ردیاب شخصی

راهنمای خرید ردیاب شخصی یا پرسنلی

راهنمای دقیق خرید ردیاب شخصی
5
(2)

با پیشرفت تکنولوژی GPS، دستگاه ردیابی GPS همچنان در موقعیت‌های بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، کمک رسانی می‌کند. دستگاه‌های ردیاب پرسنلی می‌توانند به راحتی به شخص یا وسیله نقلیه متصل شوند و به افراد کمک می‌کند تا در جریان تردد عزیزان خود باشند. این دستگاه‌ها، آرامش خاطر و احساس امنیت و اطمینان زیادی را برای استفاده کنندگان و افراد محلی فراهم می‌کنند. در این مطلب قصد داریم مزایا و نکاتی را برای راهنمای خرید ردیاب شخصی به شما ارائه دهیم. اگر شما هم از علاقه‌مندان این قبیل تجهیزات هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

راهنمای خرید ردیاب شخصی در ایران

ردیاب GPS چیست؟

قبل از اینکه در مورد مزایای ردیابی GPS صحبت کنیم، ابتدا تعریف می‌کنیم که GPS چیست. GPS (Global Positioning System)، که به معنی سیستم تعیین موقعیت جهانی است، فناوری‌ای است که از سیگنال‌های منتقل شده توسط ماهواره‌ها در مدار زمین برای ردیابی مکان دقیق یک دستگاه و همچنین حرکت آن در یک بازه زمانی مشخص استفاده می‌کند. GPS به خودی خود، به جز مختصات و چند آمار دیگر، چیز زیادی ارائه نمی‌دهد. با این حال، هنگامی که با اشکال دیگر فناوری مانند نقشه‌ها و سیستم‌های ناوبری ترکیب شود، می‌تواند به چیزی بیشتر تبدیل شود. نمونه‌ای از این دستگاه‌ها، دستگاه‌های ردیاب پرسنلی یا شخصی هستند.

GPS در ابتدا توسط ارتش ایالات متحده برای استفاده در تمرینات و برنامه‌های نظامی‌شان توسعه داده شد، اما اکنون به صورت تجاری در دسترس است و در بین مردم مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.

مزایای استفاده از ردیاب شخصی

دستگاه‌های ردیابی GPS مزایای بی‌شماری را ارائه می‌دهند که برخی از آنها به شرح زیر است:

از عزیزان سالمند شما محافظت می‌کند

همانطور که در راهنمای خرید ردیاب شخصی خواهید دید، سیستم ردیابی GPS شخصی می‌تواند به شما این امکان را بدهد که مراقب والدین پیر خود باشید. در صورت گم شدن و یا در موارد اضطراری می‌تواند به شما کمک کند. یک دستگاه ردیاب سالمندان می‌تواند یک لایه اضافی از حفاظت و ایمنی را برای شما عزیزان ارائه دهد.

از فرزند نوجوان شما حین رانندگی محافظت می‌کند

البته در این موارد بیشتر مخاطبان را به استفاده از ردیاب‌های خودرویی سوق می‌دهیم اما این ردیاب ها نیز استفاده های محدودی در خودروها دارند.

در مکان‌های خلوت، امنیت شما را فراهم می‌کند

برای چالش‌های دلهره‌آور ناشی از کار در محیط‌های پرخطر، داشتن وسایلی است که با پشتیبانی یک دکمه، خدمات اضطراری از طریق تیم پشتیبانی، همکاران، دوستان و خانواده در اختیار شما قرار می‌گیرد و به شما آرامش می‌دهد. کارگران تنها نیز برای امنیت خود در مکان‌های خلوت به ردیاب‌های GPS شخصی تکیه می‌کنند.

راهنمای خرید ردیاب شخصی برای پیگیری افراد مبتلا به آلزایمر نیز مناسب است

ردیاب‌ پرسنلی نیز برای کسانی که از زوال عقل یا آلزایمر رنج می‌برند، یک نعمت است. بسیاری از اوقات، ممکن است این بیماران سرگردان شوند و احتمال دارد خود و دیگران را در معرض خطر قرار دهند. بدین ترتیب پیدا کردن آنها بسیار دشوار است، به ویژه اگر آنها در یک شهر بزرگ زندگی کنند. شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه‌ها، مکان آنها را به راحتی ردیابی کرده و به خانه بازگردانید.

از افرادی که به تنهایی در خانه می‌مانند، محافظت می‌کند

امروزه استفاده از ردیاب‌های GPS شخصی برای افراد یا فرزندانی که تمایل دارند به تنهایی در خانه بمانند، به یک ضرورت تبدیل شده است. ردیاب‌ها در موارد مشکوک سرقت از خانه، بسیار نجات دهنده هستند، زیرا در اینگونه موارد، دکمه بی‌صدای ترس و دکمه ارتباط صوتی می‌تواند بلافاصله به اعضای خانواده هشدار دهد.

خرید ردیاب کودکان در مشهد

راهنمای خرید ردیاب شخصی

همانطور که در قسمت مزایا اشاره کردیم، ردیاب‌های GPS قابل حمل، فرستنده‌های کوچکی هستند که به شما امکان می‌دهد موقعیت مکانی افراد یا مواردی که برایتان مهمتر هستند را ردیابی کنید؛ این افراد یا موارد ممکن است فرزندان، والدین مسن، موتورسیکلت‌ها، ماشین‌ها و حتی بسته‌های محموله خارج از کشور شما باشند. هنگامی که از ردیاب پرسنلی استفاده می‌کنید، می‌توانید موقعیت اشیای قیمتی خود را با استفاده از رایانه شخصی، رایانه لوحی یا حتی تلفن هوشمندتان مشاهده کنید.

این دستگاه‌های مفید نیازی به دانش فنی ندارند و مقرون به صرفه هستند. بسته به برند، کیفیت، طراحی، قدرت باتری و سایر ویژگی‌ها، هزینه دستگاه‌های ردیاب GPS متغیر است.

قبل از خرید ردیاب شخصی، چند نکته را باید در نظر بگیرید. مطمئن باشید ما معتبرترین مواردی که واقعا کارا هستند را به شما ارائه می‌دهیم. هنگام در نظر گرفتن کیفیت ردیاب جی پی اس ، 5 عامل اصلی وجود دارد:

  1. ردیابی در زمان واقعی
  2. طراحی
  3. قابلیت‌های نظارت
  4. در دسترس بودن پشتیبانی فنی
  5. قیمت گذاری

که این عوامل با استفاده از یک اپلیکیشن ردیابی بی نقص در کنار هم بینظیر می‌شود. بیایید نگاهی به عوامل اصلی مورد توجه داشته باشیم.

ویژگی‌های ردیابی در زمان واقعی

زمان واقعی ردیابی دلیل اصلی برای خرید یک ردیاب GPS است. زمان واقعی ردیابی GPS از یک دستگاه ردیابی به دستگاه دیگر متفاوت است. برخی از دستگاه‌های ردیابی، توانایی پینگ دستی که به شما امکان می‌دهد مکان دقیق ردیاب را در هر زمان بدانید، ندارند و برخی دیگر فقط در فواصل از پیش تعیین شده به روز رسانی مکان را ارائه می‌دهند.

علاوه بر این، چندین سیستم ردیابی ماهواره‌ای در مدار وجود دارد که توسط کشورهای مختلف راه اندازی شده و به صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود، مانند GPS (ایالات متحده)، GLONASS (روسیه)، BEIDOU (چین) و گالیله (اتحادیه اروپا). همه این سیستم‌های موقعیت یابی شامل 20 تا 30 ماهواره در مدار است و ردیاب که به چندین سیستم موقعیت‌یابی متصل می‌شود، مکان دقیق را در هر نقطه از جهان ارائه می‌دهد. امکان برقراری ارتباط با 90 ماهواره (GNSS) به جای 30 ماهواره (GPS)، منجر به ردیابی در سریعترین زمان و افزایش دقت می‌شود. راهنمای خرید ردیاب شخصی، تاکید زیادی به موارد زیر دارد:

الف) فواصل به روزرسانی مکان: فواصل کوتاه به روزرسانی، عمر باتری را سریعتر از دوره‌های طولانی‌تر خالی می‌کند. فواصل کوتاه به روز رسانی منجر به یک مسیر دقیق برای سفرهای قبلی می‌شود، در حالی که یک یا دو بار آپدیت در طول روز برای فواصل طولانی‌تر ایده‌آل است.

ب) سیستم‌های ماهواره‌ای چندگانه: ردیابی که بتواند به چندین سیستم ماهواره‌ای متصل شود، دقت مکان را بهبود می‌بخشد و اولین زمان به روز رسانی را تسریع می‌کند.

ج) استفاده بین‌المللی: ردیاب‌های GPS از سیم کارت (اتصال تلفن همراه) برای بارگذاری داده‌های مکان در پلت‌فرم‌های ردیابی استفاده می‌کنند. ردیابی با سیم کارت رومینگ جهانی می‌تواند در هر نقطه از کره زمین عملیات ردیابی را برای شما انجام دهد.

راهنمای خرید ردیاب پرسونال

طراحی

مهم است که ردیابی را انتخاب کنید که درک و استفاده از آن به اندازه کافی ساده باشد و در عین حال مستحکم باشد تا بتواند در شرایط سخت مقاومت کند. یک ردیاب پرسنلی یا شخصی ایده‌آل باید دارای دکمه SOS برای شرایط اضطراری باشد، باتری باید حداقل 5 روز دوام بیاورد و دارای طراحی مقاوم در برابر آب و سایش باشد.

الف) دکمه ترس: یک دکمه SOS به کاربر امکان می‌دهد در صورت بروز سناریوی اضطراری، فورا یک مخاطب از پیش تعریف شده را مطلع کند.

ب) عمر باتری: یک ردیاب GPS ایده‌آل باید بتواند در فواصل ثانیه‌ای تنظیم شده برای ارسال داده طول عمر باتری قوی داشته باشد.

ج) سهولت استفاده: یکی دیگر از نکات راهنمای خرید ردیاب شخصی، وجود دکمه‌ها است؛ ردیاب با دکمه‌های زیاد می‌تواند گیج کننده باشد. به هر حال، آنچه از یک ردیاب انتظار می‌رود این است که آنلاین بماند و مکان خود را بدون هیچ گونه اختلالی ارسال کند.

د) کیفیت سخت افزار: درست مانند هر دستگاه فناوری دیگری که استفاده زیادی از آن می‌شود، یک ردیاب GPS باید دارای دکمه‌های با کیفیت و یک پورت شارژ با دسترسی آسان باشد و باید با استفاده از مواد مقاوم ساخته شود.

ه) مقاوم در برابر آب: ردیاب‌هایی که در برابر آب مقاوم هستند، قادر خواهند بود گاهی اوقات بدون آسیب دیدن سیم کشی داخلی یا تراشه، در برابر پاشش آب مقاومت کنند.

ردیاب پرسونلی بی نقص

قابلیت‌های نظارت

یکی دیگر از موارد حائز اهمیت راهنمای خرید ردیاب شخصی، قابلیت‌های نظارت آن است. نظارت بر ردیاب GPS با استفاده از رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند انجام می‌شود. برخی از ردیاب‌های GPS برنامه تلفن همراه ارائه نمی‌دهند، توجه داشته باشید این یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یافتن ردیاب شما است برای وقتی که به رایانه دسترسی ندارید. یک ردیاب ایده‌آل باید از قبل پیکربندی شود تا مکان آن در یک پلت‌فرم ردیابی تحت وب بارگذاری شود و با استفاده از هر دستگاه مجهز به اینترنت قابل دسترسی باشد. به مواد زیر دقت کنید:

الف) ردیابی وب: ردیاب با استفاده از پورتال وب ارائه شده توسط سازنده تعیین می‌شود. این رایج‌ترین راه حل برای ردیابی GPS است. یک پورتال وب ایده‌آل باید کاربر پسند باشد، دسترسی به آن آسان باشد و ویژگی‌های مفیدی مانند مناطق حصار جغرافیایی، سابقه مسیر، زنگ هشدارها و گزارشات استفاده را ارائه دهد.

ب) برنامه تلفن همراه: برنامه‌های سازگار با IOS و Android، ردیابی و مکان‌یابی دستگاه ردیابی را بسیار ساده‌تر می‌کند. در صورت نصب برنامه ردیابی، اعلان‌های مربوط به سرعت، ناحیه جغرافیایی داخل/ خارج می‌تواند فورا در تلفن هوشمند شما نمایش داده شود.

ج) مناطق حصار جغرافیایی: حصار جغرافیایی یکی از بهترین ویژگی‌ها برای ردیابی کودکان و افراد مسن است. ناحیه‌های حصار جغرافیایی، حصارهای دیجیتالی هستند که می‌توانید روی نقشه بکشید تا هر زمان که ردیاب وارد آن منطقه شد یا از آن خارج شد، از آن مطلع شوند.

د) سابقه مسیر: سیستم عامل‌های ردیاب، اطلاعات مکان را ثبت و ذخیره می‌کنند تا مسیرهای قبلی را روی نقشه نشان دهند. داده‌های مسیر باید حداقل به مدت 1 ماه در بستر ردیابی (ابر) ذخیره شود.

پشتیبانی فنی

برخی از تولید کنندگان، پشتیبانی مستقیم تلفنی دارند و برخی دیگر از طریق چت زنده یا ایمیل خدمات ارائه می‌دهند. دستگاه‌های ردیابی دستگاه‌های پیشرفته‌ای هستند که به دانش فنی اولیه‌ای نیاز دارند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که سازنده هنگام راه اندازی دستگاه شما کمک و پشتیبانی را برایتان ارائه می‌دهد.

الف) گارانتی: گارانتی ۱ الی ۲ ساله شرکت سازنده ردیاب، یکی دیگر از نکات راهنمای خرید ردیاب شخصی است. توصیه می‌شود مطمئن شوید که سازنده برای اقلام معیوب خدمات ارائه می‌دهد و دستگاه بدون ایجاد هیچگونه مشکلی به درستی کار می‌کند.

در ردیاب من تمامی دستگاه‌ها با گارانتی تقدیم حضور شما می‌شود.

قیمت گذاری

قیمت دستگاه‌های ردیابی، بسته به نام برند، خدمات مرتبط، پوشش بین‌المللی، چیپ ست GPS، طراحی و عمر باتری متغیر است. بهتر است هنگام خرید ردیاب پرسنلی موارد زیر را در نظر بگیرید:

الف) هزینه‌های ردیاب: هزینه اولیه برای ردیاب تابعی از موارد بیان شده است. بنابراین لازم است از وجود ویژگی‌هایی که بابت‌شان هزینه پرداخت می‌کنید، اطمینان حاصل کنید.

ب) هزینه اشتراک ماهانه: هزینه ماهانه نرم افزار و خدمات تلفن همراه نیز یکی دیگر از فاکتورها است. برخی از تولیدکنندگان هزینه‌های تلفن همراه (سیم کارت) را در هزینه خدمات لحاظ نمی‌کنند، بنابراین همیشه از خود بپرسید که دقیقا چه چیزی در هزینه‌ها وجود دارد و چه چیزی لحاظ نشده است.

نتیجه گیری راهنمای خرید ردیاب شخصی

فناوری پیشرفته‌ای که به ما اجازه می‌دهد با استفاده از ماهواره‌ها یک شیء روی سطح زمین را ردیابی کنیم، سال‌ها است که به عموم مردم ارائه می‌شود. با استفاده از کارکردهایی که ردیاب پرسنلی ارائه می‌دهد خیال شما برای همیشه راحت خواهد بود که بدانید عزیزانتان در کجا هستند و آنها را ردیابی کنید.

هر زمان که بخواهید می‌توانید وارد تنظیمات به روز رسانی ردیاب خود شوید تا فرزند یا والدین مسن خود را روی نقشه بیابید و مطمئن شوید که ایمن هستند؛ شما قادر خواهید بود این کار را بدون استفاده از تلفن هوشمند خود انجام دهید. در حال حاضر چندین مدل ردیاب در بازار وجود دارد که شما می‌توانید بنابر انتظارات و سلیقه‌تان یکی از آنها را انتخاب کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از انتخاب، از نکات راهنمای خرید ردیاب شخصی ما بهره‌مند شوید.

 

ردیاب شخصی مناسب چه افرادی از جامعه است؟

به طور کلی این ردیاب برای تمامی اقشار و گروه‌های سنی با توجه به کاربری‌های متفاوتی که دارد قابل استفاده است.

آیا استفاده از ردیاب شخصی یک امر ضروری است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کاملا بستگی به موقعیت و شرایط فرد در اجتماع دارد اما به صورت کلی ردیاب پرسونال یک دستگاه کاربردی و بینظیر است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص برق و تعمیرات خودرویی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *