ردیاب

استفاده از ردیاب برای حفظ اموال و وسایل ارزشمند در خانه | ردیابی اموال

ردیابی اموال ارزشمند
5
(2)

در حال حاضر ما در دنیایی مبتنی بر فناوری زندگی می‌کنیم که نیاز به ردیابی همه چیز مهم از جمله بچه‌ها، سالمندان، حیوانات خانگی، تلفن، کلیدهای ماشین، کیف پول، کاهش وزن، حتی مراحل هنگام راه رفتن در آن وجود دارد. به چند سال قبل فکر کنید که کلیدهای ماشین ساخته شده و ریموت کنترل روی آن‌ها نصب شده بود. ممکن است این موضوع را فراموش کرده باشید که امروزه خودروها قابل ردیابی هستند. البته ما باید در فاصله معینی از آن باشیم تا بتوانیم با فشار یک دکمه، ماشین خود را بیابیم. بنابراین بی‌راه نیست اگر بگوییم ردیابی اموال ارزشمند ما به وسیله پیشرفت تکنولوژی کاملا ممکن شده است. ما در این مقاله می‌خواهیم استفاده از ردیاب برای حفظ اموال و وسایل ارزشمند در خانه را بررسی کنیم، پس با ما همراه باشید.

ردیابی اموال ارزشمند و مهم

ردیابی اموال: ردیابی به وسیله  GPS

در حال حاضر برخی فناوری‌های شناخته شده وجود دارند که به طور روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند، در مقابل آن برخی از فناوری‌ها نیز چندان شناخته شده نیستند، اما می‌توان از آن‌ها برای ردیابی اموال ارزشمند استفاده کرد. یکی از متدوال‌ترین فناوری‌های مورد استفاده، ردیاب GPS است. این وسیله می‌تواند به ما بگویید که اموال در کدام نقطه قرار دارند یا چگونه جابه جا شده‌اند. از این سیستم سال‌هاست که استفاده می‌شود. به لطف ردیابی ماهواره‌ای، شما با استفاده از ردیاب GPS می‌توانید نتایج آنی به دست آورید.

در حال حاضر از سیستم در گوشی هوشمند استفاده می‌شود، پس می‌توان با استفاده از این فناوری مکان گوشی خود را بیابید، شما با استفاده از ردیاب GPS می‌توانید مسیر حرکت وسایل نقلیه را ردیابی کنید. همچنین هنگامی که روی خودرو قرار می‌گیرید، تصویری از محل حرکت آن را به شما ارائه می‌کند. پس می‌توان گفت که این سیستم برای پیگیری اموال مسروقه به شدت مفید خواهد بود.

ردیابی به وسیله بلوتوث

یکی دیگر از طراحی‌های باورنکردنی برای ردیابی وسایل ارزشمند، بلوتوث است. در حال حاضر بلوتوث به یکی از کاربردهای رایج برای ردیابی تبدیل شده است. باید بدانید که کاربردهای بلوتوث تنها برای اتصال موارد با هم مانند هدفون‌های بی‌سیم به لپ تاپ محدود نمی‌شود. انرژی کم بلوتوث شگفت‌انگیز است زیرا مصرف کم انرژی باعث می‌شود عمر باتری دستگاه‌های ما تا یک سال بدون نیاز به شارژ دوام بیاورد.

هر چند استفاده از بلوتوث در لپ تاپ استاندارد است، اما شما می‌توانید از بلوتوث در اشیای ارزشمند دیگری از جمله چمدان، کلید، کیف پول، کیف و حیوانات خانگی نیز استفاده کنید و با استفاده از این فناوری آن‌ها را در مواقع لزوم ردیابی کنید. اگر برای شما این سوال پیش آمده است که این کار چگونه ممکن است، باید بگوییم به سادگی، یک برچسب ردیاب را روی اقلام مورد نظر خود قرار دهید تا با دستگاه دلخواه شما متصل شود؟ بنابراین، کیفی که ممکن است در یک مکان خاص جا گذاشته باشید، اگر در فاصله‌ای بین ۲۰ تا ۲۰۰ فوت از شما قرار داشته باشد، به راحتی به وسیله تلفن هوشمند شما قابل ردیابی خواهد بود. بهترین عملکرد این فناوری را می‌توان زمانی احساس کرد که وسیله ارزشمند شما در فاصله ۲۰ تا ۵۰ فوت گم شده باشد.

ردیاب بلوتوثی

نکته مثبت در زمان استفاده از بلوتوث

نکته فوق العاده در مورد برچسب بلوتوث دار این است که همیشه به تلفن شما متصل است. بنابراین، هنگامی که خارج از محدوده موردی هستید که دارای برچسب بلوتوث است، ممکن است به شما هشدار داده شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، اگر خارج از محدوده مورد نظر هستید، برچسب بلوتوث شما نمی‌تواند مکان را مشخص کند. اما حتی اگر برچسب بلوتوث به گوشی هوشمند شما متصل هم نباشد، تلفن هوشمند شما می‌تواند آخرین مکانی که برچسب بلوتوث دار به آن متصل بوده است را نشان دهد. یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده بلوتوث، امکان هشدار به وسیله چراغ‌ها و وزوزها است، این امکان هشدار می‌تواند باعث می‌شود به راحتی وسیله خود را پیدا کنید.

ردیابی اموال به وسیله ریزتراشه‌ها

ریزتراشه‌ها بیشتر ایمپلنت‌هایی هستند که می‌توانند برای ردیابی اموال بسیار ارزشمند مورد استفاده قرار گیرند. . البته، کسی نمی‌خواهد فکر کند که تراشه‌ای در اختیار دارد که توسط فرد دیگری ردیابی می‌شود، اما در مواقع استفاده از ریز تراشه بسیار مفید خواهد بود. به طور مثال، شما یک حیوان خانگی دوست داشتنی دارید که دوست دارد گاهی بیرون از خانه پرسه بزند، یا یک عضو سالخورده خانواده که مبتلا به زوال عقل است و پیدا کردن خانه برایش عجیب شده است. در این موارد استفاده از ایمپلنت می‌تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

تراشه قرار گرفته در بدن شخص یا حیوان خانگی که به تنهایی بدون برنامه ردیابی طراحی و فعال شده، مکان خود را پیدا نمی‌کند. البته شرکتی که این ریز تراشه را می‌سازد، می‌تواند شخص گمشده یا حیوان خانگی شما را پیدا کند. اگر تصمیم به استفاده از ریز تراشه را دارید، باید بدانید که بعد از قرار گیری ریز تراشه در جای خود، نمی‌توان آن‌ها را به راحتی حذف کرد.

ردیابی با استفاده از ریزه تراشه ها

جالب است بدانید که در حال حاضر یک ایده نسبتا خطرناک برای استفاده از ریزتراشه‌ها وجود دارد، بر اساس این ایده افراد یک ریز تراشه را در دست خود قرار می‌دهند، این ریز تراشه نیز حاوی تمام اطلاعات بانکی و روش‌های پرداخت خواهد بود تا دیگر کسی نگران پیدا کردن کیف پول یا کارت‌های اعتباری خود نباشد. این ایده هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است، اما نشان دهنده این است که ریز تراشه در آینده ما چه نقش مهمی خواهند داشت.

استفاده از دوربین سنجش حرکت

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که اموال با ارزش آن‌ها توسط سارقان به سرقت برود. در برخی از موارد دیده شده است که برخی از اماکن چندین بار مورد سرقت قرار می‌گیرند، به همین دلیل استفاده و نصب دوربین امنیتی به پلیس کمک می‌کند تا سارقان را دستگیر کرده و وسایل ارزشمند شما را بازگردانند.

چنانچه در خانه خود شاهد سرقت‌های گاه و بی‌گاه هستید، ، سرمایه‌گذاری روی دوربین سنسور حرکت برای دستگیری آن‌ها می‌تواند ارزشمند باشد.

دوربین سنجش حرکت

برچسب‌گذاری میکروسکوپی با DataSets

شاید کمی ابتدایی به نظر بیاید، اما برچسب زدن یا حکاکی ابزارها و اموال ارزشمند می‌تواند به شما در ردیابی وسایل ارزشمند خود در صورت سرقت کمک کند. البته باید وقت بگذارید تا این کار را به درستی انجام دهید و فقط اطلاعات شناسایی مورد نیاز را بر روی هر وسیله ثبت کنید.

با استفاده از فناوری برچسب زنی میکروسکوپی، شما از صدها نقطه کوچک به نام DataDots استفاده می‌کنید تا اطلاعات مهم را بر روی وسایل خود ثبت نماید.

هر نقطه یک کد منحصر به فرد را نشان می‌دهد که در پایگاه داده ثبت تجهیزات ملی ذخیره شده است و می‌تواند مالکیت شما را تأیید کند. همچنین در مواقع ضروری می‌تواند در مطالبات بیمه‌ای به شما کمک کند و شواهدی برای اثبات سرقت ارائه دهد.

قفل‌های هوشمند

اگر در به خاطر سپردن کدهای امنیتی مهارت چندانی ندارید یا اگر از استفاده از تعداد زیاد کلید خسته شده‌اید، می‌توانید یک قفل هوشمند نصب کنید. شما به سادگی آن‌ها را مانند یک قفل سنتی متصل می‌کنید و سپس از دستگاه تلفن همراه خود برای قفل کردن، باز کردن و البته ردیابی اموال خود استفاده می‌کنید.

ردیابی اموال: موجودی دیجیتال

اگر جز آن دسته از افرادی نیستید که فهرست تمام ابزارهای ارزشمند به خصوص وسایل برقی خود را به روز نگه می‌دارند، ممکن است به این دلیل باشد که شما تنها زمانی ارزش وسایل خود را درک می‌کنید که آن‌ها را از دست داده باشید. پس ممکن است که یک پلتفرم موجودی با تکنولوژی بالا و کاربر پسند، مانند Sortly Pro برای شما ارزشمند باشد.

ردیابی اموال به وسیله Tile

Tile را می‌توان جز فناوری‌های جدیدی دانست که هنوز استفاده از آن برای همه افراد شناخته شده نیست، اما باید بدانید که این وسیله یکی از معتبرترین ابزارهای ردیابی به شمار می‌رود. Tile تقریباً تمام ویژگی‌هایی لازم برای ردیابی اموال ارزشمند شما را دارد. Tile یک دستگاه کوچک است که در اشکال و اندازه‌های مختلف در بازار وجود دارد و چندین روش پیوست را ارائه می‌دهد تا تقریباً با هر چیزی کار کند.

شما می‌توانید این وسیله را به کلیدهای خود وصل کنید یا آن را به لپ تاپ یا ریموت تلویزیون خود بچسبانید، حتی می‌توانید آن را در کیف پول خود قرار دهید. شما می‌توانید از برنامه Tile برای مشاهده آخرین مکان ثبت شده شی و همچنین بوق هشدار پیوسته برای پیدا کردن اشیای گمشده خود در در فاصله ۱۰۰ فوت استفاده کنید.

تایل ردیاب

 حتی این وسیله دارای این قابلیت است که به تلفن هوشمند متصل شده و در صورت گم شدن به شما زنگ می‌زند. بلندگوهای این وسیله کوچک به راحتی صدای بسیار بلندی را ایجاد می‌کنند تا شما به راحتی صدای بوق را از دور بشنوید و وسیله خود را بیابید.

اصلی‌ترین مشکل این وسیله را می‌توان مشکل‌عدم تعویض و یا شارژ مجدد باتری آن دانست. البته باتری‌های این وسیله یک سال کامل دوام می‌آورند.

استفاده از Locca

استفاده از Tile برای مصارف روزمره را می‌توان مناسب دانست، اما اگر ردیاب پیشرفته‌تری می‌خواهید که امنیت قابل اطمینان در برابر سرقت را نیز ارائه دهد، ممکن است لوکا (Locca) شما را هیجان زده کند. این وسیله به شما امکان می‌دهد وسایل خود را با استفاده از GPS، شبکه تلفن همراه GSM، بلوتوث و حتی FSK ردیابی کنید. شما با استفاده از این وسیله صرف نظر از جایی که وسایل ارزشمند خود را در جهان گم کرده اید، همیشه می‌توانید برای ردیابی اموال خود امیدوار باشید.

این وسیله کوچک است و به راحتی به هر جسمی متصل و در هر مکانی حمل می‌شود. علاوه بر این، لوکا ضد آب و محکم است و می‌توانید در صورت ضربه خوردن آن مطمئن باشید که سالم مانده است. بنابراین می‌توانید آن را به هر کجا که دوست دارید ببرید. همچنین دارای یک چراغ و زنگ است تا به شما در پیدا کردن وسایل خود در مکان‌های محدود مثلا یک اتاق کمک کند.

Hum

Hum در واقع یک دستیار هوشمند خودرو است که به شما در رانندگی و نیازهای مربوط به خودرو کمک می‌کند. با این حال، دارای یک سیستم ردیابی قابل اعتماد است که می‌تواند به شما در ردیابی ماشین خود کمک کند. این فناوری این امکان را به شما می‌دهد تا مکان ماشین خود را از هر نقطه و زمانی ردیابی کنید.

علاوه بر این، می‌توانید تاریخچه کامل مکان خودرو را مشاهده کرده و یادآوری‌هایی را برای محل پارک خودروی خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید محدوده‌هایی ایجاد کنید تا در صورت ورود یا خروج خودرو از آن منطقه مطلع شوید.

به غیر از ردیابی، با ماشین شما متصل می‌شود تا به شما در حل اکثر مشکلات رایج خودرو کمک کند و در مواقع ضروری نیاز به تعمیر و نگهداری خودرو را به شما یادآوری می‌کند. علاوه بر این، کمک جاده‌ای را ارائه می‌دهد و در صورت لزوم شما را با مکانیک‌های حرفه‌ای متصل می‌کند. در صورت سرقت اتومبیل شما، آن را ردیابی می‌کند و به طور خودکار با مقامات همکاری می‌کند تا شما خودروی خود را دوباره پیدا کنید.

ردیابی اموال خود در خانه با استفاده از Click ‘n Dig

Click ‘n Dig یک دستگاه ردیابی بسیار ساده و در عین حال مفید که برای یافتن مواردی در خانه شما مانند کلید، ریموت یا تلفن و غیره مناسب است. شما با استفاده از این فناوری می‌توانید گیرنده‌های کد رنگی را به هر چیزی که می‌خواهید ردیابی کنید، متصل کنید. در زمان‌های که وسایل شما گم می شود شما برای ردیابی اموال خود کافی است دکمه مربوطه را روی فرستنده فشار دهید تا گیرنده یک بوق بلند (90DB) همراه با یک فلاش ایجاد کند.

باید بدانید که گیرنده این وسیله در فاصله ۸۰ فوت کار می‌کند و سیگنال‌های رادیویی به راحتی می‌توانند از طریق دیوارها و اشیاء منتقل شوند. بنابراین استفاده از این فناوری برای پیدا کردن وسایل گمشده در خانه بسیار مناسب است. البته، شما باید کد رنگ گیرنده‌های متصل به وسایل خود را به خاطر بسپارید، اما سادگی استفاده از این وسیله شگفت‌انگیز است.

click n dig

Lapa

می‌توان گفت که ردیابی و سهولت استفاده از این وسیله کاملا مشابه با Tile است. البته باید گفت که توانایی هشدار دادن این وسیله کاملا منحصر به فرد است. اگر شما از فاصله معینی بیشتر از وسایل خود دور شوید، این وسیله بلافاصله به شما هشدار می‌دهد که سریع به عقب برگردید تا وسایل خود را گم نکنید.

از این وسیله می‌توانید برای جلوگیری از گم شدن کیف پول یا تلفن خود استفاده کنید. این وسیله همچنین دارای صدای 90DB و چراغ فلاش دار است که به شما کمک می‌کند تا وسایل گمشده خود را تا ۲۰۰ فوت ردیابی کنید. بعلاوه شما می‌توانید از طریق برنامه Lapa دسترسی خود به وسایل ارزشمند را را به اشتراک بگذارید و حتی جامعه Lapa می‌تواند به شما در یافتن موارد گمشده شما کمک کند.

توصیه می‌کنیم برای خرید و مشاوره حتما با ما در تماس باشید برخی از این محصولات در ایران موجود نیست اما محصولات ردیاب من مشابه آنها را ما می‌توانیم به شما اراده دهیم.

سخن آخر

ردیابی اموال با ارزش منطقی است. همچنین می‌توان از فناوری‌های موجود بر ایمنی وسایل ارزشمند خود نیز استفاده کرد. می‌توان گفت که امکان ردیابی وسایل ارزشمند باعث ایجاد آرامش در ما می‌شود، به خصوص در مواقعی که وسایل خود نظیر دوربین، لپ تاپ، خودرو و… خود را گم کرده باشیم. بنابراین بیراه نیست اگر بگوییم که استفاده از ردیاب برای حفظ اموال و وسایل ارزشمند در خانه و قبول هزینه ناچیز استفاده از این فناوری ها، در مقابل قبول ضرر از دست دادن اموال ارزشمند ما راهی کاملا منطقی است.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص برق و تعمیرات خودرویی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *