خودرو

عمر ماشین را طولانی کنید | 8 راز برای نگهداری و تعمیر خودرو

نگه داشتن خودرو
5
(2)

خرید خودرو در کشور ما تبدیل به یک سرمایه‌گذاری شده است. این وسیله نقلیه نه تنها برای رساندن شما به محل کار، مدرسه و سایر قرارهای ملاقات ضروری است، بلکه احساس آزادی و استقلال را نیز برای شما فراهم می کند همچنین همانطور که اشاره شد سرمایه‌گذاری کوتاه مدت یا بلند مدتی با خرید خودرو انجام داده‌ای. برای اطمینان از ماندگاری ماشین و اینکه عمر ماشین را طولانی کنید، برایشما تا حد امکان، حائز اهمیت است که از طریق تعمیر و نگهداری منظم از آن مراقبت داشته باشید. در این مقاله، 8 راز برای افزایش عمر خودروی شما را منتشر کرده‌ایم

برنامه نگهداری توصیه شده توسط تعمیرکار را دنبال کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای افزایش طول عمر خودرو خود انجام دهید، پیروی از برنامه نگهداری توصیه شده تعمیرکار دوره‌ای خودرو یا دفترچه راهنمای خودرو است. این برنامه توسط کارخانه سازنده خودرو در ابتدا ارائه می‌شود و مشخص می‌کند که چه زمانی وظایف تعمیر و نگهداری باید انجام شود، وظایفی مانند تعویض روغن، چرخش لاستیک، و تعویض لنت ترمز. با پیروی از این برنامه، می توانید اطمینان حاصل کنید که ماشین شما در بهترین حالت کار می کند و مشکلات احتمالی قبل از اینکه جدی تر و پرهزینه تر شوند، زود تشخیص داده می شوند. این برنامه همچنین با برنامه‌ای که تعمیرکار مطمئن به شما داده می‌شود تلفیق میشود. از تعمیرات دوره‌ای خودرو غافل نشوید و با این کار عمر ماشین را طولانی کنید.

مقاله پیشنهادی: چه زمانی و چرا روغن گیربکس را تعویض کنیم؟

مراقب لاستیک های خودرو باشید

لاستیک خودرو یکی از مهم ترین اجزای ماشین است، زیرا وظیفه نگه داشتن خودرو و حرکت آن را برعهده دارند. برای طولانی‌تر شدن عمر لاستیک‌هایتان، مهم است که آنها را به‌درستی باد کرده باشید و  پس از گذر هر چند هزار کیلومتر آنها را تعویض کنید. همچنین ایده خوبی است که لاستیک های خود را هر طول سال متعادل و تراز نگه دارید،زیرا این مورد منجر به تراز نگه داشتن لاستیک‌ها و استفاده مطئمن تر از آنها می‌شود. مقاله نکات طلایی خرید لاستیک را از دست ندهید.

به طور منظم مایعات خودرو را بررسی و جایگزین کنید

مایعات خودروی شما برای عملکرد روان و سریع  آن ضروری هستند، بنابراین لازم است که به طور مرتب روغن‌های خودرو را را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز تعویض کنید. این شامل مواردی مانند روغن هیدرولیک، مایع خنک کننده، مایع انتقال و روغن ترمز و … می شود. با بررسی و تعویض منظم این مایعات، می توانید مطمئن شوید که موتور خودرو و سایر اجزای آن به درستی روغن کاری و خنک شده اند و خدمت رسانی بهتری به شما خواهند کرد و همچنین عمر ماشین را طولانی کنید.

ماشین خود را تمیز نگه دارید

یکی دیگر از جنبه های مهم افزایش عمر ماشین، تمیز نگه داشتن آن است.  رعایت این مورد نه تنها ظاهر خودروی شما را بهتر می کند، بلکه می تواند به محافظت از رنگ و سایر اجزا در برابر آسیب کمک کند. حتماً ماشین خود را به طور مرتب بشویید و از روش‌های متفاوت و کالاهای با کیفیت برای محافظت از رنگ خودرو استفاده کنید.

مقالات پیشنهادی : موارد آسیب زننده به رنگ خودرو

روش پیشنهادی برای شستن خودرو

مشکلات را زودتر برطرف کنید

اگر متوجه هر گونه مشکلی مانند صداهای عجیب، لرزش یا چراغ های هشدار در ماشین شدید، مهم است که زودتر به آنها رسیدگی کنید. نادیده گرفتن این مشکلات می تواند باعث جدی تر شدن و تعمیر پرهزینه آنها شود. با رفع زودهنگام مشکلات، می توانید به افزایش عمر خودرو و جلوگیری از تعمیرات پرهزینه در جاده کمک کنید.

ماشین خود را در گاراژ نگه دارید

اگر گاراژ دارید، بهتر است تا حد امکان ماشین خود را در آن نگه دارید. این به محافظت از آن در برابر عواملی مانند آفتاب، باران، برف و تگرگ کمک می کند. همچنین از محو شدن رنگ و ترک خوردن فضای داخلی جلوگیری می کند. به صورت کلی پارکینگ سر پوشیده خیلی بهتر از پارکینگ سرباز است.

به طور مرتب فیلترهای خودرو همانند فیلتر هوا را بررسی و تعویض کنید

یکی دیگر روش‌های مهم برای افزایش عمر خودرو، بررسی و تعویض منظم فیلترها است. این شامل مواردی مانند فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلترهای سوخت می شود. با بررسی و تعویض منظم این فیلترها، می توانید اطمینان حاصل کنید که موتور خودروی شما هوای تمیز و سوخت مورد نیاز برای کارکرد موثر را دریافت می کند و عملکرد صحیحی خواهد داشت.

حساب شده و صحیح رانندگی کنید

در نهایت، یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش عمر خودرو، رانندگی معقول و منطقی است. این به معنای اجتناب از رانندگی خطرناک مانند سرعت خیلی بالا، ترمز شدید و شتاب سریع است به صورتی که کنترل خودرو از دست شما خارج شود. همچنین به معنای پرهیز از دور زدن طولانی مدت و استفاده از خودرو برای بکسل کردن یا حمل بارهای سنگین است.

با پیروی از این اسرار  برای نگهداری و تعمیر ماشین، می توانید به افزایش عمر خودرو کمک کنید.

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *