خودرو

دزدگیر تصویری خودرو چیست و چه کاربردی در خودرو دارد؟

دزدگیر تصویری خودرو چیست
5
(2)

مسئله امنیت خودرو برای خیلی از صاحبان خودرو یک نگرانی بزرگ است. آن‌ها معمولا برای محافظت از خودرو در برابر سرقت به دنبال روش‌های مختلف هستند که نصب دزدگیر یکی از آن‌ها است. دزدگیر درصورتی‌که درب ماشین باز باشد، ضربه‌ای به ماشین وارد شود و یا درب به دلایل غیرطبیعی باز شود صدا می‌دهد و صاحب خودرو متوجه آن می‌شود. سوالی که صاحبان خودرو باید از خود بپرسند این است که آیا داشتن دزدگیر به تنهایی کافی است یا دزدگیر تصویری ماشین هم لازم است یا شاید اصلا نمی‌دانند که دزدگیر تصویری چیست؟

موضوعی که خیلی از افراد نمی‌دانند این است که سارقان خودرو با دزدگیرها آشنایی زیادی دارند و می‌دانند دقیقا چطور دزدگیر را از کار بیندازند. این موضوع بیشتر در دزدگیرهای ساده رایج است و بیشترین سرقت در بین خودروهای دارای دزدگیر، مربوط به دزدگیرهای ساده است اما راه‌حل چیست؟

اگر نمی‌دانید چطور باید این مشکل را حل کنید پاسخ در اینجا و در این مقاله وجود دارد. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید انواع دزدگیر با قیمت‌های مختلف را ببینید. ممکن است باتوجه‌ به بودجه خود اقدام به خرید کنید اما باید این را هم بدانید که هزینه برای امنیت خودرو همیشه ضروری است.

در ادامه قصد داریم درباره دزدگیر تصویری خودرو و اهمیت استفاده از آن بیشتر صحبت کنیم. در ابتدا اینکه این نوع دزدگیر چیست توضیح داده می‌شود و سپس در ادامه، با انواع دیگر مقایسه می‌شود. در ادامه، انواع آن و اهمیت استفاده از آن به طور مفصل شرح داده خواهد شد. اگر نیازمند یک راهنمای کامل هستید این مقاله را از دست ندهید.

دزدگیر تصویری خودرو چیست

در پاسخ به این سوال باید بگوییم همان دزدگیر است اما با امکانات بیشتر! دزدگیرهای تصویری علاوه بر اینکه نسبت به دزدگیرهای ساده از فناوری جدیدتری پشتیبانی می‌کنند امکانات بیشتری هم در اختیار شما قرار می‌دهد. همان‌طور که قبلا هم گفته شد، سارقان با دزدگیر آشنایی زیادی دارند و می‌توانند به‌راحتی دزدگیرهای قدیمی را خنثی کنند.

این موضوع چندان هم جای تعجب ندارد زیرا گاهی با قطع یک سیم می‌توان آن‌ها را خنثی کرد. گاهی در مدار دزدگیر یک جریان موازی در نظر گرفته می‌شود که با وجود قطع جریان اصلی به کار خود ادامه دهد و یا با قطع همان سیم که از آن صحبت شد آلارم دهند اما باید بدانید این‌ها کافی نیست.

دزدگیر تصویری علاوه بر اینکه امکان ازکارافتادن را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد دارای یک صفحه‌نمایش هم هست. داشتن صفحه‌نمایش به شما این امکان را می‌دهد تا هر لحظه از وضعیت خودرو باخبر باشید. اگر ضربه‌ای به ماشین وارد شود، در خودرو باز باشد، در به طور کامل بسته نشود و سنسور آن حرکتی حس کند شما یک آلارم مشاهده خواهید کرد.

البته دزدگیر تصویری خودرو نیز معایبی دارد که به شما توصیه می‌کنیم حتما مقاله تفاوت ردیاب خودرو با دزدگیر خودرو را مطالعه فرمایید تا بیش از پیش بتوانید در مقابل سارقان، خودروتان را ایمن و سلامت نگه دارید.

راهنمای کامل خرید دزدگیر تصویری

امکانات بیشتر، خاطر آسوده‌تر

اکنون که پاسخ به این سوال دزدگیر تصویری خودرو چیست را می‌دانید، بهتر است از امکانات بیشتر آن‌ها نیز مطلع شوید. گفته شد که این دزدگیرها وقتی هر یک از شرایط غیرعادی مانند لرزش، بازبودن درب یا موارد دیگر را حس کنند در صفحه آن‌ها هشدار خواهند داد. خوبی این هشدار این است که برای هر نوع مشکلی که وجود دارد یک تصویر نمایش داده می‌شود و می‌دانید که دقیقا مشکل چیست.

این که از کدام مدل دزدگیر تصویری ماشین استفاده می‌کنید ممکن است شکلی که هنگام هشدار می‌بینید متفاوت باشد اما به‌راحتی می‌توانید تشخیص دهید که مشکل از کجاست. برای مثال وقتی درب خودرو باز است می‌توانید تصویر یک درب که باز شده است را ببینید و یا هنگامی که ضربه‌ای به خودروی شما وارد شده علامت ضربه، چکش، برخورد یا مانند آن روی صفحه ظاهر می‌شود.

مقاله دزدگیر سیم کارتی را به شما توصیه می‌کنیم.

برتری دزدگیر‌های تصویری نسبت به مدل‌های ساده قابلیت تنظیم میزان حساسیت آن‌ها است. در مدل‌های ساده با هر صدا و لرزش دزدگیر فعال می‌شود و گاهی این موضوع آزاردهنده است. صدا و لرزش دیگر خودروها، صدای بوق آن‌ها لرزش کف زمین و بسیاری از دلایل دیگری باعث تحریک آن‌ها می‌شود و هشدار می‌دهند. در مدل‌های تصویری امکان تنظیم و کاهش حساسیت وجود دارد. به‌علاوه، دزدگیرهای ساده دقیقا مشخص نمی‌کنند که مشکل چیست و هر دفعه باید از نزدیک خودرو را بررسی کرد.

البته باید توجه داشته باشید که در ردیاب‌ خودرو نیز این موارد به شما گزارش داده می‌شود با این تفاوت که تمام موارد را بر روی یک اپلیکیشن ردیابی بدون در نظر گرفتن بعد مسافت دریافت خواهید کرد، حتما مقاله راهنمای خرید ردیاب خودرو را مطالعه فرمایید.

راهنمای استفاده از دزدگیر تصویری خودرو

دزدگیر تصویری ماشین چیست و انواع آن

دزدگیر‌های تصویری خودرو مانند مدل‌های ساده آن انواع مختلفی دارند و امکانات آن‌ها متفاوت و بسته به قیمتی که پرداخت می‌کنید متفاوتی خواهد بود. بااین‌وجود، به‌عنوان ویژگی‌های اصلی، همه آن‌ها شامل صفحه‌نمایش و سیستم اطلاع‌رسانی از طریق آن هستند که با شکل یا گاهی نوشته همراه است.

این امکانات شامل نوع کارکرد، برد دستگاه، هوشمندی سیستم مرکزی، اندازه و … می‌شود. این موضوع که دزدگیر تصویری چیست و چه کاربردی دارد برای شما روشن شد اما موضوعات دیگری وجود دارند که باید مشخص شوند.

اول از هر چیز، دزدگیر تصویری خودرو مانند مدل‌های ساده آن متصل به یک سیستم مرکزی است که درون ماشین قرار می‌گیرد و شرایط را برای صاحب آن نشان خواهد داد. نوع کارکرد معمولا 2 مدل است که یا باتری منبع آن‌ها است و یا به‌صورت شارژی می‌باشند و باتری آن‌ها مانند باتری تلفن‌های همراه قابلیت چند بار شارژ کردن را دارد.

برد آن‌ها بسته به نوع مدل از 1 تا 2 کیلومتر متفاوت است که فاصله خوبی محسوب می‌شود و بیشتر از مدل‌های ساده است. کیفیت دزدگیر هم به شرکت سازنده و برند هم بستگی دارد بنابراین حتما در هنگام خرید به این دو مورد توجه داشته باشید. به‌طورکلی، دزدگیر‌های تصویری معمولا بیشتر امکانات بالا را دارند و تفاوت آن‌ها در کیفیت و طول عمر آن‌ها است.

آیا سیستم ضد سرقت خودروها کافی است؟

در یک جواب کوتاه باید بگوییم خیر. این سیستم‌ها امکانات بسیار مناسبی دارند که از جمله آن‌ها روشن شدن موتور تنها با کلید اصلی است. با این وجود، معمولا این سیستم‌ها زیاد به‌روزرسانی نمی‌شوند و سیستم و طراحی آن‌ها زیاد تغییر نمی‌کند.

مشکل دیگری که وجود دارد ثابت بودن محل و شیوه نصب آن‌ها در خودرو است که سارقان حرفه‌ای برای حل آن مشکلی نخواهند داشت و شاید سرقت برای آن‌ها ساده باشد. دلیل این موضوع وجود نقص در سیستم ایمنی کارخانه خودرو نیست بلکه انتظاری است که باید از یک خودرو داشته باشید.

درصورتی‌که خودرو همه‌چیز تمام باشد وجود کسب‌وکارهایی که قطعات یدکی و جانبی ارائه می‌کنند بی‌معنی به نظر می‌رسد! بنابراین توصیه می‌شود به سیستم ایمنی خود خودرو اکتفا نکنید و یک دزدگیر تصویری و ردیاب‌های خودرو مناسب تهیه کنید.

توصیه می‌کنیم مقاله راهنما و آموزش نصب دزدگیر خودرو را مطالعه فرمایید تا با فرآیند نصب این تجهیزات نیز آشنا شوید.

نگهداری مناسب دزدگیر تصویری خودرو

اکنون می‌دانید دزدگیر تصویری چیست اما روش‌های نگهداری مناسب آن را هم می‌دانید؟ مشابه هر کالای دیگری دزدگیر تصویری خودرو نیز نیازمند نگهداری مناسب است. اول از هر چیز، صفحه آن‌ها را از ضربه محافظت کنید و سعی کنید برای آن کیف یا محافظ مناسبی خریداری کنید. این وسیله به‌صورت روزانه مورداستفاده قرار می‌گیرد و طبیعی است که زیاد ضربه به آن وارد شود.

مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر، دزدگیر هم نسبت به آب حساس است و ممکن است باعث ازکارافتادن آن شود. درصورتی‌که خیس شده باتری آن را خارج کنید و اجازه دهید به‌صورت کامل خشک شود و سپس استفاده کنید.

موضوع دیگری که بسیاری از افراد را آزاد می‌دهد، کم‌شدن صدای هشدار پس از مدتی استفاده است. اولین دلیل بروز این مشکل، ضعیف شدن باتری است و ولتاژ کافی برای بلندگوی کوچکی که در آن وجود ندارد در دسترس نیست. اگر باتری سالم است احتمالا دارد سیم بلندگوی آن قطع شده باشد زیرا معمولا به‌صورت ظریف به بلندگو متصل هستند و با هر ضربه ممکن است جدا شود. اگر این مشکل وجود دارد لازم است ابتدا به برند و کیفیت آن شک کنید زیرا اتصال مناسب قطعات دزدگیر تصویری از حداقل شرایط یک قطعه الکتریکی باکیفیت است.

محافظ دزدگیر تصویری

توضیحات ما درباره اینکه دزدگیر تصویری خودرو چیست به همین‌جا ختم نمی‌شود. موضوع دیگر دکمه‌های دزدگیر است که ممکن است پس از مدتی استفاده به‌خوبی کار نکنند زیرا در زیر آن‌ها یک قطعه پلاستیکی وجود دارد که پالس الکتریکی در دستگاه ایجاد می‌کند. این قطعه مانند پایه دکمه است و باتوجه‌به ابعاد دستگاه طبیعی است که ظرافت داشته باشد. اگر با دزدگیر خود درست رفتار کنید به این مشکل گرفتار نمی‌شوید زیرا سازندگان هنگام طراحی این موضوع را در نظر گرفته‌اند که به‌صورت روزانه قرار است چندین بار از این دکمه‌ها استفاده شود.

 دزدگیر تصویری چیست و چگونه معتبر خریداری کنیم؟

قبلا درباره اینکه دزدگیر تصویری چیست و اهمیت برند و کشور سازنده آن صحبت کردیم. برای اطمینان از سالم بودن دزدگیر، قبل از هر چیز به بسته‌بندی، نبود نقص و جای ضربه و سالم بودن صفحه آن توجه کنید. همچنین لازم است اگر اینترنتی خریداری می‌کنید سایت مورد اطمینان باشد. چند بار هم آن را تست کنید تا مطمئن شوید بدون مشکل کار می‌کند و از فروشنده بخواهید توضیحات کامل را به شما بدهد.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید میزان صدای دزدگیر است که به‌اندازه کافی بلند باشد که نشان از سالم بودن آن است. همچنین، برخی از دزدگیرها یک ریموت یدکی هم به همراه دارند که بودن آن‌ها خالی‌ازلطف نیست.

به‌طورکلی کارکرد دزدگیر در بالابر شیشه، درها، ضربه و لرزش و حرکت‌های درون خودرو بررسی شود تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. همچنین پیش از خرید کمی درباره برند‌های معتبر آن تحقیق کنید. برخی از دزدگیرها امکانات جانبی بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهند که شامل قفل کودک، خاموش و روشن‌کردن بخاری، خاموش شدن در صورت دزدی و … دارند.

عملکرد قفل کودک به این صورت است که هنگامی که سرعت خودرو زیاد باشد درها به‌صورت خودکار قفل می‌شود تا ایمنی سرنشینان حداکثر باشد. دررابطه‌با بخاری می‌توانید در برخی خودروها بخاری را از راه دور خاموش یا روشن کنید ولی این بستگی به خودرو هم خواهد داشت. سیستم خاموش شدن به این صورت است که در صورت تشخیص دزدی، خودرو به‌صورت خودکار خاموش خواهد شد.

دیگر نمونه‌های دزدگیر

در کنار دزدگیر تصویری خودرو نمونه‌های دیگری از دزدگیر نیز وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارند. دزدگیر‌های ساده در ابتدای مقاله معرفی شدند و به این پرسش پاسخ دادیم که دزدگیر تصویری ماشین چیست و چه مزایایی دارد. دزدگیرهای تصویری نسبت به دزدگیر ساده خودرو امکانات و امنیت بسیار بیشتری دارند اما نوع جدیدی از دزدگیرها هم وجود دارند.

دزدگیرهای سیم‌کارتی نوع جدید دزدگیر هستند اما معمولا با مشکلات زیادی همراه هستند زیرا از اینترنت برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌کنند ولی استفاده از آن‌ها در ایران معمولا با مشکلاتی همراه است. این دزدگیرها همچنین گاهی هزینه بالایی دارند که ممکن است همه توانایی پرداخت آن را نداشته باشند.

درصورتی‌که بیش از حد نسبت به امنیت خودروی خود نگران هستید توصیه می‌کنیم از ردیاب خودرو در کنار دزدگیر استفاده کنید تا بیشترین بهره‌وری را ببرید و همچنین درصد امنیت خودرو را تا درصد بسیاری، بالا ببرید.

همچنین باید بدانید که ردیاب خودرو دستگاهی است که علاوه بر امنیت به شما نظارت و مدیریت دقیق نیز می‌دهد. حتما پک کامل ردیاب من را بررسی کنید تا متوجه شوید چه امکاناتی در انتظار شماست.

خرید ردیاب خودرو به جای دزدگیر تصویری

نتیجه‌گیری

در این مقاله به طور مفصل به این پرسش پاسخ دادیم که دزدگیر تصویری خودرو چیست و چه مزایایی دارد. این دزدگیر‌ها نسبت به مدل‌های معمولی سیستم، پیشرفته‌تر و امکانات بیشتری دارند. دزدگیرهای تصویری به یک صفحه‌نمایش مجهز هستند که وضعیت خودروی شما را نشان می‌دهد و درصورتی‌که مشکلی وجود داشته باشد، صفحه‌نمایش آن‌ها به‌خوبی مشکل را نشان خواهد داد.

وجود صفحه‌نمایش باعث شده که شما مشکل را شناسایی کنید و بدانید برای مثال: در، به‌خوبی بسته نشده یا ضربه‌ای به خودرو وارد شده است. این دزدگیرها، نسبت به مدل‌های ساده برد بیشتری دارند و همین باعث می‌شود مقبولیت بیشتری داشته باشند. تصور کنید برای خرید از ماشین خود پیاده می‌شوید و دیگر این نگرانی وجود ندارد که برد دزدگیر شما به‌اندازه کافی نیست و شما هر لحظه از وضعیت خودروی خود باخبر هستید.

قفل کودک، سیستم پیچیده‌تر، امکان خاموش‌کردن ماشین در صورت سرقت، نمایش دقیق مشکلات خودرو و امکانات مناسب دیگر باعث شده دزدگیرهای دارای صفحه‌نمایش فروش خوبی داشته باشند.

برای نگهداری آن‌ها علاوه بر دور نگه‌داشتن از ضربه‌های مکرر و آب و رطوبت، ریموت را درون ضربه‌گیر آن قرار دهید تا از سلامت آن مطمئن باشید. همچنین برای خرید، برند و شرکت سازنده و سالم بودن آن را بررسی کنید و از فروشنده بخواهید تا چند بار آن را برای شما تست کند. درصورتی‌که خرابی‌های این دزدگیر بیش از اندازه است لازم است آن را مرجوع کنید یا با فروشنده آن صحبت کنید. معمولا این دزدگیرها اگر تقلبی نباشند عمر مناسبی دارند که یکی دیگر از دلایل فروش بالای آن‌ها در بازار است.

آیا دزدگیر تصویری خودرو بهترین روش امنیتی به حساب می‌رود؟

این سوال بسیار کلی است و باید بگوییم خیر، بهتر است در کنار دزدگیر از دیگر موارد امنیتی همانند ردیاب خودرو نیز استفاده شود همچنین افراد اطلاعات دقیقی نسبت به سیستم‌های ردیابی خودرو ندارند که حتما توصیه می‌کنیم مقالات مارا مطالعه فرمایید.

دزدگیر تصویری بهتر است یا دزدگیر معمولی؟

مطمئنا دزدگیر تصویری بهتر است زیرا در مقابل اتفاقاتی که برای خودرو شما می‌افتد داده های اطلاعاتی دقیق تری می‌دهد

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با متخصص برق و تعمیرات خودرویی مشورت کنید. اطلاعات بیشتر

بزرگوار به این مطلب امتیاز دهید

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به مقاله امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. شمارش آرا: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *