ردیاب خودرو

تفاوت ردیاب خودرو شخصی با ردیاب خودرو سازمانی

تفاوت های ردیاب خودرو شخصی با ردیاب خودرو سازمانی و بررسی آنها
4
(4)

همانطور که از عنوان این محتوا مشخص است بررسی دقیقی نسبت به ردیاب خودرو شخصی و ردیاب خودرو سازمانی خواهیم داشت.

در ابتدا باید بدانید استفاده‌های جی پی اس خودرو شخصی معمولا با سازمانی متفاوت است اما این موضوع به اولویت‌ها و نکاتی که برای سازمان قابل اهمیت هست نیز وابستگی دارد.

به طور مثال: برای یک سازمان، تنها ردیابی ملاک است! خب برای این آنها همان سخت افزار ردیابی که برای خودروهای شخصی استفاده می‌شود نیز می‌تواند به کار گرفته شود.

اما سازمانی دیگر وجود دارد که علاوه بر ردیابی می‌خواهد دمای داخل کابین را نیز اندازه‌گیری کند، یا اینکه با استفاده از سنسور وزن از وزن بار داخل کانتینر آگاه شود!

در اینصورت ما به این مشتریان سازمانی توصیه می‌کنیم از ردیابی استفاده کنید که ورودی و خروجی‌هایی داشته باشد که سنسور مورد نیاز آنها را پشتیبانی کند.

ویژگی‌های مهم یک ردیاب خودرو شخصی

برای یک ردیاب خودرو شخصی معمولا ردیابی و امنیت مهم‌ترین رکن است که اکثر کاربران برای این دو مورد خرید می‌کنند و مدیریت خودرو در اولویت بعدی قرار می‌گیرد.

گرچه اگر مقاله راهنمای خرید ردیاب خودرو را در بلاگ ردیاب من مطالعه فرمایید متوجه می‌شوید این دستگاه اعجاب انگیز چه ویژگی‌هایی دارد و چه امکانات کاربردی دیگری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ردیاب خودرو شخصی در اختیار شما قرار می‌‌دهد به شرح زیر است:

1- اطلاع رسانی از خاموش و روشن شدن خودرو

یکی از فاکتورهای مهم برای دارندگان خودرو شخصی که ردیاب بر روی آن نصب کرده‌اند این مورد است.

یعنی زمانی که سوئیچ خودرو باز می‌شود و برق وارد ماشین می‌شود یا زمانی که خودرو روشن می‌شود، هشداری دریافت کنند.

این هشدار کمک بسیار زیادی به صاحبان خودرو می‌کند، به طور مثال اگر سارقی وارد خودرو شما شود و اقدام به روشن کردن خودرو کند بلافاصله مطلع می‌شوید و می‌توانید مچ او را بگیرید و یا اینکه خودرو را ردیابی کنید و به محیطی که مستقر هست برسید.

2- هشدار سرقت باتری خودرو

هشدار سرقت باتری، امنیت خودرو را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد زیرا برخی از سارقین خودرو برای اینکه دزدگیر خودرو را از کار بیاندازند در ابتدا باتری یا منبع تعذیه خودرو را از کار می‌اندازند.

توصیه می‌کنیم مقاله تفاوت‌های ردیاب خودرو با دزدگیر را بررسی بفرمایید.

گاهی اوقات نیز به دلیل ارزشمند بودن باتری خودرو اقدام به سرقت همین قطعه می‌کنند.

ردیاب خودرو شخصی با داشتن باتری داخلی مجزا می‌تواند دستگاه را تا ساعاتی روشن نگه دارد و این مورد را به شما گزارش کند و شما می‌توانید بلافاصله خود را به خودروتان برسانید.

3- هشدار بکسل خودرو یا حمل با جرثقیل

برخی از سارقین با داشتن جرثقیل معمولا اقدام به حمل خودرو می‌کنند و خودرو را جا به جا می‌کنند، ردیاب خودرو شخصی این موضوع را بلافاصله پس از مطلع شدن به شما می‌رساند و شما می‌توانید در زمان محدودی خودتان را به آن برسانید.

4- محدوده جغرافیایی

با استفاده از ردیاب خودرو شخصی کاربر می‌تواند محدوده جغرافیایی تعیین کند که خودرو زمان ورود به این محدوده و یا خروج از این محدوده برای کاربر پیامی ارسال کند.

این امکان به شما کمک می‌کند نظارت دقیق‌تری نسبت به خودرو خودتان در زمانی که خودرو را به شخص دیگر می‌سپارید داشته باشید و یا اینکه اگر در قسمتی از شهر طرح ممنوعیت ورود برای پلاک ماشین شما وجود دارد از این موضوع بلافاصله آگاه شوید.

این محدوده جغرافیایی یا جئوفنس به صورت دایره‌ای و ذوزنقه‌ای معمولا قابل ترسیم است که بستگی به ردیاب و اپلیکیشن مورد استفاده شما دارد.

5- هشدار تعمیرات دوره‌ای

کاربران می‌توانند تعمیرات دوره‌ای همانند تعویض روغن، تعویض واسکازین و … با استفاده از اپلیکیشن ردیابی مطلع شوند. 

این مورد را به ردیاب خودرو شخصی و ردیاب خودرو سازمانی وابسته نمی‌کنیم زیرا این اطلاعات را به شما نمی‌دهند اما اطلاعاتی را براساس کیلومتر طی شده خودرو و زمان تعویض قطعات یدکی و مصرفی خودرو در اختیارتان قرار می‌دهند که در نگهداری خودرو به شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

6- هشدار سرعت بیش از اندازه توسط ردیاب خودرو شخصی

اگر راننده سرعت بیش از حد متعارف داشته باشد ردیاب این قابلیت را دارد تا شما را از این موضوع مطلع کند.

و یا اینکه اگر خودتان پشت فرمان باشید و متوجه نشوید سرعت از حد مجاز عبور کرده ردیاب به شما این مورد را گزارش می‌دهد.

همچنین ردیاب می‌توانند مسیری را که شما با سرعت غیر استاندارد طی کرده‌اید نمایش دهد.

به طور کلی نمایش سرعت لحظه‌ای یکی از امکانات جذاب ردیاب به حساب می‌آید.

نمایش سرعت بیش از اندازه ردیاب خودرو

7- قطع کن برق (خاموش کردن خودرو از راه دور)

یکی دیگر از امکانات بسیار مهم در ردیاب خودرو شخصی توانایی خاموش کردن آن از راه دور است. 

شما می‌توانید برای بالا رفتن امنیت خودرو زمانی که خودرو را در محیطی ناامن پارک می‌کنید برق آن را قطع کنید تا سارقان توان روشن کردن آن را نداشته باشند.

همچنین می‌توانید خودرو را از فواصل زیاد با قطع برق، خاموش کنید.

این امکان را در محتوای خاموش کردن خودرو از راه دور با استفاده از ردیاب خودرو  به طور مفصل توضیح داده‌ایم که توصیه می‌کنیم حتما بررسی بفرمایید.

قطع برق ردیاب خودرو از راه دور

امکانات مهم دیگر ردیاب خودرو شخصی

ردیاب خودرو شخصی امکانات کاربردی و مهم دیگری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که در حوصله این مقاله نمی‌گنجد و در محیطی دیگر به بررسی آنها می‌پردازیم همانند:

 • نمایش دقیق موقعیت مکانی خودرو و نمایش تاریخچه مسیر خودرو
 • نمایش توقفات خودرو
 • ارائه گزارشاتی خلاصه از خودرو
 • کاردرجا خودرو
 • هشدار حرکت کردن خودرو
 • هشدار ترمز ناگهانی خودرو
 • هشدار پایین آمدن ولتاژ باتری خودرو
 • نمایش ولتاژ باتری خودرو به صورت لحظه‌ای

برای مشاوره و خرید توصیه می‌کنیم با ما در تماس باشید.

ویژگی‌های مهم یک ردیاب خودرو سازمانی

یک ردیاب خودرو سازمانی علاوه بر ویژگی‌هایی که ردیاب خودرو شخصی در اختیار کاربر قرار می‌دهد اطلاعات کاربردی دیگری نیز باید نمایش دهد تا مدیران و صاحبین تعداد زیادی خودرو بتوانند مدیریت دقیق‌تری نسبت به خودروها داشته باشند.

محتوایی تحت عنوان مدیریت ناوگان چیست در وبلاگ قرار داده‌ایم که برای کاربران ردیاب‌های خودرو سازمانی فوق‌العاده است. برای اطلاعات دقیق در خصوص نرم افزار مدیریت ناوگان بررسی بفرمایید.

برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ردیاب خودرو سازمانی در اختیار شما قرار می‌‌دهد به شرح زیر است:

1- مرور مسیرها به صورت دقیق

بررسی مسیرها توسط مدیران ناوگان یا همان مدیران وسایل نقلیه سازمان‌ها مبحث بسیار مهمی است، در ردیاب‌های خودرویی شخصی نیز این مورد امکان دارد مهم باشد اما اگر قسمتی را ردیاب در مسیر از دست بدهد یا خط صاف بیاندازد به آن صورت تاثیر گذار نیست اما برخی از سازمان‌ها حقوق رانندگان خود را بر اساس مسافت که خودرو طی کرده است و مسیری که نمایش می‌دهد تعیین می‌کنند.

پس تاریخچه مسیر، ویژگی بسیار مهمی برای آنها به حساب می‌آید.

همچنین تاریخچه مسیر به مدیران کمک می‌کند تا بهترین مسیرها را در آینده به رانندگان توصیه کنند تا دیگر در مسیرهای پر ترافیک و ریسکی نروند.

2- گزارشات بسیار مهمی که ردیاب خودرو سازمانی در اختیار شما قرار می‌دهد

مبحث بسیار مهم دیگر، گزارشاتی است که ردیاب خودرو سازمانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد و این گزارشات در نمایش عملکرد خودرو و راننده تاثیر به سزایی دارد و در بلند مدت منجر می‌شود اصطحلاک خودروهای سازمانی پایین بیاید و رانندگان بیش از پیش از مراقب خودروها باشند.

این گزارشات شامل موارد بسیار مهمی همچون موارد زیر می‌شود:

 • گزارش حرکت خودرو
 • گزارش بکسل
 • مدت زمان مسافت طی شده
 • میزان مسافت طی شده
 • گزارش دما
 • گزارش سرعت
 • گزارش رطوبت
 • نمایش وزن بار
 • و ….

همانطور که مشاهده فرمودید خودروهای سازمانی گزارشاتی با جزئیات دقیق‌تر برای مدیریت و نظارت خودروها نیاز دارند که ردیاب خودرو سازمانی این گزارشات را اختیارشان قرار می‌دهد.

جهت خرید ردیاب خودرو و مشاوره می‌توانید با تیم ردیاب من در تماس باشید.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص برق و تعمیرات خودرویی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. شمارش آرا: 4

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *