ردیاب

بررسی انواع ردیاب – قیمت و خرید انواع ردیاب خودرو، شخصی و …

انواع ردیاب
5
(2)

بررسی انواع ردیاب موضوع اصلی این محتواست که در ابتدا به معرفی انواع ردیاب‌ها می‌پردازیم و در ادامه به بررسی قیمت و روش خرید انواع ردیاب خواهیم پرداخت.

با توجه به بالا رفتن اهمیت افزایش امنیت خودرو و دیگر وسایل نقلیه و همچنین پیشرفت تکنولوژی ساخت انواع ردیاب این مقاله کاربردی را برای شما همراهان عزیز ردیاب من آماده کرده‌ایم.

پس از مطالعه این مقاله شما به سوالات ذهنی خود از قبیل:

– انواع ردیاب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

– چطور در زمان خرید ردیاب ، دستگاهی مناسب و نزدیک به نیاز خود تهیه کنیم؟

– آیا دانستن تفاوت کاربردهای ردیاب و انواع آن مهم است؟

– و …

بررسی انواع ردیاب در بازار ایران

اکثر افراد با شنیدن اسم ردیاب، تصورشان این است که این دستگاه تنها مصارف نظامی و جاسوسی دارد اما اینطور نیست، با پیشرفتی که این روزها این دستگاه داشته است در موارد امنیتی، نظارتی، مدیریتی و کنترل نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

افراد شخصی برای افزایش امنیت خودرو، افزایش امنیت موتور سیکلت خود و … استفاده می‌کنند. در مصارفی دیگر اشخاص از انواع ردیاب برای ردیابی و نظارت امنیت و سلامتی سالمندان و کودکان استفاده می‌کنند. همچنین در مصارف شخصی می‌توان به ردیابی اموال ارزشمند اشاره داشت که از انواع ردیاب مخصوص این کار استفاده می‌شود.

ردیاب‌ها برای اکثر مدیران یک سیستم نیز ارزشمند و بسیار کاربردی است همانند مدیران سیستم مدیریت ناوگان که تعداد خودروهای زیادی دارند و با استفاده از آن به ردیابی رانندگان و خودروهای ارزشمند سازمان می‌پردازند.

همانطور که مشاهده فرمودید ردیابی و استفاده از این سخت افزار، کاربردهای بسیار زیادی دارد اما شما باید بدانید چند مدل ردیاب داریم یا انواع ردیاب چیست تا به درستی در محیط و شرایطی مناسب از آن استفاده کنید.

بررسی انواع ردیاب خودرو

بررسی انواع ردیاب | ردیاب خودرو

یکی از متداول‌ترین و کاربردی‌ترین انواع ردیاب، ردیاب خودرو است. این دستگاه کاربردی نیز مدل‌های متفاوتی از قبیل: آهنربایی، ردیاب ماهواره‌ای پیشرفته، مدل‌های OBD و … دارد.

این ردیاب‌ها در امکانات که در اختیار کاربر قرار می‌دهند، روش نصب ردیاب و استفاده با یکدیگر تفاوت‌هایی محسوس دارند.

به طور مثال ردیاب خودرو آهنربایی نیاز به نصب و اتصال به سیم‌های خودرو را ندارد و نصب آن بسیار ساده است اما ردیاب خودرو ماهواره‌ای پیشرفته را باید با کمک متخصص نصب ردیاب خودرو به سیم‌های برق اصلی خودرو متصل کنید در همین جا باید خدمت شما عرض کنم که ردیاب‌ها OBDII نیز همانند B001 تلتونیکا به قسمت پلاگین خودرو متصل می‌شود اما به مراتب باز بیشتر در دسترس سارقین هستند.

به همان نسبت سختی در نصب ردیاب خودرو ماهواره‌ای، امکانات و ویژگی‌های کاربردی و حرفه‌ای بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. خرید ردیاب خودرو یکی از مهم‌ترین عملیات برای اشخاصی به حساب می‌رود که می‌خواهند امنیت وسایل نقلیه خود را بالا ببرند.

این ردیاب‌ها در برخی امکانات اشتراک دارند، همانند:

– هشدار جئوفنس یا حصار جغرافیایی

– هشدار حرکت کردن خودرو

– هشدار بکسل شدن خودرو

– نمایش موقعیت جغرافیایی خودرو

– نمایش تاریخچه مسیر خودرو

– هشدار افزایش سرعت خودرو

– و…

و در برخی دیگر از امکانات به طور کلی با یکدیگر متفاوت هستند همانند:

– هشدار روشن و خاموش شدن خودرو

– خاموش کردن خودرو از راه دور

– بررسی توقفات و گزارشات کاربردی از ردیاب

– و …

ردیاب شخصی

ردیاب شخصی نیز از لحاظ اهمیت در میان انواع ردیاب بسیار جایگاه ویژه‌ای دارد و در مصارف زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مصارف این ردیاب می‌توان به مواردی همچون:

ردیابی سالمندان جهت افزایش سلامتی و امنیت آنها ، ردیابی کودکان در راستای امنیت و نظارت، ردیابی کارمندان و بازاریابان یک شرکت و … اشاره کرد.

این ردیاب‌ها امکانات بسیار ویژه‌ای علاوه بر نمایش تاریخچه مسیر حرکتی افراد و نمایش موقعیت فعلی فرد دارند. امکاناتی همانند هشدار حصار جغرافیایی، هشدار زمین خوردن افراد، امکان تماس و مانیتور کردن صدای اطراف فرد و … .

برخی از ردیاب‌های شخصی در مصارف دیگری همانند ردیابی خودرو و وسایل نقلیه نیز استفاده می‌کنند که البته ما این مورد را خیلی توصیه نمی‌کنیم مگر اینکه تنها مورد ردیابی و بررسی موقعیت مکانی باشد.

انواع ردیاب

یکی از مدل‌های حرفه‌ای ردیاب شخصی، مدل TMT250 تلتونیکا است که از این ردیاب برای ردیابی حیوانات خانگی نیز استفاده می‌شود.

ردیاب آهنربایی

در بررسی انواع ردیاب ، ردیاب آهنربایی که در بالاتر به ردیاب خودرو آهنربایی نیز از آن یاد کردیم مصارف دیگری به غیر از ردیابی خودرو نیز دارد.

شما با خرید ردیاب آهنربایی استفاده‌های زیادی را می‌توانید از این دستگاه ببرید و در قسمت‌های متفاوتی از آن بهره‌مند شوید.

این ردیاب علاوه بر نمایش موقعیت مکانی و ارائه تاریخچه مسیر طی شده توسط ردیاب، اطلاعات بیشتری شامل اطلاعات زیر را ارائه می‌دهد:

هشدارهایی همانند، حرکت کردن خودرو، جدا کردن ردیاب آهنربایی یا مگنتی از محل نصب ردیاب، نمایش سرعت جسمی که ردیاب به آن متصل است، هشدار توقف جسم در حال ردیابی و … .

توصیه می‌کنیم حتما برای اطلاعات بیشتر فنی و خرید در راستای بررسی انواع ردیاب به صفحه محصولات ردیاب من سر بزنید.

نحوه برقراری ارتباط انواع ردیاب با کاربران و ارسال اطلاعات

معمولا اکثر ردیاب‌ها در پایه‌ای ترین روش ارتباطی خود با افراد با استفاده از پیامک این کار را انجام می‌دهند. یعنی شما با استفاده از پیامک ردیاب را تنظیم می‌کنید و با ردیاب نیز اطلاعات خود را با استفاده از پیامک در اختیار شما قرار می‌دهد در صفحه آموزش تنظیم ردیاب خودرو تلتونیکا به صورت کامل این موضوع را شرح داده‌ایم.

اما باید بدانید که ارتباطات پیامکی بسیار محدود است، شاید در تنظیمات به شما کمک کند اما در ارائه اطلاعات نمی‌تواند کامل باشد، به طور مثال نمی‌تواند مسیر حرکتی خودرو را برای شما ترسیم کرده و به نمایش گذارد.

در این مواقع اپلیکیشن ردیاب خودرو یا سامانه وب ردیابی به شما کمک می‌کند تا بتوانید از دیگر امکانات بینظیر ردیاب بهره‌مند شوید.

البته این نکته را در انواع ردیاب در نظر داشته باشید که اگر در محیطی اینترنت در دسترس نباشد و اپلیکیشن ردیابی نتواند عملکرد مناسبی ارائه دهد، پیامک بهترین روش برای برقراری ارتباط با ردیاب و بررسی اطلاعات دستگاه است.

امکاناتی که اپلیکیشن ردیاب من در ارتباط با انواع ردیاب در اختیار شما قرار می‌دهد

اپلیکیشن ردیابی ردیاب من یکی از کامل‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اپلیکیشن‌های ردیابی در بازار ایران به شمار می‌رود و اطلاعات کاربردی بسیار زیادی را در احتیار کاربران خود قرار می‌دهد. برخی از انی امکانات عبارتند از:

نمایش سرعت و هشدار سرعت غیر مجاز: بررسی دقیق سرعت خودرو در زمان‌های فیلتر شده و ارسال هشدار افزایش سرعت از حد مجاز

نمایش تاریخچه مسیر طی شده توسط خودرو با توجه به فیلتر تعیین شده رمانی از طرف شما

ورود و خروج از محدوده جغرافیایی ، جئوفنس یا حصار جغرافیایی در انواع ردیاب

هشدار روشن و خاموش شدن خودرو در صورتی که خودرو شما استارت بخورد یا خاموش شود اپلیکیشن به شما اطلاع‌رسانی می‌کند

نمایش کار درجا در صورتی که مدت زمان زیادی خودرو با موتور روشن پارک شده باشد

ثبت رویدادهایی که در طول روز برای ردیاب اتفاق می‌افتد در اپلیکیشن ذخیره می‌شود و قابل نمایش است

هشدارسرقت کردن باتری خودرو

خاموش نمودن خودرو از راه دور با استفاده از رله قطع کن

اپلیکیشن انواع ردیاب

جمع بندی

همانطور که مشاهده فرمودید در مقایسه انواع ردیاب هر کدام از آنها کاربردها و استفاده‌های متفاوتی دارند. باید دقت داشته باشید در زمان خرید بهترین مدل را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

انواع ردیاب با استفاده از اپلیکیشن ردیابی می‌توانند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار کاربران قرار دهند که در زمان خرید این مورد را باید مد نظر قرار دهید و اپلیکیشن ردیابی مناسبی را برای ارتباط با ردیاب خود انتخاب کنید.

در خصوص انواع ردیاب می‌توان به مدل‌های ردیاب خودرو پیشرفته‌ ماهواره‌ای، ردیاب شخصی، ردیاب آهنربایی و … اشاره داشت.

آیا شناخت انواع ردیاب در زمان خرید به کاربر کمک می‌کند؟

بله قطعا زمانی که شما انواع ردیاب را بشناسید در زمان خرید می‌توانید تصمیمی صحیح‌تر و دقیق تر داشته باشید.

مهم‌ترین و پر کاربردترین ردیاب چیست؟

در میان انواع ردیاب در ابتدا باید بدانید استفاده شما در چه زمینه ای است، اگر به دنبال افزایش امنیت خودرو شخصی یا سازمانی هستید، ردیاب خودرو بهترین انتخاب است اما در مصارف شخصی دیگر همانند ردیابی سالمندان، کودکان، بازاریابان، اموال و ... این انتخاب متفاوت است.

آیا استفاده از انواع ردیاب کار ساده‌ای است؟

بله این دستگاه‌ها با اینکه امکانات بسیار زیادی دارند، استفاده از آنها بسیار راحت و ساده است، تنها کافیست با نحوه عملکرد آنها آشنا باشید و دفترچه راهنمای آن را مطالعه کرده باشید.

 

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *