کارمندان شهرداری کمک می‌کند که علاوه بر افزایش ایمنی کارگران و پرسنل شهرداری در افزایش بهره‌وری آنها نیز تاثیر گزار باشد.

در زمان خرید ردیاب خودرو سازمان شهرداری چه مواردی را باید مد نظر قرار دهد؟

در زمان خرید ردیاب خودرو برای سازمان شهرداری باید در ابتدا به عنوان پروژه و نوع خودرو نگاهی دقیق و تخصصی داشته باشید.

به طور مثال اگر هدف از پروژه شما فقط ردیابی است، خرید ردیاب آهنربایی هم کار شما را راه می‌اندازد اما اگر به دنبال افزایش امنیت، ردیابی، مدیریت، کنترل و کسب اطلاعات گزارشی دقیق هستید باید از ردیاب‌های خودرویی حرفه‌ای تر همانند تلتونیکا FMB202 یا FMB120 و … استفاده کنید.

اگر به دنبال ردیابی و گزارش گیری از پرسونل و کارمندان هستید بهتر است از ردیاب شخصی استفاده کنید.

توصیه ما این است در زمان خرید ردیاب خودرو با تیمی تخصصی همانند ردیاب من در ارتباط باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا بهترین مسیر را برای انجام پروژه شما برایتان ترسیم کنیم و در مسیر انجام پروژه نیز در کنارتان باشیم.

جمع بندی خرید ردیاب خودرو و ردیاب شخصی برای سازمان شهرداری

همانطور که مشاهده فرمودید خرید ردیاب خودرو و ردیاب شخصی در افزایش بهره‌وری سازمان و همجنین بهبود عملکرد پرسونل نقش به سزایی دارد. از طرفی دیگر با استفاده از ردیاب امنیت وسایل نقلیه ارزشمند سازمان شهرداری بالا می‌رود و این سازمان با خیال راحت‌تری نسبت به مدیریت و بررسی پرسونل خود اقدام می‌کند.

معمولا مدیریت این سیستم مدیرت ناوگان با استفاده از ردیاب به مراتب ساده تر و دلچسب تر خواهد بود.

سوالات متداول

بهترین ردیاب برای پروژه‌های شهرداری چیست؟

همانطور که در مقاله توضیح دادیم این مورد کاملا به پروژه شما و محیط استفاده آن بر می‌گردد، توصیه ما این است پروژه خود را با تیمی متخصص در میان بگذارید.

در زمان خرید ردیاب خودرو در سازمان شهرداری چه مواردی را در نظر داشته باشیم؟

ردیاب را از برندی معتبر تهیه کنید که دارای خدمات پس از فروش، پشتیبانی و ... باشد

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *